Novo pri bobu III.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.955
38
48
Ni ravno "logicno". Izimobil na primer to ima, pa je ravno tako nizkocenovnik. Po drugi strani pa nimajo videoklicev, ampak brez tega se da prezivet.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
Izimobil ni ravno nizkocenovnik, če je cena min/sms/mms do 100kb 8c, če pošljem MMS 300 kb je cena 32c, 1 MB je pa 0,068 €, pri bobu je pa vse 4c.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Na simobilu so verjetno naredili izračun profita za zgrešeni klic pri bobu. Če klicani dobi sms in pokliče nazaj, gre klic iz zakupljenih količin in nimajo nič od tega. Če klicoči pokliče še enkrat, pa kasirajo zaključevanje v svojem omrežju ali klic iz paketa brez zakupljenih minut in od tega jim več kapne, kot da bi bobovec klical nazaj.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Ni ravno "logicno". Izimobil na primer to ima, pa je ravno tako nizkocenovnik. Po drugi strani pa nimajo videoklicev, ampak brez tega se da prezivet.

izimobil ni nizkocenovnik... ampak je navaden virutalni operater - MVNO (ponudnik predplacniskih storitev) ....

Svojim uporabnikom recimo nudi storitev "zgreseni klici"... nima pa recimo poceni paketa za mobilni internet in nima zakupljenih kolicin ... pa se kar nekaj drazjo tarifo ima ... Pac eden ima nekaj... drugi ima nekaj drugega ...
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
2. vprašanji:
- je kakšen strošek s poštnino, če naročiš paket domov?
- Če imaš paket Praznični bob za 12€, je kakšna opcija da prešaltaš na mini bob za 7€?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
1. Postnina je brezplacna
2. Poklices bob klicni center in uredis takoj brez problema, lahko tudi preko emaila, vendar traja malo dlje.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Super hvala. Mi samo še prosim poveš če je kakšen strošek mogoče, če greš na paket nižje?
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
Citat:
To ni osnovna... to je dodatna storitev... Bob je "nizkocenovnik" ravno zato, ker nima takih dodatnih "bonbonckov" ...

Ja jebeštrga zame je.....
Drgač pa roko na srce, kva pa ma simobil dodatnega.... Za moje pojme en jebeštrga operater. Pri bobu se mi zdijo precej bolj profesionalni in predvsem pošteni.

Mojo mat ko je šaltala na Bob so pri 7-8 let rednega plačevanja nategnl, vendar je Borovnica potem rešu. Z njimi sem imel pa res stalno probleme...

Borovnica - Sploh ne vem kva ta tip pravzaprav je tam....

jest ga mam
za problem solverja.....
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Jah zadeva kot je obvestilo o zgrešenem klicu ne stane operaterja nič veš kok kak klik v nastavitvah MVNO softwerja, ki so ga kupili/sprogramirali. Tak da tle gre v bistvu za čisto namerno odločitev, ker pač bob NOČE privabit takih, ki hočejo vse bonbončke, ker bi z tem še bolj zajedal Simobil kot ga že. Dokler zajedajo ostale operaterje bolj kot sami sebe so pač na dobičku z taktiko dveh znamk istega lastnika.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.564
85
48
Od križišča mal naprej na desno
Jaz se že tri tedne mucim resit zadevo z posiljanjem sms-ov samemu sebi, pa nisem prisel se nikamor. Veckrat klical, mejlal vendar se vedno dobivam iste smse vedno , ko vklopim telefon. Kako naj to zadevo resim se mi ne sanja. Kaj pa ce blokiram prejem iz moje stevilke, imam ocijo v telefonu " blokiraj glede na naslov"? Sms , ki ga dobivam pa zgleda takole:

Shranite to sporocilo
Od: mene
IMEI:5647725647873553

Borovnica kaj ti mislis? Dvomim da mi telefon sam to posilja saj niti pameten ni
smile-1.gif

Samsung GT-B2710
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Jaz se že tri tedne mucim resit zadevo z posiljanjem sms-ov samemu sebi, pa nisem prisel se nikamor. Veckrat klical, mejlal vendar se vedno dobivam iste smse vedno , ko vklopim telefon. Kako naj to zadevo resim se mi ne sanja. Kaj pa ce blokiram prejem iz moje stevilke, imam ocijo v telefonu " blokiraj glede na naslov"? Sms , ki ga dobivam pa zgleda takole:

Shranite to sporocilo
Od: mene
IMEI:5647725647873553

Borovnica kaj ti mislis? Dvomim da mi telefon sam to posilja saj niti pameten ni
smile-1.gif

Samsung GT-B2710

Sedaj, ko si napisal, za kateri mobilnik gre... je lazje...

V prirocniku za uporabo je na strani 24 razlozena funkcija "mobile tracker", ki poslje SMS, ko zamenjas SIM kartico... Sumim, da se je nekdo igral s tem in jo vklopil...

skitched-20140815-230444.jpg


Prirocnik v angleskem jeziku >> http://downloadcenter.samsung....0205_Screen.pdf
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.564
85
48
Od križišča mal naprej na desno
Bravo Jest, resena zadeva, res sem imel vklopljeno sledenje, se sam ne vem kdaj sem se s tem igral, telefon mam ze tri leta pa sem zgleda pozabil na tole. Se dobro da sem se geslo spomnil lol. Stokrat hvala, jst pa bob krivim za tole butl, zgleda da mal pameten pa je tale moj samsung hehe. Se enkrat hvala
wink-1.gif

Skoda da se nisem tega spomnil vklopit na moji izgubljeni nokii ce sploh ima to funkcijo P:
Thx
 
Nazadnje urejeno:

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.955
38
48
A potem Bob sploh ima kaksne "dodatne" storitve? Podpirajo vsaj preusmeritve klicev (glede na tiste USSD kode), call waiting, MMS sporocila, videoklice, obvestilo o dostavi SMS sporocila...?

(BTW, a ni Bob ravno tako MVNO kot MMobil in Izimobil? Ali pa je to dejansko od Simobila blagovna znamka?)
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Pokličeš na 068 680 680 (brezplačna številka) in zrihtaš s teto na drugi strani v roku minute - dveh.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.