Novi mali avto do 15k

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Tudi to je bla debata že. Kolko garaž ma tablo? To je še iz starih časov, ko so bli odprti sistemi (cev pred fergazerjem) zaj maš zaprte sisteme. Ventil na keslu, ventil pred uparjalnikom in vsi injektorji zaprti. Če niso cevi prebite nima kje spuščat. Če pa so pa itak tak smrdi, da niti vozit nemoreš :)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Katera je nima? Vse blokovske garaže, kjer sem živel, so jo imele.

Skratka, če je tabla, tja noter legalno ne moreš, pa moderni sistemi gor ali dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
se en detajl plina pri mestni uporabi: ce upostevas predpise ne bi smel parkirati v podzemnih garazah.

vecina ljudi tega ne smergla, ko bo enkrat pizdarija, bodo pa tistega solidno uzgali po p... kar je tudi prav.
Seveda tak predpis ne obstaja!!!

Seveda pa ima lastnik garaže pravico da omeji vstop avtom na plin (ali pa rdečim Pežojem, če se mu tako zjutrej dvigne)..
Tle ga lastniki garaž pač malo sekajo v temo, ampak imajo to pravico...
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.294
1.061
113
Da ne smetim teme o rabljenih avtih za 4k.

Kaj se priporoca oz odsvetuje? Isce se bencinar, vsaj 80 KM (cheap masine 1.0 od yaris odpadejo npr), neka srednja oprema, do 15k.

opcije:
-Polo 1.0 TSI life, ce mas sreco
-Mazda 2 z osnovno opremo
-Toyota yaris 1.5 stella (ne hibrid)
-Peugeot 208 100km verzija active pack
-Ford fiesta 1.0 ecoboost Titanium ce imas sreco s popusti
-swift 1.2 premium cvt (avtomatik) ali rocni menjalnik in polna oprema elegance
-skoda fabia - prihaja nova, cene niso znane, bohve kdaj bo na voljo

Kupuje se kot drugo vozilo za ženo in za po mestu nasploh. 10k km letno se pricakuje.

Vzameš električara za 16k€ in si zmagal....
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch in tony

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Med temi bi izbiral med Fiesto in Yarisom. Drugače pa glas še za Dacio (pa ne tako z plinom, ker je to recept za težave) , ki je uspešnica v Evropi. Verjetno ne tako brez veze. Prodaja se celo boljše kot VW. Pa ne tako z plinom, ker je to recept za težave.
Plin je kvecjemu recept za prihranek. Ze to da dobis skoraj zastonj kredit (1% obresti) bi mogu bit dost dobr razlog da vzames. Stane isto k bencinska verzija. Pa nikjer ne pise da mors sploh kdajkoli tankat plin.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.294
1.061
113
drgac pa z base opremo in polno subvencijo si ga dobil takrat za 12,5k€. Kar je pa amazing deal za elektricarja z taksno baterijo, se danes.
Pa se ekokredit z skor dzabe obresti si lahk vzel, tak da na 10 let bi te prsu glih dobre 100e na mesec :valjamse:
Tlko sem dal jaz njega.... 12.500 z odsteto subvencijo....
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.294
1.061
113
Tezko je to ocenit....
Ker ga polnim do 85-90% in ne spraznim pod 20% je poleti uporabnega dometa cca 250km,
Pozimi pa 180km.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
KLIK
Jaz imam to.... Kot drugi avto za na šiht, pa dvoje dece razvažat je bomba!
Sem ji pokazal. Premajhno.

Sem pa prejle videl zglancanega Suzuki Swifta, rdeca metalik. Moram rect da fajn zgleda, malo drugacen, malo retro. To gremo ziher sprobati. Tidi cena je OK, glede na ostale. Ta mali segment se je podrazil za par jurjev v par letih.

Glede na rezutate zanesljivosti so vozila s turbino opazno slabsa (Fiesta, Polo, Ibiza itd), Atmosferci pa bolj zanesljivi. Se motim?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Sem pa prejle videl zglancanega Suzuki Swifta, rdeca metalik. Moram rect da fajn zgleda, malo drugacen, malo retro. To gremo ziher sprobati. Tidi cena je OK, glede na ostale. Ta mali segment se je podrazil za par jurjev v par letih.

Glede na rezutate zanesljivosti so vozila s turbino opazno slabsa (Fiesta, Polo, Ibiza itd), Atmosferci pa bolj zanesljivi. Se motim?

Turbo sistem ti doda samo turbino in odušni ventil in kakšen senzor več kar se tiče komponent katere se lahko pokvarijo. Bolj je to, da so eni avti šlampasto narejeni. Varčuje se pri materialih tu pa tam ali pa se kaj poddimenzionira. Tlači se elektroniko tudi kamor ni potrebe. Garancijo že zdrži, potem pa je kar je.

Načeloma če gledaš, da je avto že par let na tržišču, ta ima že večino težav odpravljenih, katere so se pokazale med leti.

Swifta sem peljal zgolj do prepisa avta in nazaj do avtohiše, pa ni napačen avtek. Kakšna reč izpade ceneno, ampak je tudi poceni avto, z poceni uradnimi servisi, gumami in registracijo ter zavarovanjem. 83 konjev ni veliko, ampak avto tehta pod 1 tono.


Škodo Fabia si gledal? Mogoče dobiš kakšen popust ker prihaja novi model, pa zgrajena na prejšnji platformi Polota/Ibize, kjer so verjetno odpravili večino napak. Cene izgledajo tudi spodobne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Škoda Fabia gledal. Ni jih ne na zalogi ne za narociti. Od novembra naprej bodo mozna narocila za novo Fabio, na katere se bi cakalo se pa jos.

Kupuje avto za dalj casa kot so garancije. Vsaj 7 let, prej 10.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Sem ji pokazal. Premajhno.

Sem pa prejle videl zglancanega Suzuki Swifta, rdeca metalik. Moram rect da fajn zgleda, malo drugacen, malo retro. To gremo ziher sprobati. Tidi cena je OK, glede na ostale. Ta mali segment se je podrazil za par jurjev v par letih.

Glede na rezutate zanesljivosti so vozila s turbino opazno slabsa (Fiesta, Polo, Ibiza itd), Atmosferci pa bolj zanesljivi. Se motim?
Avto s turbino je predvsem modro pametno voziti, torej ne tiščati in ugasniti isto sekundo, na primer na pumpi na AC. Ali pa tiščati ko butelj od semaforja do semaforja in nato isto. Verjetno tudi ni najbolje redno delati ravno kilometer do štacune in nato ugasniti. Nato 500 m do vrtca, spet ugasniti in spet 300 metrov do babice. (Za takšno vožnjo je precej boljši hibrid, in menda bo v takem režimu tudi žrl manj od bencinca).

Težave pa imaš lahko na dveh frontah (GDIju in turbini, ker imajo verjetno vsi mali turbaki oboje). Če vzameš nekaj japonskega pa tudi tu ne bo težav.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pomojem bo 90% mestne voznje po ljubljani (po času). Sluzba in nazaj je 100km tedensko mestne voznje, plus ostali vsi opravki po centru/btc ipd bo ta mali in 90 minut mesane relacije (AC/regionalka) do babi in nazaj. Veliko ustavljanja in speljevanja ja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Potem bi bil res verjetno fajn avtomatik... Prejšnja (dve leti stara) generacija i10 ima še zaresen klasični avtomat, je samo 4-stopenjski in tak avto nekaj več požre... vozi se sicer nič slabše kot, če bi imel 6 prestav...

Še boljša varianta pa bi bil hibrid, ampak se dajte zmenit za par ur testne vožnje, če se bo obema zdel ok...