Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #488

Ok pač ne boš hvalil, ampak če me spomin ne vara, si kar precej žolča vlil po bobeku, feler pa ni bil pri njih ne?
Saj bi lahko čisto lepo napisal pa bi ti npr. borovnica z veseljem pomagal.

Bigbob pa je le akcija, kot mini bob.

Glede dumpinga smo že govorili, poglej bob.at, tam lahko normalno deluje.

Za mene kot potrošnika mi je čisto vseeno, če je dumping, monopol itd. dokler so najugodnejši.

Kaj boš šele rekel za Mobitel? tam se žolč ne bo zlival?
smile-1.gif
oderuške cene, da te sezujejo, storitev pa povsem primerljiva.

Ko se pelješ z vlakom v LJ iz smeri MB, malo pred Ljubljano noben operater nima signala... ne vem gre kakšen mobitelovec takrat kričat v poslovalnico kaj si mislijo...
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Za mobitel, še vedno pravim, da so kul........ profesionalci do amena..
Ampak jebiga, tud pr nas stroške znižujemo.

1000 minut je res ugodno, za 10 eur. To je na koncu prevladalo, čeprav ni monete in drugih bombončkov. Kr se pa tiče tistega, jest nisem nič kriv, če bi imeli objavljene nastavitve, nebi pizdil...

saj jih ima vsak normaln operater........
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem doživel kar veliko arogance na mobitelu, sploh pri menjavi telefonov, kot da jih ne bi plačal.
Od začetka pa so itak imeli take pogoje, da si moral prnest plačilno listo al kaj že. Mislim no.
Kaj majo oni za gledat v moje papirje, ne vem kako imajo zdaj, vem samo, da me nikoli več ne vidijo.

Tudi "subvencionirani" telefoni so pesek v oči, preplačaš jih, pogojujejo še z nakupom dodatnega paketa za prenos podatkov itd.

Tu tudi Simobil ni na boljšem, se bolj splača telefon kupiti s kešem pa čao pero.

Bob ima "Objavljene" nastavitve, saj maš tam pomoč, izbereš telefon in ti jih pošljejo po smsu.

Če pa imaš kakšno eksotiko pa je treba na roko.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ
Na dom se je po online registraciji ze dobila naročniška pogodba za MiniBob s prenosom številke.
Prenos pa bi se naredil čez nekaj dni, ko se bo napolnilo s 5 € da se porabi obstoječa sredstva. Bo to šlo?
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
čak, čak če opozoriš na nepravilnost, potem je to koristno za uporabnika, pretirano hvaljenje pa ne... Zgleda imajo pri vsem userji nemalo težav...

Je pa cena storitev dobra, to priznam, vsaj tale bigbob......
 

flajr

Pripravnik
27. sep 2007
375
0
16
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Prenos pa bi se naredil čez nekaj dni, ko se bo napolnilo s 5 € da se porabi obstoječa sredstva. Bo to šlo?

Seveda. Številko lahko preneseš kadar koli.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Je pa cena storitev dobra, to priznam, vsaj tale bigbob......

Tudi 4 cente brez naročnine & prenos podatkov po 5 EUR/GB je kul za uporabnike kot sem jaz.
T.j. malo pogovorov, še manj sms-ov, skoraj nič mms-ov, pa precej podatkov. Skoraj djabe :)

Skratka, kar se mene tiče je bob zelo fajn.
Če bi ponujali še drugi SIM (za v avto) in Moneto, bi bili pa skorajda perfect.
Tako pa sem rešil zadevo v avtu z drugo kartico in nastavljenimi prevezavami klicev, namesto Monete pa Zokija preko Urbane kreditiram :)

Osebno pa nisem preveč naklonjen ideji, da bi se katerikoli ponudnik preveč okrepil.
Smo imeli dovolj škode zaradi Mobitela in še posebej SiOLa, ki sta naredila vse, da bi zadržala prednost pred konkurenti, pri tem pa so jim bile koristi in želje uporabnikov zadnja briga. Posledično smo mi plačevali veeeliko preveč. Pa še norca so se iz nas lahko delali, ko si lahko izbiral le med TS in ničemer.

Čeprav že leta pravim, da jih bo brezobzirno tržno obnašanje v skorajda monopolnih razmerah na koncu stalo glave, si tega ne želim. Preprosto zato, ker je zame najbolje, da je več ponudnikov podobno močnih in med sabo tekmujejo za moj denar.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
veš kje je problem, da se je monpolno obnašal tudi Simobil...

skratka oba največja operaterja in lastnika omrežij bi mela raje monopol ali kartelni monopol, kot kaj drugega..
 

pretnarm

Pripravnik
22. jul 2011
52
0
6
Razmišljam o prehodu na boba, in me zanima, kako je pri prenosu številke če kupim mobi paket s sim in potem mobi številko prenesem na boba (sestra noče imeti 068 omrežne skupine ). Ali je 5 EUR potrebno dodatno naložiti ali se lahko uporabi prednaložena sredstva?
 
Nazadnje urejeno:

pretnarm

Pripravnik
22. jul 2011
52
0
6
Glede na to, da je bob budget ponudnik/blagovna znamka, me zanima, če podpira Google SMS opomnike in varnostne SMSe od Googla in FB?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.696
113
40
MB
kako vezo ma s tem bob ? opomnik si narediš na guglu in ti ga pošlje na katerokoli telefonsko
 

pretnarm

Pripravnik
22. jul 2011
52
0
6
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
kako vezo ma s tem bob ? opomnik si narediš na guglu in ti ga pošlje na katerokoli telefonsko
Operater mora to storitev podpirati, sprašujem zato, ker sta na Google spletni strani navedena samo Simobil in Mobitel (za sms opomnik)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.696
113
40
MB
jaz jih uporabljam že od nekdaj pa sem medtem menjal že tri operaterje
grin1.gif
je pa res da mam skozi 040 številko
 

pretnarm

Pripravnik
22. jul 2011
52
0
6
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
jaz jih uporabljam že od nekdaj pa sem medtem menjal že tri operaterje
grin1.gif
je pa res da mam skozi 040 številko
Sklepam, da si zdaj na bobu in da ti Google smsi delujejo
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Tudi sam razmišljam o prehodu na BOB. Ima kdo težave zadnje čase, glede na to da je omrežje Si.mobilovo? V naših koncih ni sicer zaznati nekih težav...
 
Nazadnje urejeno:

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik pretnarm pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
kako vezo ma s tem bob ? opomnik si narediš na guglu in ti ga pošlje na katerokoli telefonsko
Operater mora to storitev podpirati, sprašujem zato, ker sta na Google spletni strani navedena samo Simobil in Mobitel (za sms opomnik)

Na Googlovi strani sta Simobil in Mobitel samo zaradi lepšega(urejevalec spletne strani se je odločil tja rukniti ta stavek očitno), Google res ne gre pred poslanim SMSom poslati še zahtevka o podatki operaterja, če sploh obstaja kaka baza na enem mestu, ki ima vse telefonske napisane, pri katerem operaterju so. Prejeti SMSi so pa tak zastonj z zakonom po večini držav in je torej Googlu čisto vseeno.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.516
4.472
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Tudi sam razmišljam o prehodu na BOB. Ima kdo težave zadnje čase, glede na to da je omrežje Si.mobilovo? V naših koncih ni sicer zaznati nekih težav...

Že precej let na SiM omrežju, pa do sedaj ni bilo resnih težav.
Ravno tako mi BOB služi že nekaj mesecev tako kot mora.
zmaga.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.