Odlične gume:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
vse je odvisno od načina vožnje. Če pospešuješ na pasmater, bo gumo radiralo. Po sredini seveda. Tudi jaz imam gor dunlop, pa imam gor že tretji komplet gum v 14 000km. No...tretji nima veliko km. Ima pa dunlop eno napako... v forumih je bilo precej govora o tem. Če imaš gor kovček, se pojavlja tresenje balance, če jo spustiš. Zelo neprijetna zadeva. Menda, pri drugih gumah tega ni. In tudi pro Dunlopu takoj vprašajo, če imaš kovček gor (pri reklamaciji). Zakaj tako, pa nihče ne zna povedati. Tudi vulkanizerji so mi povedali enako. In to nekje od 70km/h pa do 40km/h. Prej in kasneje teče normalno. Zanimivo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Z gumami Dunlop Roadsmart imam sedaj prevoženih 16.193km.

Zadnja guma je prišla do oznake za legalnost (po sredini seveda).


Je pa Dunlop predstavil roadsmart2 gumo, tako da
smile-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
16000 in lulčki ob strani še vedno gor. a ti voziš sam naravnost
hysterical-1.gif

a ti pokažem fotko mojih gum po 2000km na GSu? lulčkov ni
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pokaži, saj je odprt forum za vse.

Sicer ne vem kaj bo to spremenilo na mojih gumah, ampak ok
smile-1.gif


p.s.
Sem pogledal enake gume na zelo podobnem motorju pri kolegu, ko sva se zdaj čez vikend vozila in ima zelo podobno obrabo, tako da je verjetno pri tebi problem
hysterical-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
U-u jaz sem že na 18.000, moram pa priznati, da se že nekaj časa naj ne bi več vozil
grin1.gif


Bom prilepil slike v kratkem, ko ga bomo malo opucali in pospravili v kakšnem mesecu.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
No in če kdo pogleda mojo objavo iz 27.6., ko sem bil na 17.000 se pa vidi še ena plat mojega motorčkanja - skoraj vsako leto se meni tako rekoč z julijem moto sezona zaključi. Samo 3x sem tankal od takrat. Od marca do konca junija sem jih pa 5.000 navozil. Čez 6.000 mi pa zadnja leta ne gre več, premalo časa
rolleyes-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pokaži, saj je odprt forum za vse.

Sicer ne vem kaj bo to spremenilo na mojih gumah, ampak ok
smile-1.gif


p.s.
Sem pogledal enake gume na zelo podobnem motorju pri kolegu, ko sva se zdaj čez vikend vozila in ima zelo podobno obrabo, tako da je verjetno pri tebi problem
hysterical-1.gif

na tvojih gumah nič . pri tebi pa mogoče spremeni mnenje o svoji vožnji z motorjem.
grims-1.gif

toplo priporočam kakšno delavnico varne vožnje
priden.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Zanimiva je tudi ciklistika ter obraba pnevmatik po robu. Tako ob pretiranih nagibih sprednje kolo pride do samega roba, med tem ko ima zadnje kolo še nekaj malega prostora za nagib, kar je v nasprotju z večino drugih motociklov.

Zdaj pa si me prestrašil.
Res me zanima kaj bi lahko bilo tako narobe z vožnjo
smile-1.gif
in kaj bi prinesla delavnica?

Daj malo več nasvetov, da bo vožnja potem bolj varna.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zdaj sem se spomnil, kaj je "problem" pri ghibliju. On je ja bmw fahrer, tam ga ja cilindri vlečejo na stran.

V petek sem videl na lastne oči. Tam moraš po robu vozit
smile-1.gif


Možno, da k temu pripomore tudi kardan, ko je model vžgal motor na mestu, to še nisem videl, kako bokser sunkovito premika cel motor levo desno.



p.s.
malo za šalo, malo pa zares-glede tega kako suva mašina na mestu. Ko je dal gas, se je seveda umirilo oziroma prešlo v vibracijo.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zdaj sem se spomnil, kaj je "problem" pri ghibliju. On je ja bmw fahrer, tam ga ja cilindri vlečejo na stran.

V petek sem videl na lastne oči. Tam moraš po robu vozit
smile-1.gif


Možno, da k temu pripomore tudi kardan, ko je model vžgal motor na mestu, to še nisem videl, kako bokser sunkovito premika cel motor levo desno.



p.s.
malo za šalo, malo pa zares-glede tega kako suva mašina na mestu. Ko je dal gas, se je seveda umirilo oziroma prešlo v vibracijo.

jp tolk cukne da ga takoj položi na tla...
bonk.gif


verjetno nesinhroniziran pravilno...predvidevam. pa "ghibli" ni sam BMW fahrer
smirk-1.gif
"ghibli" je že tolk kilometrov na motorjih naredil kolk jih ti z vsemi svojimi prevoznimi sredstvi ne boš v celem življenju.
Glede na obrabljenost tvojih gum lahko zaključim le ali si pusyrider ali pa dirkač do ovinka v ovinku pa driska v hlačah in full bremza.
Lahko pa greva skupaj na eno furo do npr Šibenika pa te naučim odvoziti ovinke brez rjave fleke na spodnjicah.

Mal za razmislek tebi, ki misliš da so vsi BMW fahreri isti. Kako akrobat hodi po žici in kdaj mu je lažje? Ima roke ob telesu ali razširjene in zakaj? Včasih uporablja tudi dolgo palico le zakaj...
priden.gif


Pouk iz vožnje čez ovinke je brezplačen le kosilo boš plačal
smirk-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dokaj pričakovan odgovor užaljenega bmw fahrerja
smile-1.gif


Par podatkov ti bom še povedal, da ti bo lažje:
1. svojih prevoznih sredstev nimam zaradi podiranja hitrostnih redkordov ali razdalj

2. motornega kolesa nisem kupil, da bi se z njimi vozil iskati ovinke in lokacije, kjer folk slajda, kolenčka ipd. neumnosti, ki so prepovedane. Motorno kolo sem kupil, da me malo popiha, najbolj važna mi je lokacija kam grem pa tudi prazna, mirna cesta.

Z divjaki se ne vozim oziroma oni z mano ne smejo. Sicer pa njih ne zanimajo izleti, ampak divjanje, uničevanje gume, ogrožanje ostalih udeležencev v prometu in podobni prometni vandalizmi.

3. načeloma se vozim sam, tako da hvala za povabilo, me ne zanima. Sem mislil da bo kaj uporabnega.

Se je pa v nedeljo na isti cesti, kjer sem se vozil, par ur prej ubilo nekaj motoristov, očitno so premalo zavirali. Na isti cesti skoraj nisem rabil zavirati, razen z motorjem, ki ima zelo soliden pojemek, bom ti še pakne danes slikal, da boš vesel
smile-1.gif


4. bolj ali manj so vsi bmw fahrerji isti, pa naj bo avto ali motor, ker dobijo z nakupom te znamke večvrednosti kompleks.
Pol pa jokajo ko nimajo za drage servise in dele.

p.s.
Še glede kardana ko sva se nekoč menla. Ti si z vsakim novim prevoženim kilometrom bližje defektu (pač logika), jaz pa imam po 30.000km npr. spet nov set. Imaš pa prav glede vzdrževanja, ti res nimaš nobenega dela, to je pa tudi edina prednost.

si se kdaj že skotal?


Kar "nekaj" mesa še, preden bo potrebna menjava... Bo prej treba zaradi samega materiala
smile-1.gif


Priden bodi pa pamet v glavo, ker tam je bistvo...

Glede vrhunskih pravih motoristov pa itak lahko nonstop bereš... lani kar dva z dirkaškimi licencami (brez izpita), potem car Golice ipd. nadimki, kjer ni možno dvomiti v tehniko vožnje... a glava ni prava.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Dokaj pričakovan odgovor užaljenega bmw fahrerja
smile-1.gif


Par podatkov ti bom še povedal, da ti bo lažje:
1. svojih prevoznih sredstev nimam zaradi podiranja hitrostnih redkordov ali razdalj

2. motornega kolesa nisem kupil, da bi se z njimi vozil iskati ovinke in lokacije, kjer folk slajda, kolenčka ipd. neumnosti, ki so prepovedane. Motorno kolo sem kupil, da me malo popiha, najbolj važna mi je lokacija kam grem pa tudi prazna, mirna cesta.

Z divjaki se ne vozim oziroma oni z mano ne smejo. Sicer pa njih ne zanimajo izleti, ampak divjanje, uničevanje gume, ogrožanje ostalih udeležencev v prometu in podobni prometni vandalizmi.

3. načeloma se vozim sam, tako da hvala za povabilo, me ne zanima. Sem mislil da bo kaj uporabnega.

Se je pa v nedeljo na isti cesti, kjer sem se vozil, par ur prej ubilo nekaj motoristov, očitno so premalo zavirali. Na isti cesti skoraj nisem rabil zavirati, razen z motorjem, ki ima zelo soliden pojemek, bom ti še pakne danes slikal, da boš vesel
smile-1.gif


4. bolj ali manj so vsi bmw fahrerji isti, pa naj bo avto ali motor, ker dobijo z nakupom te znamke večvrednosti kompleks.
Pol pa jokajo ko nimajo za drage servise in dele.

p.s.
Še glede kardana ko sva se nekoč menla. Ti si z vsakim novim prevoženim kilometrom bližje defektu (pač logika), jaz pa imam po 30.000km npr. spet nov set. Imaš pa prav glede vzdrževanja, ti res nimaš nobenega dela, to je pa tudi edina prednost.

si se kdaj že skotal?

užaljen? iz kerega dela mojega posta si to izvlekel?
bonk.gif


1.zaradi česa potem imaš prevozna sredstva? za poziranje ob kavi???
2.popiha te lahko tudi navaden ventilator iz bauhausa 17,90€. priporočam!
3.ali pa preveč zavirali po dirkanju na ravnem delu cesta. stvar percepcije pač
grims-1.gif

4.ko boš za redni servis porabil manj od 80€ potem imaš pravico govoriti o predragih servisih. po 75000 km imam samo novo olje v kardanu. koliko setov bi ti porabil do zdaj???za +600€ ali več?Tolk o delu pa servisih.
5.razno: ne vabim te na furo ampak na pouk
grims-1.gif



Prosim ne še zavornih ploščic slikat in limat gor. Dovolj so bile že gume
priden.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1. kave ne pijem, očitno pa je tebi to znano
2. imam doma, je na motorju boljše
3. ne dirkam
4. redni servis je 69 eur
5. si vedno manj siguren v kardan, kar priznaj... ker je logično da je z vsakim novim km bližje koncu oz. defektu, pol pa bo servis 800 EUR+

Do 75.000 bi porabil 2 seta, en je 117 EUR.

7. čakam na tvoje gume, ki so seveda ožje, zato ni čudno da poleg vsega ostalega pridejo do roba
smile-1.gif
oz. na druge slike, al ti je nerodno, ker je motor zaradi padcev cel počohan (na to zanimivo nisi odgovoril kolikokrat si se skotal). če je odgovor DA, ni potrebno več pametovati.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, saj sem zdaj na motosvetu videl, kako si razbil motor TDMko.

Citat:
Mal prehitro sem pripeljal v "S" ovinek med Zalogom in Lazami in ga založil do balance.

Če to nisi ti, se ti opravičujem.

Če pa si, pa je tvoj pouk en velik fail
bonk.gif

Divjal in ni zvozil.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Obstajata samo dve vrsti motoristov in sicer tisti, ki so padli in tisti, ki še bodo!


P.S. Upam, da ne!
frown-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, to seveda ne drži. Ker poznam takšne, ki ne vozijo več in niso nikoli padli.
To s pač pravljice, s katerimi se tolažijo predvsem divjaki, je pa res da se lahko vsakemu zgodi, da kje kaj preseneti in zdrsne.

Enako velja za vsa prevozna sredstva.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pokaži, saj je odprt forum za vse.

Sicer ne vem kaj bo to spremenilo na mojih gumah, ampak ok
smile-1.gif


p.s.
Sem pogledal enake gume na zelo podobnem motorju pri kolegu, ko sva se zdaj čez vikend vozila in ima zelo podobno obrabo, tako da je verjetno pri tebi problem
hysterical-1.gif

na tvojih gumah nič . pri tebi pa mogoče spremeni mnenje o svoji vožnji z motorjem.
grims-1.gif

toplo priporočam kakšno delavnico varne vožnje
priden.gif

Glede nato, da si gume poradiral po 2k km, ne vem kdo potrebuje šolo varne vožnje...
crazy1.gif
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
No, to seveda ne drži. Ker poznam takšne, ki ne vozijo več in niso nikoli padli.
To s pač pravljice, s katerimi se tolažijo predvsem divjaki

Samo to potem niso motoristi!
wink-1.gif