nov diesel avto brez adblue?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Zanimivo, meni so pa na BMW včeraj na pooblaščencu menjali hladilnik izpušnih plinov, egr ventila pa ne, je pa bil vpoklic.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Zanimivo, meni so pa na BMW včeraj na pooblaščencu menjali hladilnik izpušnih plinov, egr ventila pa ne, je pa bil vpoklic.

WTF? Na podlagi VIN tvojega vozila so ugotovili, da je na seznamu za vpoklic za menjavo EGR ventila in zraven pripadajočega sistema (hladilnik itd.) ampak menjali pa niso? Še bodo ali...?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Kamele0N - ja sorry no, kar je res je res, vsak lahko kdaj kje zahebe :p

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Lej....mam Yarisko z tem takata blemom :)

Sovoznikova je že menjana....voznikovo še čakam (leto pa, še malo...)
Imam še vpoklic za nekaj na volanskem drogu....bom...za1x gre avto še tja kamor si želim :D

Se ne sekiram za napake dokler proizvajalec kot je Toyota skrbi da, se le te odpravijo (Jap filozofija over all)....

Bolj je problem če si lastnik nemške premije (vse znamke vključene) ali pa Renaulta kjer se kljub znanim težavam delajo norca iz tebe ;)

Vem kaj govorim....ker sem delal na toyoti....ko smo tedensko menjavali motorje (žretje olja 2.2 d4d 1.4 D4d 1.8 VVTi....) rosenje xenonk.... Pa še par zadev malo manj pigostih...

Eden takih so tud Kia/Hyundai (tudi imel...menjava dihtunge na glavi ob rednem servisu)...

V lajfu nebi nabavil Hansa ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Dobr zate :p Ko bo toyota naredila kak RWD karavan bom pa tudi jaz spet gledal za japonci, kot včasih :D Mene ne matra toliko sama znamka kot pa lastnosti vozila in če hočem kaj z zadnjim pogonom + nekaj prostora itd. žal nimam prav veliko izbire :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Konec

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Hiace (edin če ni sedaj z PSA parjenjem izgubil RWD?)

Pa predelaš v bangbus :evil:
 
  • Haha
Reactions: Matey

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
To bi bilo zanimivo, možnosti za komplikacije pomoje obstajajo. Polni kasko sicer krije tudi škodo na vozilu, ki jo povzroči požar ampak požar je pa definiran kot (citiram) - ogenj, ki nastane zunaj kontroliranega ognjišča ali ogenj, ki se je od tam razširil in se razvija z lastno močjo, konec citata. Torej, če bi gorelo karkoli poleg avta in bi se ogenj razširil tudi na vozilo ne bi bilo težav, ker pa tu ogenj izvira iz samega vozila pa posledično dopuščam šanso za komplikacije oz. poizkus odklonitve izplačila odškodnine s strani zavarovalnice. Okvare motorja in vozila na splošno kasko ne krije in tu bi morda šli v to smer...

Kaj pa kaj Garfildd in Pbutec menita o tem?

Če avto zgori, zagori, je to požar... tukaj ni dileme... ali zaradi napake na napeljavi, ali zardi preskoka iz drugega predmeta - širjenja požara,
ali če je nekemu padel cigaretni ogorek nekam znotraj avta in avto zagori... požar...

Razen namerna dejanja, ta so izključena...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Če avto zgori, zagori, je to požar... tukaj ni dileme... ali zaradi napake na napeljavi, ali zardi preskoka iz drugega predmeta - širjenja požara,
ali če je nekemu padel cigaretni ogorek nekam znotraj avta in avto zagori... požar...

Razen namerna dejanja, ta so izključena...

Hvala za mnenje. Načeloma se strinjam s tabo ampak v praksi pa vem, da se kar hitro lahko zgodi, da se zavarovalnica hoče "mal vn potegnt". In to moje mišljenje je potrdil tudi primer map-a z A6-ko. Na koncu so pa plačali, kar povsem potrdi tvojo razlago.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Bmw reče ne vozi....ti avto rabiš....zagori.....???

Ja samo to je neupoštevanje navodil proizvajalca, kar je seveda lahko problematično, lahko pa da proizvajalca sploh (še) nisi kontaktiral, se voziš in zagori. Garfildd je z namernimi dejanji ciljal na namerno poškodovanje, torej namerni požig recimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Predvidevam da bi zavarovalnica zaploskala z ritnicami....če bi (z)vedla za priporočilo proizvajalca (pa čeprav neuradno) :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Ja verjetno je bremenilno/krivdno gledano kar razlika ali si zgolj lastnik vozila znamke pri kateri je v igri vpoklic in samo ugibaš ali se to nanaša tudi nate oz. tvoje vozilo ali pa ti je proizvajalec/serviser povedal, da je vpoklic mišljen tudi za točno tvoje vozilo ter dal direktna navodila kako ravnati, ti jih pa prekršiš.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Bmw reče ne vozi....ti avto rabiš....zagori.....???

Je vozil z namero da bo vozilo zagorelo, ali je vozil in ignoriral, da bi lahko zagorelo (malomarnost)?

Če bi BMW podal navodilo, ne vozi ker bo 100% zagorelo, to bi lahko bila velika malomarnost in zavrnitev zavarovalnice in potem tožba...

p.s. malomarnost je krita, vendar so tudi tukaj neke nezačrtane meje
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.128
869
113
Nihče ni popoln, tudi toyota ne. Kdo bi si mislil, kajne? :D

Toyota pa sploh ne. Ama je japonc, ama nima AA (no zdej ze ma). Je nekje na sredini, pa se glih prav grda, da se folk ne obesa prevec nanjo. Sem pa zelo zadovoljen z njo, to pa moram napiasat. Drgac pa, sam da se peljes. Ceprav v teh casih se to mal smesn slis (gres v nemcijo pa se doma na meji pocuts k zlocinc).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
WTF? Na podlagi VIN tvojega vozila so ugotovili, da je na seznamu za vpoklic za menjavo EGR ventila in zraven pripadajočega sistema (hladilnik itd.) ampak menjali pa niso? Še bodo ali...?

Bil je vpoklic, za katerega me je avto sam obvestil preko avta preko sistema , za menjavo EGR hladilnika in tega so menjali ! Jasno.....