Novi mali avto do 15k

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.897
113
pri taščici
S plinom v garazo ne smeš, jer je tezji od zraka in se ti kopici na dnu garazein ti ne uide na površje v primeru puscanja. Kaksna je verjetnost puscanja je pa drugo vorasanje.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Tukaj je govora o original dacia/reno plinski inštalaciji.
Drugače ynos išče lep avto potem gleda na vse drugo - on bi minija ampak je predrago zdrževanje...
Edin pameten nasvet je da počaka leto dve in se bo trg normaliziral ampak ne bo ker on se ne bo vozil v cliotu za jurja.
Tudi to da pričakuje da bo avto delal brez problema 10 let je utopično ker tanove štancajo da zdržijo kar je garancije in potem kupit novega.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
830
269
63
Avto s turbino je predvsem modro pametno voziti, torej ne tiščati in ugasniti isto sekundo, na primer na pumpi na AC. Ali pa tiščati ko butelj od semaforja do semaforja in nato isto. Verjetno tudi ni najbolje redno delati ravno kilometer do štacune in nato ugasniti. Nato 500 m do vrtca, spet ugasniti in spet 300 metrov do babice. (Za takšno vožnjo je precej boljši hibrid, in menda bo v takem režimu tudi žrl manj od bencinca).

Težave pa imaš lahko na dveh frontah (GDIju in turbini, ker imajo verjetno vsi mali turbaki oboje). Če vzameš nekaj japonskega pa tudi tu ne bo težav.
japonc bo mel iste tezave z karbonskimi depoziti in turbinami, kot vsak drug avto.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Glede GDIja: čas bo pokazal svoje. Zaenkrat pa ni tako črno kot pri Evropskih avtih.

Suzuki težav menda nima, vsaj po nekaj letih še ne (kolikor so ti turbo motorji že na trgu). Sicer tudi to pove nekaj, na Renoju se najdejo te težave že po nekaj mesecih, odpraviti jih pa ne morejo.

Toyota prav tako nima teh težav, ker so edini proizvajalec, ki celo razumejo, kaj pomeni skrb za kupce. Problem so zaznali, in dali v GDI motorje nad sesalne ventile ekstra obični injektor, ki ga motor uporablja, ko ne rabi tlaka GDIja, in tako izpira packarijo s sesalnih ventilov. Problem rešen za vekomaj amen.

Kakšno je stanje s Hyundaijevimi turbo mlinčki ne vem, kar se sliši je samo to, da so nekoliko žejni.

Glede turbine pa: nobena ni večna, in bedak za volanom lahko vsako uniči v enem dnevu. Bo pa zagotovo morala biti vidna razlika, če je turbina narejena kvalitetno ali pa toliko, da pride skozi garancijo...
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Kaj pa novi yaris cross? Resda je malo dražji, vendar najprej plačaš cca 5k pologa, nato 129 EUR na mesec in po 5 letih še cca 10k EUR. Se mi zdi bolj uporaben od yarisa in še ene dodatne popuste imajo na hibride.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Dobave novih so slabe, poglej kaj lahko sploh dobiš od novega oz. glej že kaj rabljenega. Brezveze je tule sanjat in gledat cenike.

Lani je bila ista situacija z gorskimi kolesi, sem začel gledat cenike in sanjal kaj bom kupil, relanost je bila taka da sem vzel tisto kar je bilo sploh mogoče kupit. Na srečo je bila cenovna politika štacune še vedno taka kot pred pomanjkanjem, torej sem dobil nek standarden popust. Danes pogledam enako kolo, samo modelno leto za ena višje, že osnovna cena je šla gor 15%, popust pa vprašanje, če se dobi še enako kot lani, to nisem spraševal.

Isto bo pri avtomobilih, kdor misli kupit naj kupi kar se da kupit, ali naročit za znano ceno, če si pripravljen čakat. Da bi pa nalašč čakal, da se tile problemi z dobavami čipov rešijo je pa NO-GO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra
Glede GDIja: čas bo pokazal svoje. Zaenkrat pa ni tako črno kot pri Evropskih avtih.

Suzuki težav menda nima, vsaj po nekaj letih še ne (kolikor so ti turbo motorji že na trgu). Sicer tudi to pove nekaj, na Renoju se najdejo te težave že po nekaj mesecih, odpraviti jih pa ne morejo.

Toyota prav tako nima teh težav, ker so edini proizvajalec, ki celo razumejo, kaj pomeni skrb za kupce. Problem so zaznali, in dali v GDI motorje nad sesalne ventile ekstra obični injektor, ki ga motor uporablja, ko ne rabi tlaka GDIja, in tako izpira packarijo s sesalnih ventilov. Problem rešen za vekomaj amen.

Kakšno je stanje s Hyundaijevimi turbo mlinčki ne vem, kar se sliši je samo to, da so nekoliko žejni.

Glede turbine pa: nobena ni večna, in bedak za volanom lahko vsako uniči v enem dnevu. Bo pa zagotovo morala biti vidna razlika, če je turbina narejena kvalitetno ali pa toliko, da pride skozi garancijo...

glede na to da suzuki in fiat sodelujeta..a so to mogoče fiatovi motorji (multiari, t- jet in podobne zadeve) ali original suzukijevi?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.718
-1.008
113
145 km SZ od Opatije
Vsem, ki omenjate Dacio: sestra je bila izredno navdušena nad Stepwayem (14500€), dokler se nisva šla peljat. Avto na zunaj izgleda (v primerjavi s starim) odlično, ampak ... sorry, not je ko gajba za krompir. Zunaj jim je ratalo, notr bodo moral še fejst delat, pa čeprav je napredek v primerjavi s starim Stepwayem.
Saj potem ni naredila ne vem kaj spektakularnege, ampak vzela je Kio Stonic za 16200€ in je precejšnja razlika v primerjavi z Dacio. Vzvratna kamera (je ni blo pri Dacii), infotainment bistveno boljši, izdelava znotraj sploh ... se je splačalo dat še dodatnih 1700€.

Aja, pa maja letos Dacia ni hotla slišat za kakršnikoli popust, Kia je bla pa za jurja cenej (polna cena je bla 17200), sam lizing je morala vzet za par let, preplačala bo cca. 700€ (ker je dala več kot 50% keša). Če pa odplača že prej, pa še manj.
V glavnem, nisem navdušenec ne Dacij, ne Kie, ampak vsaj jaz sem prepričan, da se je dobro odločila.

In še: nova Dacia je še mene presenetila z dizajnom, vse dokler se nisem peljal v njej (in sploh ne v osnovni verziji).

Iz zgornjega spiska men najbolje sede Swift, razlogov pa nimam, zgolj osebno mnenje. Res pa je, da sem se jaz peljal s 140 konjskim, sam ta je lansko leto stal okrog 19k € .... kakšen pa je "navaden", pa ne morem reči.

Če sem kaj pomagal OK, če ne pa upam, da, ynos , dobro izbereš :)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
glede na to da suzuki in fiat sodelujeta..a so to mogoče fiatovi motorji (multiari, t- jet in podobne zadeve) ali original suzukijevi?
Vsa sodelovanja / lastniške deleže z različnimi EU proizvajalci so prekinili in odprodali in se nekaj malega sedaj prodali Toyoti.

Če se ne motim, so bili včasih v Suzukijih JTD dizelski motorji (?), danes pa dizlov nimajo več. Bencinski oz. bencinski turbo (lahko tudi mild hibrid) motor je Suzukijev.

Imajo še full hibrida, ki pa je le rebadge RAV4 (cene raje ne omenjam, ker ni... spodobna).
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Na koncu bo kupil berlingota ker je edin na lagerju. Cene bido čez leto ali dve zanihale in posledicno bo tudi cena rabljenim padla.
 
Vsa sodelovanja / lastniške deleže z različnimi EU proizvajalci so prekinili in odprodali in se nekaj malega sedaj prodali Toyoti.

Če se ne motim, so bili včasih v Suzukijih JTD dizelski motorji (?), danes pa dizlov nimajo več. Bencinski oz. bencinski turbo (lahko tudi mild hibrid) motor je Suzukijev.

Imajo še full hibrida, ki pa je le rebadge RAV4 (cene raje ne omenjam, ker ni... spodobna).
multijete so vgrajevali ne JTD jev..... pri suzukiju so imeli oznako DDiS so bili pa multijeti to (1,3 pa 1,6) sm na siolu pred cajtom bral da so sprva meli španovijo z VW ker so želeli met njihove 1,4tdi 3 cilindre, sam švaba ni bla za to..so sam od suzukija kar je blo okej pobrali investirali pa nč, tk da so potem prešli na fiata
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.277
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Na koncu bo kupil berlingota ker je edin na lagerju. Cene bido čez leto ali dve zanihale in posledicno bo tudi cena rabljenim padla.

Rajš grem s kolesom v službo. :valjamse:


Nabral si bom favorite, potem pa ko bo kaj pametnega, bo. Govoril z Mazdo, jeba z dobavo. Predvidoma enkrat naslednje leto. Vse ok, ampak akcija, ki jo imajo brezobrestni kredit velja v času dobave vozila. Jaz lahko torej naročim Mazdo 2 in ko bo dobavljena, akcija ne bo več veljala in bom moral plačati obresti na lizing. Zanimivo res.

Suzuki sploh ne sprejema naročil. Zaklenjen sistem za naročila, nalagerju nič pametnega, poklicat v začetku naslednjega meseca če bo kaj novega.

Toyota bom pa še šel vprašat. nazadnje so mi rekli 2-3 meseca.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Vsi trobjo da avtov ni ti pa še kar svoje lapaš. Je sosed tako čaral spomladi . Na koncu je edino berlingota lahko dobil v 3- 4 mesecih.

Ber malo www , revoz je po kolektivcu spet stal oar dni ker elektronskih komponent.