Zadeva je čisto enostavna. Zakaj gredo tradicionalni mobilni operaterji še v fiksno telefonijo in ISP? Ker je to zanje, če imajo pri glavi vse poštimano, relativno enostavno in prinese boljšo izrabo obstoječe infrastrukture ter cel kup dodatnih prihodkov, sploh v času, ko se rast mobilne telefonije in z njimi povezanih prihodkov ustavlja.
Moderna operaterska infrastruktura je več ali manj konvergentna, recimo IMS, podpira tako mobilno, fiksno, kot IP govorno telefonijo. Moderen obračunski sistem takisto. Vsi moderni mobilni operaterji so že v osnovi ISPji, torej tudi na internet strani ni nekih hudih novitet.
Skratka, en Simobil bo morda zaposlil še 15 dodatnih ljudi na strani tehnike in IT, odprl si bo pa cel kup dodatnih možnosti za dodatne prihodke in prodajo.
In dajmo si naviti čistega vina. Veliki poslovni uporabniki vsi po vrsti koristijo predvsem fiksno oz IP telefonijo. Slednjim se lepo proda moderno Centrex like rešitev, za slednjo pobere solidne denarce, in se podjetjem se sploh ni potrebno ukvarjati z interno telefonijo.
Za piko na i se doda še moderno presence rešitev, kjer je lahko uporabnik hkrati dosegljiv tako na fiksnem kot mobilnem telefonu, za mala in srednja podjetja še kak hosting domene oz rešitve Google Apps, pa je stranka zadovoljna, dnarčki pa cingljajo.
In ko enkrat ponujaš že DSL, si odpreš na široko vrata še za kasiranje par 10 EUR na mesec za IPTV storitve (takšne in onakšne programske sheme, dodatne storitve ter podobne reči).
Vse to so dodatni prihodki z relativno malo dodatnega obsega dela in izgradnje infrastrukture, če se greš reči s pametjo in strokovnjaki, ki to znajo ter z razvezavo lokalne zanke preko Telekoma Slovenije. Na dolgi rok prihaja še LTE in možnosti, da se določene reči iz segmenta tradicionalne fiksne telefonije in interneta ponudijo še preko lufta in mimo Telekoma.
Skratka Simobil počne tisto, kar je povsem logično.