Novi mali avto do 15k

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Da ne smetim teme o rabljenih avtih za 4k.

Kaj se priporoca oz odsvetuje? Isce se bencinar, vsaj 80 KM (cheap masine 1.0 od yaris odpadejo npr), neka srednja oprema, do 15k.

opcije:
-Polo 1.0 TSI life, ce mas sreco
-Mazda 2 z osnovno opremo
-Toyota yaris 1.5 stella (ne hibrid)
-Peugeot 208 100km verzija active pack
-Ford fiesta 1.0 ecoboost Titanium ce imas sreco s popusti
-swift 1.2 premium cvt (avtomatik) ali rocni menjalnik in polna oprema elegance
-skoda fabia - prihaja nova, cene niso znane, bohve kdaj bo na voljo

Kupuje se kot drugo vozilo za ženo in za po mestu nasploh. 10k km letno se pricakuje.
 
Nazadnje urejeno:

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Pomoje je vse ok. Kaj je pa njej ušeč? Pejta sprobat pa uzemta kar bo njej najbolj ušeč.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Da ne smetim teme o rabljenih avtih za 4k.

Kaj se priporoca oz odsvetuje? Isce se bencinar, vsaj 80 KM (cheap masine 1.0 od yaris odpadejo npr), neka srednja oprema, do 15k.

opcije:
-Polo 1.0 TSI life, ce mas sreco
-Mazda 2 z osnovno opremo
-Toyota yaris 1.5 stella (ne hibrid)
-Peugeot 208 100km verzija active pack
-Ford focus 1.0 ecoboost Titanium ce imas sreco s popusti
-swift 1.2 premium cvt (avtomatik) ali rocni menjalnik in polna oprema elegance
-skoda fabia - prihaja nova, cene niso znane, bohve kdaj bo na voljo

poglej še i20, je kar dober voz, ne vem pa kakšnega se dobi za 15k€
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Tud jaz podpišem dacio.
 

Priponke

  • fa95b09f-6d16-4004-803c-fe8fe3b9462d.pdf
    578,2 KB · Ogledi: 237
  • Všeč mi je
Reactions: map

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.952
113
Kia Rio/Stonic? Če gledaš Focusa, kateri ni tako malo avto, potem poglej še Škodo Skalo.

Če bi jaz kupoval mestni avto za kratke progre bi skoraj gotovo vzel nekaj z klasičnim atmosferskim motorjem.

Malo poglej youtube carwow ali carbuyer opise pa pojdi na testne vožnje.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Med temi bi izbiral med Fiesto in Yarisom. Drugače pa glas še za Dacio (pa ne tako z plinom, ker je to recept za težave) , ki je uspešnica v Evropi. Verjetno ne tako brez veze. Prodaja se celo boljše kot VW. Pa ne tako z plinom, ker je to recept za težave.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com

Fiesta, Polo, Ibiza, dam na stran zaenkrat. Fiesta sploh :eek:

Suzuki mi je se mal bolj zanimiv ratal in Yariska (gledal eno drugo lestvico). Oba tudi ženi všeč.

Meni se zdi lusten tudi fiat 500, njej je premali.

Dacia odpade.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
swift je za po mestnih luknjah zelo trd avto, cvtja se skoraj raje izogni. morda bi slo, ce nabavis applove slusalke in vklopis noise cancel...

meni je se bolj kot i20, odgovarjal i10, ker ima zelo dober menjalnik z natancnimi, uzivasko kratkimi hodi. pa se atmosferski motor ima, obvezno glej ta
mocnejsega, ker je 4 cilinderc. zal pa je avtomatik robotizirani rocni, kar je se celo vesolje slabse od cvtja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Lahko utemeljiš ta recept za težave s plinom?
ja vsak avto, ki pride v našo delavnico in je predelan na plin ima neko težavo na sistemu za plin. In potem mojster predelovalec dvigne roke in ne ve kaj naj bi bilo narobe. Šlampasto predelano.

In pa ne vem, zakaj bi rabil plin za kratke razdalje za po mestu, ko pa rabiš dobro ogret motor, da se sistem za plin sploh vklopi. Razumem, da nekdo "špara" pri razdaljah in z motorjem 3.0 in več. Tam se računica izide če sistem deluje. Pri mlinčku 1.0 ki sam po sebi troši malo pa je vse to brez veze sploh če delaš do 10.000 km ali tam nekje na leto. Sam sem nasprotnik kakršnih koli predelav, ker v veliko primerov tudi serijski avti crkujejo. Pri Dacii je plus edino to, da je ta sistem narejen tovarniško in da lahko le to uveljavljaš garancijo za napake na sistemu za plin. To da prijateljica fura 200.000 km na plin je splet srečnih okoliščin. Kdaj bo pa odpiralec teme naklepal 200.000 km z vožnjo na kratke razdalje pa je tudi vprašanje. In če bi imel namen varčevanja bi se nekako znašel z enim avtom in javnim prevozom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Eno je predelava na kuponkotu za 800 eur z najbol poceni komponentami in na hitro skup vrženo pač za predelavo in nastavitve si je treba čas vzet, to pa za te cene kot eni delajo nekdk ne gre skozi. Drugo je original vgrajeno ali predelava kot je treba. V drugem primeru težav ni, če pa so so pa zaradi okvare komponente kot lahko tudi kaj crkne na bencinskem sklopu. Večina plinskih težav pa itak izvira iz benz dela, ker se tiste napake na plinu potencirajo. Recimo na renojevih motorjih z nastavljivimi ventili je avto laufal praktično bp na benz, na plin je blo v organu. Si nastavo ventile in nič drugega in je šel kot urica.
Poglej si mariborske dimnikarje ko so brez vzdrževanja par 100k km delali na plin. V delavnico je šel avto takrat, ko ni več delal. Kaki servisi pa menjave filtrov.

Za plin ne rabiš dobro ogretega motorja. Lahko preklaplja že pri 35°c brez težav, kar pomeni poleti preklop praktično takoj, pozimi v najhuhšem mrazu pa km ali dva. Sem testiral tudi na 25°, tisto pa res ni bilo več vozno. Je cukalo do 35 potem pa bp dalje.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
se en detajl plina pri mestni uporabi: ce upostevas predpise ne bi smel parkirati v podzemnih garazah.

vecina ljudi tega ne smergla, ko bo enkrat pizdarija, bodo pa tistega solidno uzgali po p... kar je tudi prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in koliko