Odlične gume:

I

Izbrisan uporabnik #488

V bistvu je tu govora, katere gume zdržijo dlje in so dobre
smile-1.gif


Po drugi strani pa se sploh ne čudim, da je toliko nesreč.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Gede na to, da je govora o gumah in, da ne bom čisto in samo off lahko napišem kaj sem imel in kaj se mi dopade.
Imel sem nekaj različnih modelov Bridgestone (nazadnje BT16) in pa nekaj kompletov Metzelet M3, ki mi še najbolj odgovarja saj z BT16 nisem bil zadovoljen, ker proti koncu mi je nekajkrat zdrsela v ovinku.
Metzeler pa mi dobro drži tudi, ko je na koncu le, da proti koncu po moje dosti hitreje izgublja profil. Po eni furci sem vidno opazil, da je manj profila. Naslednja mislim, da bo Metzeler M5.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
1. kave ne pijem, očitno pa je tebi to znano
2. imam doma, je na motorju boljše
3. ne dirkam
4. redni servis je 69 eur
5. si vedno manj siguren v kardan, kar priznaj... ker je logično da je z vsakim novim km bližje koncu oz. defektu, pol pa bo servis 800 EUR+

Do 75.000 bi porabil 2 seta, en je 117 EUR.

7. čakam na tvoje gume, ki so seveda ožje, zato ni čudno da poleg vsega ostalega pridejo do roba
smile-1.gif
oz. na druge slike, al ti je nerodno, ker je motor zaradi padcev cel počohan (na to zanimivo nisi odgovoril kolikokrat si se skotal). če je odgovor DA, ni potrebno več pametovati.

ne odgovarjaš na vprašanja pred komisijo!
redni servis 69€! aha jp
grims-1.gif
kaj voziš 125ccm MZja?
glede kardana imaš popolnoma prav res je za en qrc
hysterical-1.gif

očitno ne veš kaj pomeni verižni set!
počohan ja... nisem se še navadil na divje cukanje v desno jbga.

na motosvetu je bilo napisano po resnici ja. sam pozabil si prebrati: bila je že tema in cesta mokra in hladna. padec skoraj obvezen.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
No, to seveda ne drži. Ker poznam takšne, ki ne vozijo več in niso nikoli padli.
To s pač pravljice, s katerimi se tolažijo predvsem divjaki, je pa res da se lahko vsakemu zgodi, da kje kaj preseneti in zdrsne.

Enako velja za vsa prevozna sredstva.

torej niso motoristi.... a ne pokapiraš napisanega al kaj?

to ni pravljica to je žal resnica ki se jo bojite nedeljski pozerčki do pirana in nazaj...tadolga fura.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pokaži, saj je odprt forum za vse.

Sicer ne vem kaj bo to spremenilo na mojih gumah, ampak ok
smile-1.gif


p.s.
Sem pogledal enake gume na zelo podobnem motorju pri kolegu, ko sva se zdaj čez vikend vozila in ima zelo podobno obrabo, tako da je verjetno pri tebi problem
hysterical-1.gif

na tvojih gumah nič . pri tebi pa mogoče spremeni mnenje o svoji vožnji z motorjem.
grims-1.gif

toplo priporočam kakšno delavnico varne vožnje
priden.gif

Glede nato, da si gume poradiral po 2k km, ne vem kdo potrebuje šolo varne vožnje...
crazy1.gif

glede na to da si iz napisanega prebral da sem poradiral gume po 2k km rabiš okulista ali spet v šolo
sprasujem se.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
vem kdo ni bil! snecer. ta ima samo sredino znucano
hysterical-1.gif
pa 20000km z enimi gumami naredi... v petih sezonah.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Gede na to, da je govora o gumah in, da ne bom čisto in samo off lahko napišem kaj sem imel in kaj se mi dopade.
Imel sem nekaj različnih modelov Bridgestone (nazadnje BT16) in pa nekaj kompletov Metzelet M3, ki mi še najbolj odgovarja saj z BT16 nisem bil zadovoljen, ker proti koncu mi je nekajkrat zdrsela v ovinku.
Metzeler pa mi dobro drži tudi, ko je na koncu le, da proti koncu po moje dosti hitreje izgublja profil. Po eni furci sem vidno opazil, da je manj profila. Naslednja mislim, da bo Metzeler M5.

Jp. Enako. Po Continentalu, ki je zdržal rekord 18000km v dveh mesecih zdaj imam Metzeler Tourance ki jih vidno hitreje požira. Držijo pa neverjetno dobr
zmaga.gif

Bridgestone so bile trde in rabile so nekaj časa da so "začele delati".
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Očitno ti ne poznaš cen za verižne sete. d.id. komplet pride 117 eur za mojega (louis.de ali ebay). Vprašaj koliko pride, da ti kardan menjajo.

Servis je pač 69 za olje in filter, če pa kaj več dela ali menjava pač še več odvisno od materiala. Svečke so na 60.000, ketna po potrebi, ostali če kaj crkne oziroma ko se obrabi, na 42k km se pogledajo ventili itd.. Dejansko lahko vse sam, če znaš.

Na motosvetu sem prebral, da zaradi divjanja nisi zvozil ovinka, ti bi pa sedaj druge učil kak se vozi vožnja skozi ovinke.

Narobe svet.

V temi na morki cesti padec ni obvezen. To je pa tisto, kar ti kilometri nikoli ne bodo prinesli... in tega očitno ne razumeš. In zato padaš.

Srečo si imel in da ne boš mislil, nikomur ne želim da pade in da se mu kaj naredi, ampak če ti kriviš za svoj padec zgoraj opisane razmere, potem se raje malo zamisli.

Na slovenskem morju z motorjem sploh še nisem bil, ne vem kaj bi tam počel, ni nič zanimivega.

Zdaj pa se lahko počasi vrnemo spet na gume, slike itak ne boš pokazal.

Ti si pač pravi motorist, kapo dol stari, pa še bmw fahrer.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
vem kdo ni bil! snecer. ta ima samo sredino znucano
hysterical-1.gif
pa 20000km z enimi gumami naredi... v petih sezonah.

Guma je bila menjana lani maja, če te to zanima
smile-1.gif


Tudi naš uporabnik na forumu je z Roadsmartkami naredil 18.000 če se ne motim, polno obtežen na dolgi furi, se bo že sam oglasil in povedal.

Je pa res, da to ni guma za pretežke motorje in pretežke šoferje, jo pač prej pobere.

To ni guma očitno za prave motoriste
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, ko bi le vedel, da se pri tem motorju ne moreš, ker prej padeš
smile-1.gif

Je pa res, da vedno ko tu kaj napišem pozabim, da so tu alter motoristi, kjer je vse mogoče.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Očitno ti ne poznaš cen za verižne sete. d.id. komplet pride 117 eur za mojega (louis.de ali ebay). Vprašaj koliko pride, da ti kardan menjajo.

Servis je pač 69 za olje in filter, če pa kaj več dela ali menjava pač še več odvisno od materiala. Svečke so na 60.000, ketna po potrebi, ostali če kaj crkne oziroma ko se obrabi, na 42k km se pogledajo ventili itd.. Dejansko lahko vse sam, če znaš.

Na motosvetu sem prebral, da zaradi divjanja nisi zvozil ovinka, ti bi pa sedaj druge učil kak se vozi vožnja skozi ovinke.

Narobe svet.

V temi na morki cesti padec ni obvezen. To je pa tisto, kar ti kilometri nikoli ne bodo prinesli... in tega očitno ne razumeš. In zato padaš.

Srečo si imel in da ne boš mislil, nikomur ne želim da pade in da se mu kaj naredi, ampak če ti kriviš za svoj padec zgoraj opisane razmere, potem se raje malo zamisli.

Na slovenskem morju z motorjem sploh še nisem bil, ne vem kaj bi tam počel, ni nič zanimivega.

Zdaj pa se lahko počasi vrnemo spet na gume, slike itak ne boš pokazal.

Ti si pač pravi motorist, kapo dol stari, pa še bmw fahrer.

a mi lahko opišeš z besedami kaj je v tvojem verižnem setu... ne poznam tega pa rabim pojasnitev.

servis ni le olje in filter olja tako da
priden.gif


v temi na mokri cesti predvidevam še nisi bil ker lupaš neumnosti sveusto
wink-1.gif


a je tut do pirana predolga al kaj?

to da me ti imenuješ pravi motorist ne jemljem kot žalitev ker preprosto tega ne morem sprejeti na način kot si ti to želel povedati.
žal ne veš o čem govoriš in pišeš. upam da si tak bebo samo za računalnikom in da si v real life čist kul oseba.
zmaga.gif
 

laaaz

Pripravnik
24. nov 2008
51
0
6
MB
Naj se še jaz malo oglasim,tudi moje roadsmart-ke so zdržale 15000 km pa niso videle roba in ga tudi nove roadsmartke ne bodo.
Ljudje smo različni eni dirkajo na kosilo v Šibenik in nazaj v enem dnevu, smo pa taki ,ki se odpeljemo v Šibenik , si ogledamo okoliške znamenitosti in se čez dan ali dva vračamo domov z lepimi spomini na še en moto izlet.
Upam,da jih bo še dosti.
Kot je iz teme razvidno so roadsmart-ke dobre za voznike ,ki uživajo v easy ride .
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik laaaz pravi:
Naj se še jaz malo oglasim,tudi moje roadsmart-ke so zdržale 15000 km pa niso videle roba in ga tudi nove roadsmartke ne bodo.
Ljudje smo različni eni dirkajo na kosilo v Šibenik in nazaj v enem dnevu, smo pa taki ,ki se odpeljemo v Šibenik , si ogledamo okoliške znamenitosti in se čez dan ali dva vračamo domov z lepimi spomini na še en moto izlet.
Upam,da jih bo še dosti.
Kot je iz teme razvidno so roadsmart-ke dobre za voznike ,ki uživajo v easy ride .

ajde snec ne seri
bonk.gif
 

laaaz

Pripravnik
24. nov 2008
51
0
6
MB
Ne vem zakaj me imaš za Snecerja,napisal sem svoje mnenje.
Ko si snecerja pošiljal na varno vožnjo valjda nisi imel v mislih ,da tam učijo kako vozit do roba gume, ker sem te sreče ,da mi je tečaj plačala firma in vem da nas Brane Legan tega definitivno ni učil.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj je v verižnem setu?

114/15/46 (če je sklenjena pol je samo to) , ker si poznavalec boš takoj vedel kaj so te tri oznake
smile-1.gif
saj si mel nekoč ketno.
Poglej malo na ebay ipd... če ne verjameš.

V temi na mokri cesti sem se že vozil
smile-1.gif
pa ni prijetno, zato se vozim raje podnevi, ko je suho.

Pot do Pirana ni posebej zanimiva iz Štajerske smeri. Ampak če se eni radi zapeljejo na naše morje, spijejo kavico, morda skopajo in nazaj, tudi prav, jim je pač to smisel.

Saj pa si pravi motorist, saj sem še malo preletel tvoje albume, kapo dol. Zakaj bi ti bilo nerodno. Jaz se pač ne vidim v taki usnjeni sceni, tako da sem nepravi. Pa menda zaradi tega smem na cesto?
evil.gif


So pa to klasične zgodbe ... ne znaš skozi ovinke, rabiš najmanj 150PS+ in podobne šale.

Pol se pa taki majster pelje na furo in ker mu nabije adrenalina in postane utrujen, mora vmes čikat, se nacejat s kavo, šofer ki pa se pelje zmerno in se ne trese, da bo za vogalom pištola, pa pride na cil spočit, morda celo pred njim.

Škoda, ker si poznavalec, bi lahko kaj zanimivega povedal, da bi vsi odnesli.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V Avstriji sem 1x gledal tečajnike v takšni šoli, imajo lep poligon.

Meni pač ni do tega, kaj šele da bi se tam s svojim motorjem pojavil, prav tako me steza ne zanima. Sem se pa že vozil po nekaj karting stezah s FIA licenco, me je bolj pritegnilo.
 

laaaz

Pripravnik
24. nov 2008
51
0
6
MB
Ghibli v prejšnih postih si za padec krivil mokro cesto in noč.Predvidevam,da se nisi udeležil tečaja varne vožnje,ali pa nisi nič odnesel iz tečaja .
Prvo pravilo govori da prilagodi hitrost vožnje znanju,cesti in razmeram na cesti.
Tečaj priporočam prav vsem motoristom enim za osvojitev znanja ,drugim pa za osvežitev znanja.
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:da proti koncu po moje dosti hitreje izgublja profil. Po eni furci sem vidno opazil, da je manj profila.

Na koncu vse hitreje poje, vsaj vse katere sem jaz imel...