Občinska inšpektorica v Medvodah - Help

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Tole je bolj za v rubriko sj ni res pa je kljub temu bi pa rabil nasvet kako ukrepati pred dobesedno ponorelo občinsko inšpektorico iz Medvod.


V ponedeljek zapeljem kolega iz Ljubljane v Goričane pri Medvodah. Na poti nazaj mi na vozilu zagori lučka za motor in avto pade v testni program zato takoj ustavim na robu velikega T križišča v Goričanah. Cesta prazna nikjer nobenega prometa. Vklučim vse šitiri utripalke, sedim v vozilu in kličem svojega mehanika kaj bi bilo lahko narobe ko za menoj potrobi vozilo. Spustim avto v skrajni desni del križišča tako da z gumo že zadanem višji pločnik in kamorkoli drugam praktično več ne morem. Belo civilno vozilo katero bi me lahko brez težav obvozilo še enkrat potrobi nato pa me obvozi in zapelje vzporedno z menoj spusti sopotnikovo steklo mi iz razdalje voznica ženskega spola pokaže šop ključev na katerih je tudi neka kartica bi reče dobesedno in samo "v križišču se ne parkira" in v isti sekundi odpelje dalje proti Medvodam.

Vse ok si mislim pač nervozna voznica ki ima verjetno slab dan vendar sledi filmsko nadaljevanje...

Danes dobim plačilni nalog za nepravilno parkiranje na prehodu za pešce (65. člen (ZPrCP) iz občinske uprave Medvode.

Po poizvedovanju in klicih občino Medvode ugotovim da je bila oseba za menoj v belem vozilu občinska inšpektorica katera ima na omenjeni občini popolnoma tretjo vlogo splošnih področij in verjetno nobene strokovne podlage glede cestnoprometnih predpisov. Omenjena inšpektorica me je verjetno tako v svoji slabi volji s svojim privatnim telefonom slikala ko sem v vozilu klical mehanika in je sama stala z vozilom za menoj. Kakorkoli ko je prišla tistega dne na občino Medvode je sliko predala kolegu z redarskega področja kateri mi je na podlagi njenega videnja in opisa "prekrška" izdal pavšalni plačilni nalog za nepravilno parkiranje v znesku 80 EUR.

Ker več ljudi več ve sem rekel da kar tule povprašam kako ukrepati v takšni situaciji. Kdo izvaja nadzor nad napakami ki jih naredijo takšni "občinski inšpektorji-ce"?

Napačna ugotovitev dejanskega stanja, nepopolno predstavljanje kot uradna oseba, vsaj razgovor in ugotavljanje prekrška na kraju, napačno navedena lokacija - pavšalno Medvode, pristojnost omenjene inšpektorice, itd.

Ali je možno da tole kam prijavim kakšni nadzorni inštituciji ker me je dobesedno strah takšnih nadzornih organov in načina dela. Ne gre se za teh 40-80 EUR globe ampak za to da mi je bil ta denar dobsedeno ukraden iz žepa zaradi njenega napačno ugotovljenega dejanskega stanja ali še bolje rečeno njene slabe volje in neka kontrola nad takimi nadzornimi organi mora obstajati.

Hvala vnaprej za predloge.
 
Nazadnje urejeno:

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Kako stavka ce hoče ob svojem rednem delu še druga področja regulirat.......:(
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Če je ona bila sama, rabiš vsaj 1 pričo. Če je imela koga zraven, rabiš vsaj 2 priči.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če ti je avto crknil, se postavi trikotnik pa tko.. sicer si pa res 'parkiral'.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Ti lahko izdajo kazen na podlagi posnetka civila? Je zabeležena lokacija napačnega parkiranja?
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Če ti je avto crknil, se postavi trikotnik pa tko.. sicer si pa res 'parkiral'.

Vsi štirje žmigavci pa še v avtu sem bil to je trajal vse skup 2 minute da sem dobil potrditev da lahk z vseen z lučko peljem. Brezveze razlagat. Pač je imela slab dan. Mene zanima kam se obrnit ker tole ni ok s tako prakso so okradli dons mene jutri bodo pa pa lahko tebe. Vprašat se je treba al je bil to res sploh prekršek al se nekdo znaša nad mano ker je pač slabe volje in se lahko.
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
Ti lahko izdajo kazen na podlagi posnetka civila? Je zabeležena lokacija napačnega parkiranja?


Ja slikala je ne vem s čem najbrž svojim telefonom sliko sem dobil. Itak se ona s prometom ne ukvarja zato tud ni šla iz avta niti ugotavljat situacije. Itak sem bil v avtu. Lokacijo tud pavšalno navedla. Medvode bilo je pa nekje v Goričanah pomoje.

A bi šlo lahk za kaznivo dejanje? "ali da bi komu prizadejala škodo, izrabi svoj uradni položaj ali prestopi meje uradnih pravic"
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.393
4.387
113
49
Na sončni strani ALP
Nič nisi napisal po katerem členu katerega zakona ali odloka si dobil PN?

Drugače pa lahko vsak da predlog (prijavo) in se sproži prekrškovni postopek po uradni dolžnosti. Morda bi bilo najbolj pravilno, da bi s strani redarstva dobil dopis, da se izjaviš o dejstvih in okoliščinah, ker ne gre za osebno zaznavo prekrška pooblaščene uradne osebe zato vprašanje po zakonu ali odloku kjer lahko ima inšpektor celo kakšna pooblastila.

Ostane ti edino, da spišeš ugovor z dejstvi in dokazili (o napaki na vozilu) in ne se sklicevati na kakšno napako "uradne" osebe. In če so na redarstvu normalni bi po moje moralo it skozi. Drugače si boš pa prislužil polno globo (nič več polovičke) in še sodne stroške. Torej boš ob 120€ in ne samo 40€ ob polovički...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Če se ti pokvari avto pač ne sediš noter na vozišču 2 min in telefoniraš. CPP je znan, oblečeš se v odsevni jopič in zavaruješ kraj dogodka (trikotnik), ter pokličeš ustrezne službe. Glede na to da je inšpektorica 2x trobila in se vmes še sprehodila do vozila je očitno OP imel čas vse to naredi.

Glede pooblastil. Inšpektor v osnovi nima pooblastil da tala kazni, ima pa dolžnost da javlja kršitve ipd. ustrezni službi kot uradna odgovorna oseba. Tako da nekako te mora prijavit če kršiš nek občinski akt/zakon.

Pri položnici ki jo dobiš vedno piše tudi kakšne so tvoje opcije (pravni poduk). Če prav vidim je ravno imenovana inšpektorica zadolžena za te zadev v dotični občini, tako da če se boš pritožil boš itak poklican k njej pa tam razčistite kaj pa kako!
grims-1.gif
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Prav nič se ni sprehodila če bi se bi bilo drugače verjetno.

Haha če je to res potem so moje možnosti enake nič kako je že tista sudija sudi.......
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Če bi bila gospa človek, bi najprej pristopila do avta in vprašala, če je kaj narobe. Potem pa dalje igrala lokalnega šerifa.
V končni fazi bi gospod lahko klical tudi zdravniško pomoč, ker doživlja srčni infarkt.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Ja jst ne trdim da je normalno in človeško, ampak kaj veš kako je zgledalo. Vsekakor inšpektorica ima neko zakonsko osnovo in dokaze, tako da vprašanje kaj bi se zgodilo če bi šel na trdo. Glede na "ceno kazni" se pomojem nima smisla pritoževat, veš za drugič in to je to!
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Ja kako je zgledalo. Cesta prazna nikjer nobenga avta. Pripelješ v krizišče in vidiš da tam stoji avto z žmigavci in tip v njem telefonira. Ok potrobiš tip premakne avto čist v pločnik ves jezen potrobiš še enkrat, pa kaj tip misli jaz sem inšpektorica, slikaš se zapelješ vzporedno podeliš nauk in odpelješ. Potem pa ves jezen pelješ še do službe in porabiš toliko energije da prepričeš kolega da spiše na podlagi tvoje slike plačilni nalog in potem dobiš neko zadoščenje. Res me je strah takšnih ljudi na represivnih mestih.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Zanimivo v blizini zivim, pocne se marsikaj, sam sicer ne delam pizdarije, sem pa tja se malo na cesti ustavim ker nimamo nekega prometa, pa na kaj takega se nisem/mo naleteli, tako da moje sozalje. Zdaj vsaj vem da imamo inspektorje za to in bi bilo fajn da prijavim dolocene lokalce, ker na uradne kontakte se ne odzovejo, prav tako policija ne. Prosil bi na zs, da mi posredujes ime pa primek gospe, da vidim ce bo kaj vec uspeha.
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
No vidiš zato pravim da si je dogodek vzela bolj za osebni obračun ali izkazovanje moči. Podatki so zgoraj so pa tudi javnodostopni na spletni strani vaše občine. Zdaj saj veš pri komu urgirat da bo naredil red in upam da bo tako dosledna tudi na področjih kjer praviš da zadeve pešajo....

 
Nazadnje urejeno:

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Pomoje inspektorica nima nobene pravne podlage izdati placilni nalog, saj ni niti obcinski redar. Z dobrim odvetnikom bi verjetno se ti
dobil kaj denarja, ce te je slikala, sploh ce se na sliki vidi tudi tebe. Vkolikor je ustavila na cesti in je znak prepovedano ustavljanje, naj si sama raje napise kazen...
Vso sreco pri iskanju odgovorne osebe za razjasnitev
smile-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Jaz bi jo ovadil zaradi tega, ker te je slikala, gre za kršenje osebnostnih pravic in najmanj, kar bi morala je, se predstaviti, ne se pa dreti čez okno, ko kaka prostitutka, ki ponuja usluge in še mahati z ključi, da je ja zgledalo, da ponuja neke usluge.

Napiši ostro protestno pismo županu Medvod, je najmlajši župan in verjemi, da bo razumel.