Novo pri bobu III.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik map pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
4c veliko kliče in data

OK, sprejemljivo. Drugače mi pa ni bilo jasno, kako je lahko tako visok račun. Čimprej ji zamenjaj za kej bolj ugodnega.

Evo, brutalni bob...
smile-1.gif
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
O hvala. Mislim, da bom odplačal teh 17€, ki jih še imam na simobilu in se selim na bob. Omrežje je itak isto, dodatnih storitev ne rabim, na računu pa se bo poznalo 8€ manj.

Namseto da bi bil Bob konkurenca drugim operaterjem, se mi vedno bolj zdi, da je konkurenca znotraj Simobila, saj uporabniki z dražjih paketov na Simobilu hodijo na Bob! Kje je tukaj fora?

Ne skrbi, ko Tušmobil izgine s trga, mu bo bob hitro sledil ...
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Živimo v Avstriji? Zajedanje v lastne prihodke ima smisel le ko/dokler s cenovno vojno pariraš tretjemu operaterju oziroma nizkocenovnikom. Ko ta pri nas ugasne bo tudi omenjeni ukrep ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Svetidej@ ti bo povedal kakšne so sedaj cene med operaterji in max zaključena cena...

To je pač boj s konkurenco, ampak cene so povsem realne, bob bi lahko sedaj še celo znižal.

Po drugi strani te pa plenilski državni monopolist ne moti, ki od začetka ustanovitve pleni potrošnike. Zanimivo res

Osebje, prostori... ja, to vse stane+mastni dobički
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Svetidej@ ti bo povedal kakšne so sedaj cene med operaterji in max zaključena cena...

Po drugi strani te pa plenilski državni monopolist ne moti, ki od začetka ustanovitve pleni potrošnike. Zanimivo res

Osebje, prostori... ja, to vse stane+mastni dobički

Mene bob ne moti, narobe me razumeš. Povem samo kaj se bo zgodilo, ko Tušmobil izgine s trga (najverjetnejši kupec TA) ... Izginil bo bob, Telekom in Simobil si bosta "razdelila" trg in cene bodo šle navzgor. Glede na rigorozno regulativo EU komisije in posledično rezanje prihodkov na mednarodnih poslih drugega ni pričakovati... Ne si delati iluzij, da Simobil bob rabi zanižanje stroškov končnih uporabnikov...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
A ni bolje da grejo od simobila k bobu, kot pa na primer k TM ali Mobitelu? Sem pa prepričan da se najbrž ne grejo dumping pri bobu. Najbrž pa jim kak naročnik (tisti z višino računa okoli evra)ne pokrije stroškov birokracije ki jih imajo z njim.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.514
4.472
113
49
Na sončni strani ALP
A ni BOB = SiMobil ?!

Torej gredo naročniki iz simobila na simobil?

Kdo je sedaj v minusu?

Ne porabim 300 minut pa bom šel iz Big na Brutalnega.
Pa bi kamot lahko bil brez naročnine. Tako pa bom plačal 12€ na mesec, kar ne bom porabil.

Takšnih patronov je verjetno še nekaj. Da ne bi odšel drugemu nizkocenovniku, pustim denarce istemu kot prej...
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A ni bolje da grejo od simobila k bobu, kot pa na primer k TM ali Mobitelu? Sem pa prepričan da se najbrž ne grejo dumping pri bobu. Najbrž pa jim kak naročnik (tisti z višino računa okoli evra)ne pokrije stroškov birokracije ki jih imajo z njim.

Še vedno je zaradi tega manjko na računu. Če bi pri Simobilu vedeli kaj delajo potem bi to rešili malce drugače. Še vedno trdim, da bi se dalo. Ampak oni se že ves čas obnašajo kot da je na trgu poleg njih samo še Telekom...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Mogoče te pa kdaj za moneyžerja zaposlijo.
Sicer pa malo preveril porabo v preteklihmesecih.
pogovorov imam cca 500min
sms okoli 50,
data pa bi kdaj pa kdaj tudi presegel tistih zakupljenih 600. Enkrat sem celo jih, in sem plačal 25 evrov za 50mb.
pri bobu bi dal za 25mb en evro. Torej 50x manj!
Kaj naj rečem, pljuvam po simobili, hkrati pa hvalim boba, čeprav sta oba v isti štali.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Mene bob ne moti, narobe me razumeš. Povem samo kaj se bo zgodilo, ko Tušmobil izgine s trga (najverjetnejši kupec TA) ... Izginil bo bob, Telekom in Simobil si bosta "razdelila" trg in cene bodo šle navzgor. Glede na rigorozno regulativo EU komisije in posledično rezanje prihodkov na mednarodnih poslih drugega ni pričakovati... Ne si delati iluzij, da Simobil bob rabi zanižanje stroškov končnih uporabnikov...

Zakaj bi Tušmobil izginil s trga?

Posluje dobro, število uporabnikov mu hitro raste...

Kvečjemu ga bo nek drug operater kupil in s tem bo verjetno konkurenca samo še hujša, ker bo najbrž imel novi lastnik več denarja za vlaganja.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
ksz

Kje je tabela deleza uporabnikov skozi cas po operaterjih? Ce se da loceno Bob in Simobil bi bilo sploh zanimivo.
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Mene bob ne moti, narobe me razumeš. Povem samo kaj se bo zgodilo, ko Tušmobil izgine s trga (najverjetnejši kupec TA) ... Izginil bo bob, Telekom in Simobil si bosta "razdelila" trg in cene bodo šle navzgor. Glede na rigorozno regulativo EU komisije in posledično rezanje prihodkov na mednarodnih poslih drugega ni pričakovati... Ne si delati iluzij, da Simobil bob rabi zanižanje stroškov končnih uporabnikov...

Zakaj bi Tušmobil izginil s trga?

Posluje dobro, število uporabnikov mu hitro raste...

Kvečjemu ga bo nek drug operater kupil in s tem bo verjetno konkurenca samo še hujša, ker bo najbrž imel novi lastnik več denarja za vlaganja.

Spremljaš zadnje čase finančno stanje magnata Tuša in njegove skupine? Banke zahtevajo dezinvestiranje in Tušmobil je še edino kar lahko proda po kolokor toliko normalni ceni. Kdo misliš, da je najverjetnejši kupec? Sploh po vstopu Slima na EU trg preko nakupa deleža v TA... Ko se to zgodi bo Tušmobil absorbiran v Si.mobil in bob posledično izgine, ker mu ugasne namen...
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik Lecter pravi:
ksz

Kje je tabela deleza uporabnikov skozi cas po operaterjih? Ce se da loceno Bob in Simobil bi bilo sploh zanimivo.

Boba tu ne boš našel ... bob=si.mobil
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Dvomim, da bi regulator pustil, da bi Simobil pokupil vso konkurenco razen Mobitela.

Sicer se jim bolj splača ta denar nameniti za nižje cene pa bodo še hitreje dvignili tržni delež in na ta način "uničili" konkurenco.
 
Nazadnje urejeno:

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Regulator? Resno? Na trgu je še "dovolj" konkurence in se "regulator" v to ne bo spuščal (umetno se lahko sklicuje na konkurenco med telekomom in simobilom pa še na T-2 in podobne duhce). V EU gre trend regulacije v nasprotno smer. Enotni EU trg ima za cilj tri do štiri operaterje. Prosti trg in konkurenca so šli skozi okno.

Glede spuščanja cen pa si mogoče videl kakšen je pretekli trend, kljub spuščanju cen Simobil še vedno izgublja tržni delež. In trditi, da bo s spuščanjem cen, s katerim bo seveda še dodatno zažrl v obstoječe dohoke, govorimo o 12.2% trga je milo rečeno iluzorno. Tušmobil z nizkimi cenami to počne že od leta 2007 in zdaj mi razloži kako bo simobil z drastičnim znižanjem cen prej pridobil teh 12,2% kot z enostavnim nakupom konkurenta, katerega lastniku banke zvijajo roko za hrbtom...
17758-icon_confused.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Svetidej@ ti bo povedal kakšne so sedaj cene med operaterji in max zaključena cena...
do 1.9.2014 0,0324 €/min brez DDV (0,0395 €/min z DDV)

po 1.9.2014 0,0114 €/min brez DDV (0,0139 €/min z DDV)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.