Občinska inšpektorica v Medvodah - Help

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
ja potem bodo pa to pokazali pa je... eno bodo pa mogli sproducirati, če pošiljatelj drži v ročicah potrdilo, da je poslal
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Ah to ni nič,men je Davčna izpraznila in blokirala račun,ker nisem plačal davka na hišo.Kar je re je res ,davek je treba plačat,ampak jaz sploh nimam v lasti hiše ne kake druge stvari razen osnovnih potrebščin.
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Ja potrdilo seveda imam sem pritožbo na postopek in igovor na plačilni nalog oddal osebno na vložišču na občini Medvode. A mislite da je pritožba romala v predal plačilni nalog pa v izvršbo direktno? A je to možno?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Osnovni problem "pozitivne odločitve pri molku organa" je v tem, da ne obstaja vsebinsko dokazilo, kaj si organu sploh poslal. Recimo pri vlaganju zahtevkov za projektne pogoje pri izdelavi gradbene dokumentacije za GD, je nekaj časa veljalo to pravilo. Zdaj pa naj mi en pove kako dokažeš, da si organu v priporočeni pošti (potrdilo o oddaji je bilo dokazilo o molku organa) res poslal vse potrebno za odločanje in da jih nisi v priporočeni pošti poslal v PM?. ;)

Kot rečeno, dobra ideja slaba izvedba!

Edit: pravopisna n.

Je vseeno, kaj si poslal. Če organ ne odgovori, je to njihov problem.
Čeprav: sem proti takemu določilu, morali bi imeti predpisane roke, nič daljše, kot so roki za stranke (občane). Torej: če te npr. organ za prekrške pozove,d a v 14 dneh podaš izjavo, mora potem v 14 dneh odločit.
Pri raznih GD in podobno pa 14 do 30 dni in to je to. Za cel proces.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ne drži! Zakon, ki je določal “pozitivno” rešitev GD ob “molka organu” je že nekaj časa ukinjen.

Se pa načeloma strinjam, da bi morali biti podani “najdaljši roki v katerih mora organ podati odgovor” - ampak je potrebno jasno doreči kaj in kako (kako zagovoti, da so “vloge” res take kot morajo biti - ne pa, kot je že McGiver v eni drugi temi omenil, da vlagatelje pošlje priporočeno list na katerem “organ” pošlje lepo v PM - mesec kasneje pa, zaradi molka organa, uveljavlja GD, pritožbo itd.

Trenutna zakonska rešitev (poenostavljeno vlaganje tožb napram “organom”) je načeloma korak v pravo smer - samo je jajc, ker potem naslednji “organ” - tj. sodišče, zašteka in je stranka spet na istem - čaka, čaka, čaka ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Saj ni kaj doreči. Podaš vlogo. Če ni popolna, imajo X dni časa, da te pozovejo (recimo 14 dni). Imaš enak čas, da dopolniš, in ima orgn potem spet enak čas, da odloči ...

Pa tudi če bi šlo tisoto o čemer pišeš z molkom čez: je to pač krivda organa, in naj za to kazensko in odškodninsko odovorja.
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
No tole se ne premika nikamor ker nisem čisto razumel glede ukrepanja tu v zadnjih postih prosim še za malo pojasnila.

Kot sem že rekel sedem mesecev je sedaj mino. V zakonsko določenem roku sem takrat podal pritožbo na postopek in ugovor na plačilni nalog. Zadeva oddana na vložišču na občini Medvode, dobljeno potrdilo. Arhiv vsega pisanja, dokazil, potrdil, plačilcev itd hranim. Do danes nisem dobil popolnoma nič. Kako ukrepati zdaj.

Plačilni nalog gre verjetno v izvržbo ali je možno da so po razjasnitvi dogodkov in dokazih uvideli kakšne neumnosti in napake so bile storjene in zadevo zaključili s stornacijo ali s kakšnim uradnim zaznamkom. Verjetno bi dobil obvestilo. Ne bi rad zamudil kakšnega roka in potem plačal za nekaj kar nisem kriv. Naj pokličem, pišem vse skupaj pustim in čakam naprej? Sedem mesecev je pa že malo dolga - predolga doba.
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Mah ni nujno da bo spušil. Če je imel dobre argumente lahko tudi uspe, oziroma vsaj kakšen opomin.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Že že, tukaj se pogovarjamo o verjetnosti in verjetnost da bo uspel ni na njegovi strani. Ljudi ki so uspeli v prekrškovnih postopkih na sodišču poznam toliko da jih lahko preštejem na prste ene roke, vseh skupaj ki pa so se pritožili pa jih poznam ogromno na kubik in mnogo jih je bilo sveto prepričanih da bo obravnava zgolj formalnost. Žal je inšpektor/policist uradna oseba in je že v štartu z veliko prednostjo pred teboj. In ja, tudi oni lažejo samo da dosežejo svoje. Bolj me zanima kaj je po trenutni zakonodaji če izgubiš? Včasih mislim da je bilo nekih 50€ nekih sodnih stroškov?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Hmmm ... Priznam, da poznam samo enega, ki je na sodišču izgubil. Pa poznam kar lep kup primerov. Je pa res, da je šlo skoraj vedno za upravičene pritožbe (ne nujno v smislu, da prekrška ni bilo, tudi v smislu, da postopek ni bil OK ipd ...).
Tako da: po moje uspešnost ni odvisna le od (pravne) spretnosti tistega, ki se priotoži, ampak predvsem od tega, a je bilo resnično (to pa bo pač vsak pri sebi moral najprej razčistit) upravičeno ali ne.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No ocitno ziviva v drugacnem svetu sicer pa sva to ugotovila ze tudi v kateri drugi temi ;) Btw, on bo sel ravno na to, da prekrska ni bilo oz. da inspektorica ni pristojna (nekaj izmed tega ce se prsv spomnim), sem ze pozabil, gledat se mi pa tudi ne ljubi it :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ok čist na brzino in moje laično razumevanje, zadevo sem prebral na hitro. Torej zakaj jaz mislim da ne bo zmagal na sodišču? Ok, poklical bo mehanika za pričo, dal bo dokazilo od šlepanja, dal bo kot dokaz fakture od materiala (od popravila), vse stima. Ampak kje je naredil feler? Verjetno zato ker je takoj šel klicarit iz avta brez da bi zavaroval kraj, torej jopič (če ni obvezen samo na AC), žmigavci in trikotnik. Ko zavarujes kraj in ne ogrozas sebe in ostalih pa poklices pomoc? Tukaj bo po mojem keč. Inspektorica bo lahko tudi rekla da ga je lep cas opazovala in da tega ni storil. In jasno, se strinjam, tudi jaz bi prvo poklical pomoc... Ampak to bo sigurno spušil vsaj če bo inšpektorica to hotel, njej se bo bolj verjelo kot njemu. Pač je uradna oseba in nima nekih osebnih interesov da bi ga zajebala kajne? :)
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
Preberi na 3. strani kaj sem mu predlagal da napiše. S tako pritožbo bi moral zmagat.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Super zgodba dokler nebo inspektorica rekla da ne drzi, da ga je opazovala 10min in da je bil s kolesom na plocniku ze preden se je pripeljala do njega. Seveda se bo verjelo njej, kaj pa zdaj? :fredi:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ah daj no :) Uradna oseba je uradna oseba pa bilo koliko si ti želiš enakopravnosti in enake obravnave pred zakonom. Ne eno ne drugo ne obstaja in je zgolj mit in lepe želje :) Če pride do sodišča in če bo KING dovolj pošten in povedal po resnici razplet bova dalje debatirala.