Normiranci adijo?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113

kaj bodo na koncu spremenili, pa pitaj boga...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Verjamem, da tistim na minimalcu to ni tragedija, in da se jih veliko privoščljivo hahlja.

Minimalc, revež, bogataš..., oba vema da je 300k normiranec na 2 leti hud plafon, saj vema kdo to koristi a ne? Mislim da tudi če bo 200k za dve leti bo to več kot dovolj. Ali kaj hočeš rečt? Da se tj smili programer ker več ne bo smel v 2 letih naklamfat 300 jurjev?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113

kaj bodo na koncu spremenili, pa pitaj boga...

Pošteno za popoldance, kot pravim že ves čas, večina jih je "dumpingašev" z finimi rednimi službami, varnostjo, regresi, božičnicami, nagradami, ker pa se popoldan nimajo kam dati pa bi oni malo pod ceno še kaj doma naredili, itak nimajo kaj zgubiti namreč po "redni" oz. tržni ceni storitev dost težje prodaš ker v marketing pa res ne bodo vlagali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jest5

Guru
18. avg 2007
25.465
-8.395
113
Minimalc, revež, bogataš..., oba vema da je 300k normiranec na 2 leti hud plafon, saj vema kdo to koristi a ne? Mislim da tudi če bo 200k za dve leti bo to več kot dovolj. Ali kaj hočeš rečt? Da se tj smili programer ker več ne bo smel v 2 letih naklamfat 300 jurjev?
Meni je vsekakor bolje, da programer zasluži skoraj 300k v 2 letih pri nas, kot pa da teh skoraj 300k zasluži nekje drugje.

Ampak ja, dejmo te prasce zatolčt, kaj pa se to pravi, da pobere več kot ti :zmaga:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
Pošteno za popoldance, kot pravim že ves čas, večina jih je "dumpingašev" z finimi rednimi službami, varnostjo, regresi, božičnicami, nagradami, ker pa se popoldan nimajo kam dati pa bi oni malo pod ceno še kaj doma naredili, itak nimajo kaj zgubiti namreč po "redni" oz. tržni ceni storitev dost težje prodaš ker v marketing pa res ne bodo vlagali.

Hja, ka pa vem... Jaz sem bila normiranec do lani, moj popoldanec. Pa saj sem že razlagala... V glavnem, nobeden se ni kaj dosti ubadal s tem, v redu je bilo...

Zdaj sem zastavila drugace, računam, da bi moj popoldanca zaprl. Gre skoro zdaj ze 90€/mesec za prispevke za BV. Pa 12,5k€ omejitve preden začnejo lakomni bit. V službi mu nobeden ne more težit zaradi spja, ki ga vec ne bo, u raznimi grožnjami, da bodo prepovedali (po slovenceljsko, stiskat, dokler nekomu ne dopizdi, potem se sprasevati, kaj dogaja). Jaz lepo razsirim dejavnost, on moja druzinska pomoc za 6,63€/mesec na mesec in tist, kar bi davkov plačal se skrije v mojih stroskih. Te res ni problem nabrat, sam nekaj dela je s tem, kar se mi prej ni splacalo glede na izkupicek, zdaj ga pa itak ze imam... Pa meni se zdi OK...

Zatolčt? Misliš rečt normalno obdavčit? :evil:

Ne eno, ne drugo... Tisti, ki se spila na tej meji, ima nekaj med ušesi, pa bo še za to uporabil.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Ne razumi me napak, sem eden večjih zagovornikov tega sistema, zanimivo mi je samo opazovati kako nihče nima jajc priznat da je ta sistem za določeno vrsto podjetnikov res smešno zastonj in da tudi če se zaostri, da to ni nobena tragedija. Sicer pa če se vpiknem v novo pravilo 200k(namesto 300k). Zakaj bi to sploh v osnovi bil problem? Saj pa pravila so v osnovi jasno zastavljena, meja je 100k letno. Zakaj bi bilo skoz treba hoditi po robu in bi ti morala država dajati potuho z neko "vseeno" največjo skupno cifro v dveh letih. Enostavno naj ima država jajca in reče da je meja 150k letno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Meni je vsekakor bolje, da programer zasluži skoraj 300k v 2 letih pri nas, kot pa da teh skoraj 300k zasluži nekje drugje.

Tudi če bo zaslužil malenkost manj bo ostal tukaj, brez skrbi. Razen če bi se ti zaradi nekaj 10t€ letno (na tak zaslužek) selil v Azijo? Namreč davčno okolje v EU je bolj ali manj, morda z redkimi izjemami "drago". Skratka če se bo posegalo v normiranca se mi morda ne zdi slabo da pogoji do nekih zneskov ostajajo ugodni, nato pa da se morda začnejo stvari malenkost dražiti. Ali?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
Seveda si za, saj ga izkoriscas. Do tam, kjer sezes sam, je super in mora ostati, ostale visje naj pa udarijo. Zakaj sploh normiranec? Vsi na dejanske, pa naj vsak placa kar je "treba"?

Kar ni jajc, je priznati, da so bili normiranci edini izven JS, ki so plačevali davke. Ostali bomo pridelali pozitivno niclo (nekaj je dela s tem, ki je duhamorno, zato smo placevali 4%), navlekli nase se vso mozno zlahto, ki si je popoldne pomagala kot receno za 6,63€ vs 90€ + 4%. Popoldanec, ki te legalne možnosti nima, pa... Je ravnokar zaprl in bo delal na črno. Delodajalci vzamejo danes vse, samo da nekdo dela, drzava pa pobere... prst v rit. Dobit takega nazaj, ki se je navadil nekaznovano placevati nic (in nekaznovano bo, mi samo pisemo neka pravila, izvajamo nadzora pa ne), je pa misija nemogoce.

Mene vedno znova fascinira, kako folk navija za represijo, tako ali in drugačno in vedno znova pricakuje drugacen rezultat. Sploh, ko se istocasno gleda, kako se dela s tem denarjem...

Kar ti ni treba skrbeti je to, da ko se tole scuza, bomo kmalu prišli na tvojo mejo, takrat se pa zopet beremo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Fak, kaj pa izpad :evil: Samo pogovarjamo se, saj veš to, ne? Nihče sploh ne trdi da bo tako. Za mojo mejo pa ne skrbi, jaz se bom vedno znašel. Torej, govorim o tem da če bo kakšna majhna sprememba da ne bo tragedija kot nekateri tukaj prikazujejo, podpiram pa vsakega ki se znajde in zarad mene lahko normiranca naštelajo do 500k letno, nisem nikomur favš, tudi ne tem ki ga nafilajo do 299k€ v dneh letih. In ja, imaš prav, normiranec vedno plača davek, tudi programer z 150k prometa letno ga je vedno plačal (po dejanskih stroških). Pri storitvenih podjetjih pač ne moreš delati čudežev z stroški pa če se na glavo postaviš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
Pa... S stroski gre do kod gre, naprej pa brez racuna... To ti govorim. Kako bo nasa drzava na boljsem? Nikakor in potem bo posegla po tvoji meji in bos se znasel. Kako? Ne bos tople vode odkril... Na povsem enak nacin. In iz vidika drzave je uspeh - isto pobranega do manj z ljudmi, ki so se bolj koruptivni kot na zacetku. Odlicno :zmaga: sploh ko se gleda, kako se s tem denarjem dela, še ljudi z zalimano puščico na sever, jim ta zacne tresti...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Še enkrat, na isti strani sva, nisi me razumela, nisem za kakršne koli spremembe, govorim le da spremembe kot so predlagane ne bi predstavljale tragedije. In ja drži, bilo kolikor se bo pri nas pobralo davka bomo isto v kur*cu. In še enkrat, ošpice dobim ko slišim nekoga z 100% storitveno dejavnostjo da je pa zdaj on ogrožen in ubogi ker ne more več za 4% naklamfat 150k letno. Jeba*tga, razvadili smo se, vem da je težko, je pa lepo da smo vseeno realni in pošteni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
. In še enkrat, ošpice dobim ko slišim nekoga z 100% storitveno dejavnostjo da je pa zdaj on ogrožen in ubogi ker ne more več za 4% naklamfat 150k letno.

Saj... To je problem... Ospice dobiš... Vec bos imel od tega, da jih se ti naredis. Od tega, da navijas za to, da se njemu pobira in s tem hkrati navijas za to, da se meja pomika proti tebi, bo bore malo koristi. Samoohranitvenega nagona kljub nasprotnemu prepričanju nimas.


Btw... 4% davka je bilo vcasih do 100k€, zdaj do 50k€ na koledarsko leto in nima veze z normiranim stroški 300k€ v 2 letih...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.750
1.056
113
Jabe govori iz zornega kota svoje profesije. Noben programer ne bo zbral omembe vrednih dejanskih stroškov. Vsaj meni se je izračunica že v startu podrla pa tudi če vključim fiktivno najemnino poslovnih prostorov in fiktivne potne stroške.

Poslovanje s pravnimi subjekti brez računov je pa no-go.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Saj... To je problem... Ospice dobiš... Vec bos imel od tega, da jih se ti naredis. Od tega, da navijas za to, da se njemu pobira in s tem hkrati navijas za to, da se meja pomika proti tebi, bo bore malo koristi. Samoohranitvenega nagona kljub nasprotnemu prepričanju nimas.


Btw... 4% davka je bilo vcasih do 100k€, zdaj do 50k€ na koledarsko leto in nima veze z normiranim stroški 300k€ v 2 letih...

Fak ti si res ena navadna krava?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
Zakaj vprašaj? Tukaj, ko vsi ostali argumenti gredo, se na koncu pika postavi. Dejstvo pa je, da bo boljs za tebe, ce bos absolutno vec imel, kot relativno...