Novo pri Mobitelu VIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.775
120
63
Jaz z Samsung Galaxy Xcover 2 (Android 4.1.2) nikakor nisem mogel pošiljati in sprejemati MMS sporočil na Hrvaškem.
Vsa dovoljenja za gostovanje sem imel vklopljena.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.293
132
63
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Lej... ta trenutek sem v dalmaciji, IP imam od telekoma slovenije, t2-jeva tv2go aplikacija mi deluje brez VPN-ja. Enako deluje kolegu s Simobilovo kartico (dobi slovenski IP). Vse geolokacijske strani pravijo, da sem v Ljubljani. Lahko pa, da ima telekom (in tsmedia) interno podatke o tem, kateri IP-ji so v roamingu in vseeno blokirajo.

Prav tako ne razumem, o kakšnem izklopi blokade, tisočih eurih popusta in podpbnih bedarijah govorite. Imam vklopljeno default blokado (mislim da je to 60eur), prenesel sem ze pa Gb podatkov (med drugim tudi gledanje TV) in mi na monitorju kaže 0,0€ porabe. To NI navaden promet, sicer ne bi bilo potrebe po prekinitvi stare seje.

Poglej, jaz sem vprašal TOČNO to in sem z Mobitela (Telekoma) dobil takšne podatke. Verjamem pa, da je lahko drugače...

Jernej
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.847
735
113
www.jernej.org
Skratka... lahko potrdim, da telekomove aplikacije ne delajo v roamingu z mobitel karticami (zgleda preverjajo lastne IP-je, ki so v roamingu).

Siol TVIN in Planet TV torej ne delujeta preko mobitel kartice, delujeta pa brez problema s simobil kartico.
T2 tv2go deluje bp z obema.
 

unfuckable

Pripravnik
18. avg 2007
127
0
16
A tukaj kdo dela na Mobitelu in bi mi preveril, če imajo še kje v Sloveniji kakšnega iphone 5 - belega. Črne imajo povsod. Sem poklical kar nekaj poslovalnic, pa je bil odgovoren nikalen - prav tako pa niso vedeli kdaj pride nova pošiljka. Hvala vsem za trud
smile-1.gif
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
Citat:
1. avgust 2013
Sprememba zaračunavanja mednarodnih SMS sporočil

Vse naročnike in Mobiuporabnike obveščamo, da bomo s 1. 9. 2013 spremenili način zaračunavanja mednarodnih SMS sporočil.
Od 1.9. 2013 dalje bomo naročnikom in predplačnikom zaračunali dodatek 0,10 EUR z DDV na vsa poslana SMS sporočila iz Slovenije na številko kateregakoli tujega operaterja. Omenjeni dodatek se zaračuna ne glede na izbrani naročniški paket ali vključeno morebitno dodatno storitev, ki vključuje SMS sporočila. Naročniki, ki se s predlagano spremembo ne strinjajo, imajo v 30 dneh po objavi pravico odstopiti od naročniške pogodbe. Pravica do odstopa od naročniške pogodbe ne vpliva in ne posega v zapadle/neplačane ter pogodbeno dogovorjene obveznosti naročnika.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.256
2.316
113
Kdo bi vedo
smile-1.gif
Sicer pa eno vprašanje, prejšnji mesec julij sem večkrat klical na eno številko pa me zanima kako je možno pri Mobitelu ugotovit kdaj sem klical na to številko? Torej pomembno je samo da vem ali v prvem, drugem, ali x tednu julija. Kako zapleteno je to? Sem lastnik številke, naročniško razmerje? Hvala
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
pisni razčlenjeni račun ali pa če majo možnost spletnega vpogleda v zgodovino klicev....
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
772
36
28
Nekaj me zanima glede točk povezanosti. Ker sem že pri mobitelu že kar krepko let, me zanima če si sedaj vklopim te točke se mi začnejo šteti iz nule ali se kaj gleda za nazaj

Hvala
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik sung pravi:
Citat:
1. avgust 2013
Sprememba zaračunavanja mednarodnih SMS sporočil

Vse naročnike in Mobiuporabnike obveščamo, da bomo s 1. 9. 2013 spremenili način zaračunavanja mednarodnih SMS sporočil.
Od 1.9. 2013 dalje bomo naročnikom in predplačnikom zaračunali dodatek 0,10 EUR z DDV na vsa poslana SMS sporočila iz Slovenije na številko kateregakoli tujega operaterja. Omenjeni dodatek se zaračuna ne glede na izbrani naročniški paket ali vključeno morebitno dodatno storitev, ki vključuje SMS sporočila. Naročniki, ki se s predlagano spremembo ne strinjajo, imajo v 30 dneh po objavi pravico odstopiti od naročniške pogodbe. Pravica do odstopa od naročniške pogodbe ne vpliva in ne posega v zapadle/neplačane ter pogodbeno dogovorjene obveznosti naročnika.

:smajli ki bruha:

Banda pokvarjena. Kje je pa evropska komisija?

p.s. To pomeni da me pride dražje če iz Slo pošljem SMS v Avstrijo (0,1€) , kot če sem v Avstriji v gostovanju in pošljem SMS v Slovenijo ali kamorkoli drugam (0,976€).
 
Nazadnje urejeno:

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Citat:
Uporabnik sung pravi:
Citat:
1. avgust 2013
Sprememba zaračunavanja mednarodnih SMS sporočil

Vse naročnike in Mobiuporabnike obveščamo, da bomo s 1. 9. 2013 spremenili način zaračunavanja mednarodnih SMS sporočil.
Od 1.9. 2013 dalje bomo naročnikom in predplačnikom zaračunali dodatek 0,10 EUR z DDV na vsa poslana SMS sporočila iz Slovenije na številko kateregakoli tujega operaterja. Omenjeni dodatek se zaračuna ne glede na izbrani naročniški paket ali vključeno morebitno dodatno storitev, ki vključuje SMS sporočila. Naročniki, ki se s predlagano spremembo ne strinjajo, imajo v 30 dneh po objavi pravico odstopiti od naročniške pogodbe. Pravica do odstopa od naročniške pogodbe ne vpliva in ne posega v zapadle/neplačane ter pogodbeno dogovorjene obveznosti naročnika.

:smajli ki bruha:

Banda pokvarjena. Kje je pa evropska komisija?

p.s. To pomeni da me pride dražje če iz Slo pošljem SMS v Avstrijo (0,1€) , kot če sem v Avstriji v gostovanju in pošljem SMS v Slovenijo ali kamorkoli drugam (0,976€).

Napačne kličeš. Regulacija cen v gostovanjih s strani EK je razlog zakaj operaterji navijajo cene na domačem trgu.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Tistih 20% dohodka, ki se bo z regulacijo zmanšal na 10% ali mogoče še na manj pač ni razlog za nobene konkretne podražitve, za kake manjše že.

Pač dražijo se stvari, imamo 2.5% letno inflacijo in itak da gredo cene počasi gor.
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Tistih 20% dohodka, ki se bo z regulacijo zmanšal na 10% ali mogoče še na manj pač ni razlog za nobene konkretne podražitve, za kake manjše že.

Pač dražijo se stvari, imamo 2.5% letno inflacijo in itak da gredo cene počasi gor.

10 ali celo več % izpad dohodka podjetja je še kako razlog za iskanje drugih virov ...
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Takrat operater pač molze domači trg ker mu je določena komisarka priprla pipico v tujini ...
13.gif
vam ni jasno ...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Tistih 20% dohodka, ki se bo z regulacijo zmanšal na 10% ali mogoče še na manj pač ni razlog za nobene konkretne podražitve, za kake manjše že.

Pač dražijo se stvari, imamo 2.5% letno inflacijo in itak da gredo cene počasi gor.

10 ali celo več % izpad dohodka podjetja je še kako razlog za iskanje drugih virov ...

optimizacije in novi viri se iščejo že nekaj časa,..uporabniki iščejo nižje cene, ki pa se morajo nekje kompenzirat,..
važno je, da so paketi čedalje cenejši,..
b
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.