Novo pri Mobitelu VIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.420
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri tej akciji velja opcija do konca obracunskega obdobja, potem se samodejno aktivira nova opcija, ce prej ne deaktiviras storitve... Torej, ce imas obracunsko obdobje od 25. do 25. .... In opcijo aktiviras 20., se ti 25. Samodejno aktivira nova opcija...
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
748
16
18
Tisti, ki ste prenesli številko k drugemu operaterju: ali Mobitel poleg 5 € za prenos številke zaračunava tudi kakšno neumnost v smislu prekinitve naročnine? Sam bom šel na Mobitel, plačal tisto razliko za telefon, da odkupim aneks, potem nisem nič več vezan na njih in prenesel številko... Torej ali poleg 5 € Mobitel zaračunava še kaj, ko prekineš z njimi?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
torej je potrebno biti zelo previden, ker lahko tako plačaš 30€ namesto 10€. Ker se ti vsak mesec (julij, avgust, september) avtomatsko aktivira paket. Jih imam mal na sumu, da so nalašč tako nardil ravno za take primere, ko bo folk pozabil in hop lepo 10€.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.293
132
63
Citat:
Uporabnik Jacky pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Citat:
Uporabnik pol3ni pravi:
Vklopil sem internet na hrvaškem torej lahko sedaj tudi siol tvin gledam na HR?

Če si VPN na domačem ruterju narediš pol pa gre.

Ali imaš kakšna preprosta navodila kako narediti VPN?

- imeti moraš router, ki to zna, npr. Linksys WRT54GL z dd-wrt
- na routerju dvigneš PPTP server in določiš uporabniško ime in geslo
- na računalniku (prenosniku ali tablici) na terenu narediš povezavo na VPN (PPTP). Kar rabiš vedeti, je IP tvojega routerja (načeloma je najlažje na statičnem IPju) in pa uporabniško ime in geslo, ki si ju definiral v routerju doma

Ko se tvoja naprava poveže na tvoj domači router, se na internet kažeš s svojim domačim IPjem in bi televizija morala delovati.

Seveda pa si potem omejen s hitrostjo (tudi upload hitrost je važna) tvojega domačega interneta, ker gre vse čez tebe...

Jernej
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Ja hitrosti so precej nižje in je na trenutke kar počasno vse skupaj. Na žalost.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.293
132
63
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ob aktivaciji hr internet imaš na hrvaškem slovenski IP... nobene potrebe po VPN-ju za gledanje televizije.

Tole je vse skupaj čudno. Na Mobitelu pravijo, da moraš izklopiti limit prenosa podatkov, ker se vse skupaj šteje kot redni promet, le na koncu meseca je ves promet obračunan s 100% popustom. Če bi tole tvoje držalo, potem bi moralo delati tudi z blokado na tujino oziroma z vključenim limitom na npr. 1EUR (manj ne gre), kar bi preprečilo nezaželjene učinke na denarnici zaradi morebitnih preskokov na drugo omrežje. Če pa je verjeti Svetovalcu na Mobitelu, je pa vse skupaj povsem normalen priklop na HR Mobile in nič drugega in je zelo verjetno IP kar lepo njihov.


Jernej
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.775
120
63
Drobni tisk:
Storitev ne deluje v primeru uporabe lastnega APN-ja (dostopne točke) oz. deluje prek naslednjih dostopnih točk (ki so prednastavljene pri naših napravah): internet, internetpro, mms.mobitel.si, blackberry.net

Vir: HT Internet
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.293
132
63
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Drobni tisk:
Storitev ne deluje v primeru uporabe lastnega APN-ja (dostopne točke) oz. deluje prek naslednjih dostopnih točk (ki so prednastavljene pri naših napravah): internet, internetpro, mms.mobitel.si, blackberry.net

Vir: HT Internet

Saj to je to. Vsa stvar je samo na papirju. Porabiš kot porabiš, plačaš pa 10EUR. Na specifikaciji pa vidiš tisoče evrov in 100% popust
smile-1.gif
.

Aja, to pot sem na BB naredil 1,3 EUR prometa v enem tednu, pa so normalno leteli vsi maili sem ter tja. V dobrih starih časih je bilo pa 10. Vsaj nekaj.

Jernej
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ob aktivaciji hr internet imaš na hrvaškem slovenski IP... nobene potrebe po VPN-ju za gledanje televizije.
Tole bi rekel da ne drži, saj mi je PlanetTV aplikacija javljaja, da se ne nahajam na pravem območju, med tem ko je z vzpostavitvijo VPNja delovalo normalno. Je pa deloval RTV brez problema, res pa da ne vem, ali imajo omejitev na SLO IPje...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.256
2.316
113
Samo za info, v primeru da naredim iz telefona ven dostopno točko oz. router (nevem kako se to strokovno imenuje), zna to biti problem? Torej da potem z laptopom surfam preko telefona?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.775
120
63
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Samo za info, v primeru da naredim iz telefona ven dostopno točko oz. router (nevem kako se to strokovno imenuje), zna to biti problem? Torej da potem z laptopom surfam preko telefona?

Nobenih problemov, razen porabe baterije na telefonu
frown-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.847
735
113
www.jernej.org
Lej... ta trenutek sem v dalmaciji, IP imam od telekoma slovenije, t2-jeva tv2go aplikacija mi deluje brez VPN-ja. Enako deluje kolegu s Simobilovo kartico (dobi slovenski IP). Vse geolokacijske strani pravijo, da sem v Ljubljani. Lahko pa, da ima telekom (in tsmedia) interno podatke o tem, kateri IP-ji so v roamingu in vseeno blokirajo.

Prav tako ne razumem, o kakšnem izklopi blokade, tisočih eurih popusta in podpbnih bedarijah govorite. Imam vklopljeno default blokado (mislim da je to 60eur), prenesel sem ze pa Gb podatkov (med drugim tudi gledanje TV) in mi na monitorju kaže 0,0€ porabe. To NI navaden promet, sicer ne bi bilo potrebe po prekinitvi stare seje.
 

nepot

Pripravnik
2. sep 2007
646
0
16
Beer City/Knežje mesto
KSZ

Vedno ko gostuješ v tujini imaš IP od domačega operaterja. Gre za tako imenovano GRX povezavo ("tuj" SGSN se poveže na "domači" (Si.mobil, Mobitel,Tuš,...) GGSN).
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.