Tušmobil tik pred prodajo
Prodajo vodi družba PWC, virtualna soba s podatki za izbrane ponudnike pa naj bi se odprla prihodnji teden
Neuradne ponudbe za nakup Tušmobila naj bi PWC že izbral, trdijo naši viri, v Tušmobilu pa so molčali kot grob. Menda pa se holdingu najbogatejšega Slovenca Mirka Tuša s prodajo že zelo mudi.
Bo Mirko Tuš še dolgo telefoniral prek lastnega operaterja Menda ne več, mudi se mu že, pravijo naši viri. V Tušmobilu pa je bil včeraj komunikacijski mrk.
Ključni trenutki prodaje bodo po naših informacijah potekali v prihodnjih tednih. čez nekaj dni naj bi se namreč odprl "data room", v katerem bodo zainteresirani kupci dobili informacije za skrbni pregled telekomunikacijske družbe, ki je zadnja leta finančno precej izčrpala trgovski holding Mirka Tuša. PWC, pomaga mu menda družba Arkas , Tušmobil prodaja sam, brez omejitev ali posebnih pogojev trenutnega lastnika.
Odhod tujega svetovalca?
Med ponudniki pa naj ne bi bilo več družbe KPN International oziroma njenega belgijskega operaterja Base . Spomnimo, da je član uprave KPN Stan Miller lani novembra prišel v Tuš Holding za svetovalca uprave.
Čeprav so v Tušu pojasnili, da je Miller pristojen za svetovanje celotnemu holdingu, se je vse od takrat postavljalo vprašanje, kaj človek, ki v KPN letno zasluži 1,6 milijona evrov, počne v Celju. Večina je bila prepričana, da opravlja pregled, temu pa naj bi sledil prevzem Tušmobila (ki naj bi ga opravil KPN ali njegov belgijski operater Base, ki ga zadnja leta vodi nekdanji prvi mož Telekoma Slovenije [TLSG 122,65 -0,83%]Libor Vončina). A Millerja, tako naši viri, menda sploh ni več v Tušu, v Tušmobilu pa naj se sploh ne bi pojavil.
Tuševi komunikacijsko mrknili
PWC naj bi k nakupu menda vabil predvsem zasebne naložbene sklade, od družb iz panoge pa naj bi se oglasil tudi švedski operater Tele2 , ki je že navzoč v regiji. Koliko nezavezujočih ponudb so prejeli in čigave, uradno nismo izvedeli. Vprašanja o naših informacijah smo včeraj poslali tudi tiskovni predstavnici Tuša Anji Marjetič. Elektronsko pošto je odprla, nato pa od nje ni bilo več glasu. Oglašala se ni niti na klice in sporočila.
Telekomunikacijski del Tuša se uradno in neuradno prodaja že več let. Najprej so se kot kupci omenjali predvsem Srbi, natančneje Telekom Srbije, zatem norveški Telenor , nazadnje pa nizozemski velikan KPN.
Okrepitve
Alenka Podbevšek menda nova finančna direktorica
Kot finančna direktorica (CFO) je v ponedeljek v Tušmobil prišla Alenka Podbevšek, smo izvedeli neuradno. V Tušu tudi tega niso komentirali. Podbevškove se spomnimo kot ustanoviteljice, partnerice in dolgoletne direktorice Deloitta Slovenija, od tam je leta 2004 prestopila v upravo Merkurja in jo nato po petih mesecih zapustila. Leta 2007 je postala izvršna direktorica na Sociusu , a naj bi se letos po besedah Leonarda F. Peklarja upokojila. Tudi tega, kakšne so njene naloge, nam iz Tuša niso odgovorili.