Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Tudi sam sem bil pred 4 leti 6 let uporabnik Si.mobila in nisem imel težav. Ker je na FB profilu bilo kar nekaj pritožb glede samega omrežja, sem mislil da imajo težave tudi Bob uporabniki.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Na Googlovi strani sta Simobil in Mobitel samo zaradi lepšega(urejevalec spletne strani se je odločil tja rukniti ta stavek očitno), Google res ne gre pred poslanim SMSom poslati še zahtevka o podatki operaterja, če sploh obstaja kaka baza na enem mestu, ki ima vse telefonske napisane, pri katerem operaterju so. Prejeti SMSi so pa tak zastonj z zakonom po večini držav in je torej Googlu čisto vseeno.

Prejeti SMS so že zastonj, kako pa Google pošilja tako maso SMSov? Glede na to da imajo napisane operaterje bi predvideval, da imajo nekakšno direktno dostavo na njihove SMS gatewaye. Ali misliš da google za dostavo vseh teh SMS plačuje enemu xxx operaterju?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik pretnarm pravi:
Glede na to, da je bob budget ponudnik/blagovna znamka, me zanima, če podpira Google SMS opomnike in varnostne SMSe od Googla in FB?
Lahko malo več poveš o tem? O kakšnih storitvah je to govora?

Hvala
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
@geronimo Google je sam tudi operater, torej nima drugih stroškov, kot so tehnični stroški dejanskega pošiljanja in pač stroški tega, da ima vso opremo za operaterja.
@Jodlarcek, lahko si naštimaš dodatno geslo za gmail, ki je veljavno samo kakih 30 sekund in je vsakič drugo. Dobiš ga bodisi po SMSu, bodisi z posebno aplikacijo na telefonu, ki pozna šifro iz katere lahko to drugo kodo izračuna. Pa ne dela to samo Google. microsoft recimo kar vsem, brez da si dodatno varnost naštimajo pošlje dodatno kodo na SMS, kadar greš v kake globje nastavitve od računa.

Moneta je pa druga zadeva, tam pa Mobitel zaračunava za uporabo, zato majo to v Sloveniji samo Debitel, Mobite, Simobil. Lahko pa dobiš Moneto tudi pri drugih operaterjih, če greš odpret moneta račun na NKBM.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Se nikoli nisem poglabljal v ceno MMSov. Verjetno je cena 4 centi + podatki?

Jaz tudi nimam tezav z bob omrezjem.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Lecter pravi:
Se nikoli nisem poglabljal v ceno MMSov. Verjetno je cena 4 centi + podatki?

Jaz tudi nimam tezav z bob omrezjem.

Prenos pdoatkov je pri MMSu vedno ze vkljucen v ceno sporocila... razen kadar si v tujini... tam pa je lahko prenos podatkov se posebej zaracunan, ni pa pri vseh tako ...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
vidim da se spoznas pa me firbec matra kako pa pride sms od googla do recimo mobitela? ni vmes nobenih "posrednikov"? tudi recimo pri gmail ko me z voice poklicejo, da dobim kodo je vedno kaka cudna cifra tako da tudi tukaj vprasanje kake igrice se grejo. valda noben ne zaklucuje klicev zastonj?
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Kar se tiče vmesnik posrednikov je to isto kot internet(oziroma kar je internet, odvisno), pač najemajo se operaterji med seboj za rutanje telekomunikacij po svetu in to pač preusmerjajo, podobno kot Amis, SIol, T-2 plačujejo ponudniku hrbteničnega omrežja.

Kar se pa tiče zaključevanja klicev pa se da dobit na googlu vse podatke, koliko stane zaključevanje, vsak operater se sam odloči, oziroma se zadnje čase rada EU odloči z regulativo.

Dodatno se pa razni ponudniki v tvojem primeru Google, drugače pa še skype, fring, itd še malo znajdejo tako, da najamejo eno slovensko telefonsko številko in potem preko nje preusmerjajo klice, tako potem plačajo samo zaključevanje slo-slo, namesto amerika-slo
wink-1.gif


V Ameriki pa je zaključevanje zastonj, ker ti, ko se oglasiš plačaš svoj del stroška in ne plača vse klicatelj, zato lahko google tam brez izgub ponuja klice in SMSe po 0€.
 

flajr

Pripravnik
27. sep 2007
375
0
16
Citat:
Uporabnik flajr pravi:
prenospodatkov.png


Če je cena za 1 MB z DDV 0,04 EUR (brez DDV 0,033 EUR), bi moral biti znesek za 64 kB ali manj 0,00208 EUR!

Danes je spet prišel račun z napačnimi zneski na specifikaciji. Zakaj tega še niste popravili?
confused-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
Torej ce smo narocniki mini boba, kako lahko najlazje spremenimo paket v bigbob? Gre to spet vse po posti?
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Preko moj bob mislim da ne gre (vec).

Podatkovno opcijo se lahko vklopis menjave paketa pa ne najdem.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Ne, preko moj bob nikoli ni šlo in ne gre menjati paketa.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.