Nordkapp

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Grem gor v kratkem. Kar z letalom do Alte. Pa me zanima, če kdo ve, še nisem točno preverjal, kako je z bus prevozi tam gori. Se to da zrihtat?
Pa v bližini Osla kaj ste si ogledali?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
V Oslu mas ogromno stvari za videt...od raznih muzejev, do razlicnih izletov z ladjicami. Opera je zanimiva, Vigeland park, mestna hisa, Nobel hiša, brygge,.... Meni se je celo mesto zelo dopadlo....sva s punco kar malo na slepo pešacila po Oslu in je bilo zelo lepo. Kupis OSLO PASS (imas 24,48 in 72 urne) s katerim imas na voljo "brezplacno" ves javni prevoz, barke in vstop v muzeje. Poleg pa tudi parkirnino (ce si z avtom) in pa popust v nekaterih restavracijah. Poguglaj za Oslo pass
wink-1.gif


Glede avtobusa iz Alte....verjetno je kaksen, vendar bodo dragi.
Poglej tukaj ce najdes kaj....
http://www.nor-way.no/

LP
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Hvala za te info.
Vmes sem dobil podatek od hostla, da tam vozi Veolia, 2x dnevno. Cena ni glih majhna, ampak... upam, da bo vreme v redu.
V Oslu bom par dni, vmes bom šel tudi v Bergen. Mogoče pa potem še kam. Odvidno od ponudbe, vremena,...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja Oslo in Bergen sta zanimiva. Mogoce se malo v notranjost, cez kake planote....ali pa odlicna varianta je "Flam Railway!" Super tura z vlakom.

Glede na ostale teme o norveski pa je najbolj brezveze nordkapp. Baje da je vedno slabo vreme.

Uzivaj
LP