nov diesel avto brez adblue?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.325
9.061
113
Pri BMWju so pravli da je problem ce ti ostane v tisti kanti in potem ostanek noter zlivaš po enem letu, pa kristalizira in take fore....
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
To ni samo pri Bmw, kristaliziranje (zaradi napačnega shranjevanja) je pri vseh znamkah problem.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.401
113
Kristali lahko zamašijo vbrizgovalne šobe. Reši se pa to s filtri. Zdej a Petroli in ostali to imajo pa ne vem.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.592
1.224
113
Potrjujem! Neupostevanje zgornjih navodil je pri meni vodilo v takojšnjo odpoved adblue rezervarja. Sicer sem rešil potem po svoje (1000€ je preveč za nov del) in zastonj. Enak debilizem je predpisan postopek odklopa in priklopa akumulatorja, katerega ne more izvesti ena oseba brez pomočnika (razen če v času polnjenja pustiš odprta okna...)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Neumna izvedba....ostaneš sredi prometne ceste in moraš 5min čakat v avtu ker ne smeš odpret vrat? :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jezek

Guru
24. jul 2008
2.592
1.224
113
Ni. Vozil sem se naprej in vsak dan (po potrebi veckrat) s telefonom prek cenenega OBD adapterja brisal napako (da nebi prislo do imobilizacije). Po kakšnem tednu je očitno računalnik pogruntal, da je adblu tank ok (pametnejši odneha?)
Od takrat sem naredil ze cca 20000 km brez tezav, je pa res, da sedaj sproti dolivam adblu in nisem pustil da se sprazni
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Potrjujem! Neupostevanje zgornjih navodil je pri meni vodilo v takojšnjo odpoved adblue rezervarja. Sicer sem rešil potem po svoje (1000€ je preveč za nov del) in zastonj. Enak debilizem je predpisan postopek odklopa in priklopa akumulatorja, katerega ne more izvesti ena oseba brez pomočnika (razen če v času polnjenja pustiš odprta okna...)
A 2500km, ko te opozarja, da moraš tankat si spregledal? Pri nekaterih vozilih ti na koncu celo piše, da se avto ne bo več zagnal čez xxx km.
Sicer je pa to tudi težava prodajalcev, da kupcem ne povejo tega ob prevzemu vozila.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
POjma nimam o tem AdBlue, je pa sosed glih včeraj točil iz plastenk v Škodilaka in mu rečem, da menda ne smeš preveč nalit, ker je pol celo sranje - pa pravi - ja saj mi je napisal 10-13L naj natočim. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jezek

Guru
24. jul 2008
2.592
1.224
113
Ne vem če ni pri PSA to fora za odiranje kupcev. Sem namreč dobil gratis en "fuč" kompleten tank, pa sem malo razstavil na (jedilni) mizi in zalaufal na 12v baterijo od makite. Dela BP. Sploh ne vem kaj bi lahko crknilo, pumpa je robusten preprost kos, podoben pumpicam za špricanje vitreksa. Je pa notri kup senzorjev, elektroventili ipd. Pomoje se zadeva zamaši zaradi kristalizacije. Mislim da bi s spiranjem tanka in malo premiganja kontaktov vecino teh PSA tankov prebudil od mrtvih. Ne vem pa kako je pri VAG, tam so kosi malo drugačni
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N