Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
Eno vprašanje, zdaj imam na NLB narejenih ene 5 e-racunov da priletijo v banko. Kako to naredit v N26? potem se losam vijolčnega vraga :D
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
E računov ni na N26, lahko pa imaš trajnik oz. direktno bremenitev.
Vse ostalo je treba na roke, oz. TRR lahko slikaš-skeniraš, če bi enako omogočili še za sklic bi bila že skoraj zmaga.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Sej lahko z vsako QR bralnik aplikacijo prebereš kodo s položnice in od tam kopiraš. Najlažje je pa itak direktne bremenitve in se ne sekiraš.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
ne dobim niti mejlov niti pošte nič, samo e-račun direkt v banko.. kar se tega tiče, je super, nobene gnjavaže....zdaj kako to preslikat na N26, da je isto elegantno... to sem spraševal.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
ne dobim niti mejlov niti pošte nič, samo e-račun direkt v banko.. kar se tega tiče, je super, nobene gnjavaže....zdaj kako to preslikat na N26, da je isto elegantno... to sem spraševal.
preslikat se ne da. kak mesec dela te čaka iz mojih izkušenj.
za vsako podjetje pošlješ email, da ti pošljejo obrazec katerga izpolnjena pošlješ nazaj.
potem se pa najdejo kaki lokalci, ki rabjo 2 mesca in 3x klicat, da nekdo vnese tvojo številko v sistem, ker on more nekomu drugmu rečt, ker ni slo banka... na koncu sem vse zrihtal, se je pa razvelklo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.211
113
Jaz z direktnimi bremenitvami nisem imel nobenih težav. Oddal izpolnjen obrazec in je bilo naslednji mesec rešeno. Si jih izgleda že ti izobrazil :).
Za ostale položnice sem si pa naredil vzorec in copy/pastam, sklic in opis pa ročno popravim. Je hitreje, ampak žal konkretno manj elegantno kot eračun.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Vceraj mi je v Hoferju za racun 2,xx Eur zahtevalo pin? Kako to? Nakljucno ali ima neko kao pamet, da kao nekaj posumi?
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Zna bit, da je omejeno število transakcij, ki jih spusti skozi brez vnosa PIN (npr. PIN potreben pri vsaki transakciji, višji od XX eur oz. vsako XX transakcijo)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Tako je, je pri vseh bankah podobno. Število zaporednih transakcij brez pina je omejeno, prav tako je omejen skupni znesek zaporednih transakcij brez pina.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sploh če je enak/podoben znesek...
V Oslu sem plačal pivo v bifeju (pač hočejo takoj plačilo), potem naročil drugega in je bilo zavrnjeno. Kelner povedal, da je to klasika in da naj vzamem še kaj zraven, da bosta zneska različna. Sem pač plačal dva pira, pa je bilo... Seveda je tretjega prinesel, ko sem drugega spil...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sploh če je enak/podoben znesek...
V Oslu sem plačal pivo v bifeju (pač hočejo takoj plačilo), potem naročil drugega in je bilo zavrnjeno. Kelner povedal, da je to klasika in da naj vzamem še kaj zraven, da bosta zneska različna. Sem pač plačal dva pira, pa je bilo... Seveda je tretjega prinesel, ko sem drugega spil...
To je pa zaščita za podvojeno transakcijo. Pri nas ti POS javi, da gre za podvojeno transakcijo in moraš potrditi, če jo želiš res opraviti.
Pride prav ko je kakšna slaba povezava, pos melje in melje, potem pa javi NAPAKA V POVEZAVI (pa nič konkretno, če je transakcija bila uspešna ali ne). Ko poskusiš potem ponovno, se ti pojavi prej omenjeno opozorilo in veš, da je predhodno plačilo vseeno bilo izvedeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.211
113
Vceraj mi je v Hoferju za racun 2,xx Eur zahtevalo pin? Kako to? Nakljucno ali ima neko kao pamet, da kao nekaj posumi?
Lahko pa je tudi kakšen AI algoritem zadaj. So banke postale zelo dobre pri odkrivanju transakcij, ki odstopajo od običajne uporabe in potem pač zahteva PIN, da prepreči zlorabo
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
novejše "pridobitve" N26 aplikacije:
- Pri zadnjem koraku potrditve bančnega nakazila so umaknili izpis računa na katerega nakazuješ.
(če imaš več prejemnikov z istim ali podobnim imenom ne veš več na kateri račun si nakazoval)
- Pri iskanju nakazil ti ne sešteva več skupni znesek nakazil - recimo da bi rad vedel koliko si nakazal na "Elektro", do nedavnega je seštevalo nakazila, zdaj kaže samo transakcije z vrednostmi brez seštevka.