Novičke iz sveta fotografije

piXi

Pripravnik
20. avg 2008
244
0
16
primozfidersek.blogspot.com
11 fokusnih točk bi še kako prav prišlo
smile-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Kje vam pride prav oziroma kje čutite razliko med recimo 7, 9 ali 11 točkami? Sem zelo zelo začetnik in večinoma fotkam na sredinski točki. Za vse izbrane točke mi itak ponavadi najde kontrast ponavadi tam kjer ni treba. A med lovljenjem objekta prestavljate fokusne točke? Jst ponavad na sredinsko točko ujamem fokus in potem lovim kompozicijo. Predvidevam, da pride več točk prav v AI Servo načinu... s tem še nisem imel kaj veliko možnosti probavat.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
29
48
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
še en kick in the ass za Canon ...
redface-1.gif



Nikon D5000


okej, par glavnih karakteristik:

- 12,3 mpix
- filmanje 720p (24fps)
- 11!! af
- 2,7' lcd zaslon, ki se lahko premika!!

kako zgleda:


Mislim, da vam bo Huggy_Bear lahko kaj več povedal o tem digitalcu iz prve roke. Je dans bil na Nikonovi predstavitvi.
tongue-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tako je - najbolj se ponucajo točke v AI Servo načinu - čeprav so športni fotografi, ki prav tako delajo samo na centralno točko, ampak po njihovih pripovedovanjih ne zato, ker bi bolje ostrila ampak, ker ni časa menjat. ne vem, jaz pa ponucam vseh devet, ko delam šport, ni druge.
grin1.gif


pri ostalem fotkanju pa uporabljam večinoma centralno, včasih še kakšno drugo, problem je, da One Shot AF mi počasi popušča in dela več, kot bi moral ...
uf-1.gif


40D jih ima 9, pa včasih pogrešam še kakšno. problem je tudi, kako so razoporejene - če niso najbolj idealno, se pa spet loviš - ampak več kot jih, lažje je ... načeloma.
smile-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.580
10.186
113
kod Džej-Zija
Pretiravati ni treba. D5000 ima res 11 AF točk, vendar je samo ena od teh (centralna) križna. To pomeni, da je ostalih 10 samo pogojno uporabnih, za šport pa verjetno neuporabnih.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.580
10.186
113
kod Džej-Zija
Ne, 40D ima vseh 9 točk križnih, če uporabljaš objektiv, hitrejši od f/5,6, centralna točka pa še dodatno nabije občutljivost za objektive, hitrejše od f/2,8.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.580
10.186
113
kod Džej-Zija
Ah, kje. 5000D spada pod D90 in nad D60. Družinsko-hobistični aparat je (ni FF, je crop), predstavljen verjetno, ker je Olympus E-620 požel tako navdušenje.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Evo, dons sem imel tale d5000 v rokah...deluje kot čisto soliden back-backup body, edino manjko motorčka za ostreenje me moti.
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com

Z mobitelom ne gre boljše.

Ja kolko sem se danes špilal z njim gre za kar vredi zadevico. Kvaliteta fotke je podobna D90 (D90 pa je podoben D300), torej je kar konkreten aparat. Zanimiv mi je tale vrtljiv LCD, ki je prav posrečen in za razliko od konkurence tudi bolj uporaben. Sicer sem zagovornik "klasičnih" DSLR aparatov (brez movie mode, brez liveview, ...) me je D5000 kar navdušil.
Če vas zanima kaj več v zvezi z aparatom se oglasite v big bangu v evroparku (od 27.4. dalje) in vam bo nikonov promotor dal vse potrebne informacije
smile-1.gif


@stieber, ti si bil zjutraj na PRESS konferenci?
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
Torej ker se glih odločam za zamenjavo body-a me zanima mnenje...

D5000 VS rablen (D200 vs D300)

Torej kot prvo me zanima če razlika v ceni (gre se za rablene zadeveD200 in D300) odtehta razliko v specifikacijah...

Za "zmagovalca" od teh dveh me pa zanima še primerjava z D5000(nov).

Predvsem se gre tuki za šport in že pri rokometu mi je d40x "premajhen".



Da nekoliko na grobo povzamem... Zanima me primerjava (cena:specifikacije) med D5000(nov) z rablenima D300 in D200...

Upam da nisem preveč zapletel vsega...

hvala in lp
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nov Sonyjev trio - oblikovno so mi fantastični, koliko so pa ergonomični ... to bomo pa še videli.

Sony predstavil tri nove modele - Alpa 230, 330 in 380



plus 4 nove osnovne objektive , med njimi celo makro objektiv. plastičnjaki drugače - cenovno ugodni, za začetek po moje ni boljšega.



dobro se je lotil tegale Sony, bomo videli, kakšne bodo cene pri nas - če bodo okej, plus, dober performance teh fotičev v kombinaciji z osnovnimi objektivi - bi lahko kar dober delež dobili pri vstopnih razredih.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Evo še eno sporočilo za javnost + nekaj slik:


Nazaj v bodočnost

Olympus Pen: vrnitev legende

16. junij 2009 – 1959 je Olympus spremenil podobo fotografije z uresničitvijo preproste ideje: izdelati fotoaparat, ki ga bo tako preprosto uporabljati in nositi s seboj kot pero (angl. »Pen«). In nastal je Olympus Pen. Oblikoval ga je slavni stilistični guru Yoshihisa Maitani, novi model pa je pri uporabnikih nemudoma dosegel priljubljenost, ki je trajala vse do konca sedemdesetih. Danes legendo ponovno obujamo v digitalni obliki in predstavljamo E-P1. Gre za prvi in revolucionarni model, izdelan na osnovi standarda Mikro ŠtiriTretjine. Z njim prihaja čas, ko zrcala niso več nepogrešljiv sestavni del digitalnih fotoaparatov z izmenljivimi objektivi. S slavnim modelom Pen iz preteklosti ga povezuje izjemno majhna velikost, retro-videz in enostavna uporaba. Vendar ga kakovost na ravni D-SLR in številne nove funkcije uvrščajo v sam vrh Olympusovih inovativnih tehnologij, ki postavljajo nove standarde za prihodnost. Od sedaj imajo lahko vsi najboljše obeh svetov: vrhunski videz in D-SLR zmogljivost. E-P1 bo na voljo od julija 2009.

Ko si je zamislil prvega od številnih fotoaparatov Pen, Maitani ni niti slutil, da je s tem sprožil revolucijo. Prodanih je bilo 17 milijonov primerkov, s čimer se Pen uvršča med fotoaparate, ki so med uporabniki poželi največ zaupanja, priljubljenosti in uspeha. Odstranitev zrcalne enote iz D-SLR fotoaparatov je legendarno serijo ponovno obudila v 21. stoletje. Izdelava fotoaparata brez refleksnega zrcala je osnova osupljivega novega videza in majhnih mer Olympusa Pen E-P1. Privlačen retro-videz novega modela spominja na klasično Olympusovo serijo Pen, za katero je bila značilna kompaktnost, uporabnost in dostopna cena.

E-P1 prihaja po petih desetletjih v počastitev svojih slavnih prednikov in hkrati naznanja začetek naslednje generacije digitalne dobe. Novi ultrakompaktni model poleg vseh prednosti Olympusove fotografske tehnologije prinaša tudi možnost HD video snemanja s stereo zvokom in zanimive ustvarjalne funkcije, ki jih poznamo iz digitalne fotografije. Poleg uporabe umetniških filtrov je med video snemanjem mogoče uravnavati tudi globinsko ostrino, zorni kot in samodejno ostrenje.

Olympus Pen E-P1 postavlja vrhunsko stilsko fotografijo na nove temelje za novo tisočletje. Novi model bo skupaj z dvema objektivoma Mikro ŠtiriTretjine na voljo od julija 2009.

Olympus Pen E-P1 – osnovne značilnosti:
Kompaktna in elegantna oblika
• Izjemno majhen in lahek sistem Mikro ŠtiriTretjine
• Elegantno oblikovanje
• V dveh barvah

SLR kakovost posnetkov
• 12,3-megapikselno svetlobno tipalo Live MOS
• Slikovni procesor TruePic V
• Vgrajen stabilizator slike z učinkovitostjo do 4 EV stopnje
• Adapter za vse objektive ZUIKO DIGITAL in OM

Enostavno upravljanje
• Novo razviti uporabniški grafični vmesnik za kar najlažje upravljanje
prek nadzora v živo
• Samodejna zaznava najpogosteje uporabljanih tematskih programov z naprednim samodejnim delovanjem
• Lepši videz kože z e-Portretom
• Dva krmilna gumba za lažje upravljanje
• Zaznava obrazov in tehnologija za uravnavanje senc
• 20 načinov fotografiranja (5 načinov osvetlitve, napredno samodejno delovanje, 14 tematskih programov)

Ustvarjalnost in video snemanje v visoki ločljivosti (HD)
• HD video snemanje s stereo zvokom in z možnostjo uravnavanja globinske ostrine ter uporabe umetniških filtrov
• Umetniški filtri
• Multiformat
• Multiposnetek
• Umetniške filtre lahko dodamo tudi predhodno shranjenim RAW posnetkom v samem fotoaparatu ali z Olympusovo programsko opremo na računalniku
• Posebni objektivi za večjo ustvarjalnost, npr. ribje oko z uporabo adapterja za objektive ŠtiriTretjine


Ostale funkcije in lastnosti Olympusa Pen:
• Vmesnik za HDMI TV
• Linearno PCM snemanje zvoka
• »Vodna tehtnica« za vodoravno lego fotoaparata
• Vmesnik Hi-Speed USB 2.0
• Rafalno fotografiranje s hitrostjo treh posnetkov v sekundi (do 14 RAW posnetkov)
• ISO 100-6400 za širok razpon občutljivosti
• Priročno serijsko fotografiranje s samodejnim spreminjanjem temperature beline in osvetlitve
• Zanesljiv ultrazvočni protiprašni sistem
• Zasnovan in izdelan po standardu Mikro ŠtiriTretjine
• Velik dinamični razpon na močno osvetljenih območjih
• Sočasen zapis RAW in JPEG
• Združljiv s pomnilniškimi karticami SD (in SDHC)
• Zelo hiter zapis podatkov in brezizgubno stiskanje RAW za hitro obdelavo posnetkov
• Velik 7,6-cm hiperkristalni LCD
• Zaklep samodejne osvetlitve in ostrenja za boljšo prilagoditev motivu
• Samodejno uravnavanje gradacije preprečuje pre- in podosvetlitev
• Omogočeno daljinsko proženje z dodatnim žičnim daljinskim krmilnikom RM-UC1


Olympus Pen E-P1 je na voljo v naslednjih kompletih:
• Srebrno-črn komplet E-P1
(Ohišje E-P1 srebrne barve s črnim objektivom M. ZUIKO DIGITAL ED 14-42 mm 1:3.5-5.6)
• Srebrno-srebrn komplet E-P1
(Ohišje E-P1 srebrne barve s srebrnim objektivom M. ZUIKO DIGITAL ED 14-42 mm 1:3.5-5.6)
• Belo-srebrn komplet E-P1
(Ohišje E-P1 bele barve s srebrnim objektivom M. ZUIKO DIGITAL ED 14-42 mm 1:3.5-5.6)
• Srebrn komplet E-P1 s ploskim objektivom
(Ohišje E-P1 srebrne barve s srebrnim ploskim objektivom M. ZUIKO DIGITAL 17 mm 1:2.8 in VF-1)
• Bel komplet E-P1 s ploskim objektivom
(Ohišje E-P1 bele barve s srebrnim ploskim objektivom M. ZUIKO DIGITAL 17 mm 1:2.8 in VF-1)
• Komplet E-P1 z dvema objektivoma
(Ohišje E-P1 srebrne barve s črnim objektivom M. ZUIKO DIGITAL ED 14-42 mm 1:3.5-5.6, srebrnim ploskim objektivom M. ZUIKO DIGITAL 17 mm 1:2.8 in VF-1)


Nova dodatna oprema:
• Objektiv M. ZUIKO DIGITAL ED 14-42 mm 1:3.5-5.6
• Ploski objektiv M. ZUIKO DIGITAL 17 mm 1:2.8
• Adapter MMF-1 za vse objektive ŠtiriTretjine
• Adapter MF-2 za vse objektive OM
• Bliskavica FL-14
• Zunanje optično iskalo VF-1
• Rjavo-bel usnjen nosilni trak
• Rjavo-bel usnjen tok za ohišje fotoaparata

* enakovredno 35-mm fotoaparatom














LP, kostevc