Odlične gume:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
redni servis 69€! aha jp
grims-1.gif
kaj voziš 125ccm MZja?

Suzuki SV650, 2,5l olja Motul ali Repsol + oljni filter = do the math
grims-1.gif


Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
na motosvetu je bilo napisano po resnici ja. sam pozabil si prebrati: bila je že tema in cesta mokra in hladna. padec skoraj obvezen.

Bimbo
grin1.gif



Drugače je pa bistvo te teme pussy štrajf po tvoje, tle nekateri vozimo dekleta, delamo samo po 6.000km na sezono in v vseh drugih pogledih skozi tvoje oči nismo motoristi, uživamo pa v izletih in ne v kačjih rajdah, tako da si ne nosi k srcu.

Jaz bom kot kaže v nedeljo pospravil, kolikor pač pospravim moped, takrat bom pa naredil tudi kakšno slikco.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem že pospravil, accu pa odnesel v hišo. Dovolj je bilo za letos.
Nisem vajen teme in mokre ceste
smile-1.gif
(dodaten problem je še zatemnjen vizir)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
servis ni le olje in filter olja tako da
priden.gif


v temi na mokri cesti predvidevam še nisi bil ker lupaš neumnosti sveusto
wink-1.gif


a je tut do pirana predolga al kaj?

Kaj je pa še treba servisirat pri rižkotu do petega leta starosti? To ni 20 let star BMW (isti cenovni rang)
grin1.gif


No, jaz sem 18.000km naredil v treh sezonah, žal mi več čas ne dopušča. Je pa ta set gum bil v Toskani, na Elbi, v Albaniji, Črni Gori, na Hrvaškem neštetokrat, 2 x v Bosni, 2 x v Grčiji, po Sloveniji ter velikokrat v Avstriji.

Ravno sedaj trepetam, ker sva se vozila mimo radarjev, kjer ga je Tusi fasal na Koroškem
bonk.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaj je v verižnem setu?

114/15/46 (če je sklenjena pol je samo to) , ker si poznavalec boš takoj vedel kaj so te tri oznake
smile-1.gif
saj si mel nekoč ketno.
Poglej malo na ebay ipd... če ne verjameš.

V temi na mokri cesti sem se že vozil
smile-1.gif
pa ni prijetno, zato se vozim raje podnevi, ko je suho.

Pot do Pirana ni posebej zanimiva iz Štajerske smeri. Ampak če se eni radi zapeljejo na naše morje, spijejo kavico, morda skopajo in nazaj, tudi prav, jim je pač to smisel.

Saj pa si pravi motorist, saj sem še malo preletel tvoje albume, kapo dol. Zakaj bi ti bilo nerodno. Jaz se pač ne vidim v taki usnjeni sceni, tako da sem nepravi. Pa menda zaradi tega smem na cesto?
evil.gif


So pa to klasične zgodbe ... ne znaš skozi ovinke, rabiš najmanj 150PS+ in podobne šale.

Pol se pa taki majster pelje na furo in ker mu nabije adrenalina in postane utrujen, mora vmes čikat, se nacejat s kavo, šofer ki pa se pelje zmerno in se ne trese, da bo za vogalom pištola, pa pride na cil spočit, morda celo pred njim.

Škoda, ker si poznavalec, bi lahko kaj zanimivega povedal, da bi vsi odnesli.

sorry vseved...sorry k lajfam.
meni če so menjaval verižni set je bil še sprednji in zadnji zobnik. zato ga imenujejo "set" in je bil za TDM850(na pamet) 260€. veriga-ketna je pri tebi 117€. kaj voziš za en motor?
se nimam za poznavalca;-) ampak za voznika ki zna predvidevati... vsaj trudim se. in gume porabim po celi površini. ne vem kaj te to tolk razpeezdi. si pač pussy rider a ne
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, saj ni problema, ampak zelo površno čitaš
smile-1.gif

Že na prvi strani tega posta imaš sliko prejšnjega seta gum in pravi pussy štrajf (pretežno je bile tedaj vožnja v dvoje), tako da smo se o tem že menili. Drugače pa veš da raje pussyje rajdam kot pa usnjene tipe, hehe.

Ti pač gume porabiš po celi površino, a mene to ne jezi, tebe bolj jezi moja "5let" stara guma ki ne gre do roba.

Glede ketne, saj sem ti napisal.

114/15/46

114 = številko členkov
15 = sprednji zobnik al verižnik al kako temu pravilno rečemo
46 = zadnji

Pri naročilu seta še poveš ali hočeš odprto, potem dobiš še poleg vezni člen (za zanetat) ali zaprto verigo.

Za Tdmko stane d.i.d. ketna 128 EUR + 10 eur ptt... tak da.

http://www.ebay.de/itm/DID-VX-...=item3a5ba3b1d1
(zgolj primer ponudbe)

Oziroma še ceneje: (tega je ogromno danes)
http://www.ebay.de/sch/i.html?...6.c0.m270.l1313

Očitno so te lupili za ketno.

Si pa res pravi. Predvideval si, da v mokrem in temne skoraj zagotovo padeš, pa si se šel peljat. Malo samomorilsko a ne?

p.s.
louis ima tudi ketne
http://www.louis.de/_30f761c9539a6f31bc0916c984bf3f29d7/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=100411
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
servis ni le olje in filter olja tako da
priden.gif


v temi na mokri cesti predvidevam še nisi bil ker lupaš neumnosti sveusto
wink-1.gif


a je tut do pirana predolga al kaj?

Kaj je pa še treba servisirat pri rižkotu do petega leta starosti? To ni 20 let star BMW (isti cenovni rang)
grin1.gif


No, jaz sem 18.000km naredil v treh sezonah, žal mi več čas ne dopušča. Je pa ta set gum bil v Toskani, na Elbi, v Albaniji, Črni Gori, na Hrvaškem neštetokrat, 2 x v Bosni, 2 x v Grčiji, po Sloveniji ter velikokrat v Avstriji.

Ravno sedaj trepetam, ker sva se vozila mimo radarjev, kjer ga je Tusi fasal na Koroškem
bonk.gif

Sem videl v drugi temi, sa noro pošiljajo položnice v Slovenijo. Sicer gori je res čudno, da te ujamemo, izven naselja je 100, po naseljih pa imajo večinoma 70, če je urejen pločnik. Skratka prijetne brzine za vožnjo, sploh za pussyje.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
redni servis 69€! aha jp
grims-1.gif
kaj voziš 125ccm MZja?

Suzuki SV650, 2,5l olja Motul ali Repsol + oljni filter = do the math
grims-1.gif


Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
na motosvetu je bilo napisano po resnici ja. sam pozabil si prebrati: bila je že tema in cesta mokra in hladna. padec skoraj obvezen.

Bimbo
grin1.gif



Drugače je pa bistvo te teme pussy štrajf po tvoje, tle nekateri vozimo dekleta, delamo samo po 6.000km na sezono in v vseh drugih pogledih skozi tvoje oči nismo motoristi, uživamo pa v izletih in ne v kačjih rajdah, tako da si ne nosi k srcu.

Jaz bom kot kaže v nedeljo pospravil, kolikor pač pospravim moped, takrat bom pa naredil tudi kakšno slikco.

mene na kačjih ridah vidiš le izjemoma pa še takrat ker se vračam iz fure. zanalašč čez famozni "the ovinek" peljem kot "snecer" sam da zagledam mrhovinarje na "tribunah".
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Popravi me ghibli če se motim.
Kačje ride so na relaciji, stara cesta Logatec-Postojna? meni totalno nezanimiva cesta

1x sem se tam celo peljal z motorjem in sopotnico, bilo je pred 1. majem (nisem šel v Piran, ampak v Istro), bila je divja gužva do Postojne, avtomobili so stali v koloni čez tiste ovinke, tako da si dejansko lahko vozil mimo njih in samo "naravnost".

Ti bi se verjetno pritožil?
smile-1.gif


Na "našem" koncu imamo Golico (take ceste v Sloveniji ni), vendar zaradi tebi podobnih se zna zgoditi, da jo bodo zaprli za motorje, že sedaj je omejitev 70km/h in to samo za motorje.

Razmisli.

Al so kačje ride na relaciji Dvor-Kočevje? tam sem se pa letos peljal, ko sem šel na izlet na Kolpo. Prazna cesta, lepa narava.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Popravi me ghibli če se motim.
Kačje ride so na relaciji, stara cesta Logatec-Postojna? meni totalno nezanimiva cesta

1x sem se tam celo peljal z motorjem in sopotnico, bilo je pred 1. majem (nisem šel v Piran, ampak v Istro), bila je divja gužva do Postojne, avtomobili so stali v koloni čez tiste ovinke, tako da si dejansko lahko vozil mimo njih in samo "naravnost".

Ti bi se verjetno pritožil?
smile-1.gif


Na "našem" koncu imamo Golico (take ceste v Sloveniji ni), vendar zaradi tebi podobnih se zna zgoditi, da jo bodo zaprli za motorje, že sedaj je omejitev 70km/h in to samo za motorje.

Razmisli.

Al so kačje ride na relaciji Dvor-Kočevje? tam sem se pa letos peljal, ko sem šel na izlet na Kolpo. Prazna cesta, lepa narava.

jp Logatec-Postojna. Ni glih nezanimiva je pa ratala pozerska... tebi bi odgovarjala recimo
zmaga.gif

Dvor-Kočevje ni tolk ovinkasta je pa tut zanimiva pa predvsem bolj prijazna.

Golica bljak meni osebno. Bil enkrat in mi je totalna za 1qrc "zaradi takšnih divjakov kot sem jaz"...uporabljam tvojo terminologijo
wink-1.gif
pa sfukana do jaja, polna smeti. Če si zaželim "rodeo" ceste se raje peljem čez Transfagarašan.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Kačje rajde.

Na Golico sem pa kot kaže v zadnjem trenutku ujel, enkrat sva pa šla tam tja ventile spucat še pred blokado na 70.

Letos sva ventile pucala na cesti na Turracherhohe proti vzhodnorajski štajerski ter na Jezersko iz avstrijske strani.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:Če si zaželim "rodeo" ceste se raje peljem čez Transfagarašan.

aplauz.gif
to pa velja samo za smer J-S, v obratni smeri je moped erotika.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:Če si zaželim "rodeo" ceste se raje peljem čez Transfagarašan.

aplauz.gif
to pa velja samo za smer J-S, v obratni smeri je moped erotika.

a si bil? 2200mnm pa sušene delicije ob jezeru...
zmaga.gif


mi smo šli iz smeri Curtea de Arges(upam da je pravilno) proti Sinaji. sm mislu da je pol Panke ostalo na unih luknjah.
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:

jp Logatec-Postojna. Ni glih nezanimiva je pa ratala pozerska... tebi bi odgovarjala recimo
zmaga.gif

Dvor-Kočevje ni tolk ovinkasta je pa tut zanimiva pa predvsem bolj prijazna.

Golica bljak meni osebno. Bil enkrat in mi je totalna za 1qrc "zaradi takšnih divjakov kot sem jaz"...uporabljam tvojo terminologijo
wink-1.gif
pa sfukana do jaja, polna smeti. Če si zaželim "rodeo" ceste se raje peljem čez Transfagarašan.

Če pa ti pravim, da mi ni zanimivo kam lokalci hodite na kafe in pametovanje
smile-1.gif
Je pa res, da je zadeva potem precej v časopisju.

In kolikokrat si se peljal po Romuniji? al je bila le enkratna želja. Mislim, da nikoli ne bom obiskal Romunije tako ali drugače, sicer pa je Romunija prišla k nam
evil.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Bila lansko leto. 3. mesto bi dal Transfagarašu smer S-J, 1. Stelviu iz smeri Bormio, 2. Veliki Klek iz Zell Am See.

Transfagaraš smer J-S, kakor sva šla midva je pa drvarnica 1. klase.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik laaaz pravi:
Ghibli v prejšnih postih si za padec krivil mokro cesto in noč.
Še eno dejstvo ni bilo omenjeno. To se je zgodilo novembra, okoli devete ure zvečer. Poleg tega je bilo to neposredno ob sotočju treh rek (Sava, Ljubljanica, Kamniška Bistrica) in je ob takšnem času cesta zelo vlažna, Ghibli pa teh krajev takrat še ni prav dobro poznal.
@Snecer: sem se imel priložnost parkrat peljati z Ghiblijem in ti lahko rečem, da ni noben divjak, res pa je, da se za njim ne nabira kolona. Recimo, da je zmerno dinamičen motorist, ki se mu vidi, da je na dveh kolesih toliko kilometorv kot mi ostali vsi skupaj.
Pa še stereotip o BMW-jaših. Opazil sem, da pri motoristih to ne velja, seveda pa ostajajo tudi izjeme, Ghibli to zagotovo ni.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:

jp Logatec-Postojna. Ni glih nezanimiva je pa ratala pozerska... tebi bi odgovarjala recimo
zmaga.gif

Dvor-Kočevje ni tolk ovinkasta je pa tut zanimiva pa predvsem bolj prijazna.

Golica bljak meni osebno. Bil enkrat in mi je totalna za 1qrc "zaradi takšnih divjakov kot sem jaz"...uporabljam tvojo terminologijo
wink-1.gif
pa sfukana do jaja, polna smeti. Če si zaželim "rodeo" ceste se raje peljem čez Transfagarašan.

Če pa ti pravim, da mi ni zanimivo kam lokalci hodite na kafe in pametovanje
smile-1.gif
Je pa res, da je zadeva potem precej v časopisju.

In kolikokrat si se peljal po Romuniji? al je bila le enkratna želja. Mislim, da nikoli ne bom obiskal Romunije tako ali drugače, sicer pa je Romunija prišla k nam
evil.gif

saj vem da ne boš. predaleč je to a ne
grims-1.gif


drgač pa priporočam je ful zanimiva. bil lanjsko leto na furi srbija-romunija-bolgarija-makedonija-albanija-črnagora.... še s Panko in res jokal po romunjskih "samajama" cestah. Letos pa na Žuæotu do Brana obiskat Vlada Tepeša in plačat kazen romunjski policiji ker sva po klancu za tovornjakom nabasana kot šleper pripeljala prehitro...edini jaz v celi koloni:). Ma hebeš kazni če niso vsaj takšne da rabiš povišan limit za jo plačat.

@gretzky: mater je minil kar nekaj časa brez piknika in bitch showa. zdaj imam še eno plesalko
grims-1.gif
plačilo v ostankih mesa.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik laaaz pravi:
Ghibli v prejšnih postih si za padec krivil mokro cesto in noč.
Še eno dejstvo ni bilo omenjeno. To se je zgodilo novembra, okoli devete ure zvečer. Poleg tega je bilo to neposredno ob sotočju treh rek (Sava, Ljubljanica, Kamniška Bistrica) in je ob takšnem času cesta zelo vlažna, Ghibli pa teh krajev takrat še ni prav dobro poznal.
@Snecer: sem se imel priložnost parkrat peljati z Ghiblijem in ti lahko rečem, da ni noben divjak, res pa je, da se za njim ne nabira kolona. Recimo, da je zmerno dinamičen motorist, ki se mu vidi, da je na dveh kolesih toliko kilometorv kot mi ostali vsi skupaj.
Pa še stereotip o BMW-jaših. Opazil sem, da pri motoristih to ne velja, seveda pa ostajajo tudi izjeme, Ghibli to zagotovo ni.

Razlogi za nesrečo so
hysterical-1.gif

Nič izjemnega očitno ni bilo, vse to so pričakovane okoliščine... ali?

Dinamičen voznik gor ali dol, če si nonstop v prekršku. Kakšni butasti izrazi pa so to. Predpisi in omejitve so znane.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Dinamičen voznik gor ali dol, če si nonstop v prekršku. Kakšni butasti izrazi pa so to. Predpisi in omejitve so znane.
A sem kakšen del debate zamudil? Na mestu padca je (bila takrat) omejitev 90 km/h, tam se tudi po sončnem in toplem vremenu nikoli ne peljem več kot 80, zato je za človeku nepoznan odsek ceste kar nevarno. Nezgod je tam kar precej, pred časom so tam iz ceste zleteli trije mladi fantje, dva so žal odpeljali v mrtvašnico.

@ghibli: A spet tako, da v soboto žur do konca, v ponedeljek pa v porodnišnico?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, malo se podj......
smile-1.gif
da ni tak monotono.

Na motosvetu so brali alter in napisali navodila
evil.gif

http://www.motosvet.com/devet-najpogostejsih-napak-zacetnikov.html

Citat:
Ne berejo ceste – začetniki sedejo na motocikel, se odpeljejo in med vožnjo niso pozorni na stanje vozne površine. Vse vrste asfalta ne nudijo enakega oprijema v vseh vremenskih razmerah. Vozne površine v mestnih središčih so pogosto mastne in drseče tudi suhe. Prav tako svetleči asfalti in talne oznake. Mokra cesta je v prvih nekaj minutah poletnega naliva spolzka, nato ponuja popolnoma zgleden oprijem.
 
Nazadnje uredil moderator:

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Dinamičen voznik gor ali dol, če si nonstop v prekršku. Kakšni butasti izrazi pa so to. Predpisi in omejitve so znane.
A sem kakšen del debate zamudil? Na mestu padca je (bila takrat) omejitev 90 km/h, tam se tudi po sončnem in toplem vremenu nikoli ne peljem več kot 80, zato je za človeku nepoznan odsek ceste kar nevarno. Nezgod je tam kar precej, pred časom so tam iz ceste zleteli trije mladi fantje, dva so žal odpeljali v mrtvašnico.

@ghibli: A spet tako, da v soboto žur do konca, v ponedeljek pa v porodnišnico?

ne nič nisi zamudil... "snecer" je pač pussy in to ga rahlo peče
cool-1.gif
ne upa mal položiti tistga mopeda pa se zgovarja na vse živo tudi na predpise, zakone....blablablabla

bi pasal kak piknik že 10 dni nisem bil na moto zboru na motosusretu pa še dlje
smile-1.gif