Nokia Maps

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Če prav razumem, funkcija A-GPS-a je torej ta, da hitreje najde povezavo s sateliti? That's it?

Imam Nokio 6730 in resnično ne vem, kje se izklopi A-GPS, čeprav nisem ravno amater pri uporai telefonov... Mi kdo lahko pomaga?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik robbus pravi:
Če prav razumem, funkcija A-GPS-a je torej ta, da hitreje najde povezavo s sateliti? That's it?

Imam Nokio 6730 in resnično ne vem, kje se izklopi A-GPS, čeprav nisem ravno amater pri uporai telefonov... Mi kdo lahko pomaga?

drugo ime za A-GPS je strežniško podprti GPS, kje se točno izklopi pa ne vem iz glave ker nimam več nokie. Poglej v Nokia Maps, se mi zdi da bi moglo tam biti nekje pod nastavitvami
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
drugo ime za A-GPS je strežniško podprti GPS, kje se točno izklopi pa ne vem iz glave ker nimam več nokie. Poglej v Nokia Maps, se mi zdi da bi moglo tam biti nekje pod nastavitvami

A-GPS uporabljajo vsi programi: Ovi Maps, Garmin XT, Google Maps in se teh nastavitev ne spreminja v aplikacijah.

Symbian OS, S60 rel. 3.2: Tools | Settings | General | Positioning | Positioning methods
Symbian OS, S60 rel. 5: Applications | Location | Positioning | Positioning methods

Zakaj mi ne sede sl-SI? Pod hrano se za POI najde kitajščina, italijanščina ipd...
"update history" = "posodobitve zgodovine" (kot da bi bili Stalin, mater)...
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Sem zbrisal uno mapo....ne pomaga nič.......bom verjetno moral updejtat gsm in najt zadnjo verzijo ovi.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Citat:
Uporabnik robbus pravi:
Če prav razumem, funkcija A-GPS-a je torej ta, da hitreje najde povezavo s sateliti? That's it?

Imam Nokio 6730 in resnično ne vem, kje se izklopi A-GPS, čeprav nisem ravno amater pri uporai telefonov... Mi kdo lahko pomaga?

drugo ime za A-GPS je strežniško podprti GPS, kje se točno izklopi pa ne vem iz glave ker nimam več nokie. Poglej v Nokia Maps, se mi zdi da bi moglo tam biti nekje pod nastavitvami

Običajno je v Menu --> Orodja--> Nastavitve --> Splošno --> Določanje položaja --> Način določitve položaja

A-GPS = strežniško podprti GPS
928562-Screensnap000023.jpg
 

Priponke

  • 928562-Screensnap000023.jpg
    928562-Screensnap000023.jpg
    9,7 KB · Ogledi: 147

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.058
9.705
113
če tale Agps izklopiš, kaj potem izgubiš, in če so lahko potem kakšni problemi?
 
Nazadnje uredil moderator:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
če tale Agps izklopiš, kaj potem izgubiš, in če so lahko potem kakšni problemi?

Izgubiš nogo, problemi pa lahko nastanejo zaradi vpliva luninega mrka na pasja jajca.
Porkamadona, tri strani je govora o tem, daj no prebrati kakšen post pred svojim umotvorom.
 
Nazadnje uredil moderator:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.123
3.599
113
Marlbor
Pri izklopljenem agps je najboljše pustiti aparat pri miru do vzpostavitve s sateliti. Če se v avtu pelješ in se spomniš vklopiti navigacijo traja res tudi 10 minut da se poveže s sateliti.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Če želiš v tujini brez storškov, izklopiš AGPS in tudi Omrežno (network based), ker tudi omrežno pošlje 2kb pri vsakem zagonu ovi maps. Malo testiraj in si preveri prenos podatkov v Dnevniku (log) ki je med aplikacijami.

Če pa ti bo predlogo iskalo satelite, pa potem oboje vklopiš, po eu nebo panike s ceno, HR pa je vsak prenos slab 1€. (cigani z obračunsko enoto 100kB)

Meni n86 išče ca 2-5 min če nimam tega vklopljeno.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik ginekolog pravi:
Če pa ti bo predlogo iskalo satelite, pa potem oboje vklopiš, po eu nebo panike s ceno, HR pa je vsak prenos slab 1€. (cigani z obračunsko enoto 100kB)

SiMobil, tujina: Obračunski interval znaša 100 kB.

Pa Mobitel ima 99% enako.

(razen, če si s "cigani" mislil prav njih...)
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.690
510
113
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
če tale Agps izklopiš, kaj potem izgubiš, in če so lahko potem kakšni problemi?

Jah jaz ga ima izklopljenega ko grem skozi karavanški tunel pa potem rabi kar nekaj časa, da pogrutna kje je.
Zna bit problem, če je kmalu kakšen izvoz ali križišče.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.824
2.572
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
če tale Agps izklopiš, kaj potem izgubiš, in če so lahko potem kakšni problemi?

Jah jaz ga ima izklopljenega ko grem skozi karavanški tunel pa potem rabi kar nekaj časa, da pogrutna kje je.
Zna bit problem, če je kmalu kakšen izvoz ali križišče.

kaj to je samo pri ovi mapah ali tudi pri garminu na telefonu?
confused-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.420
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nima veze s programom... A-GPS je dodatno pomagalo GPS funkciji mobilnika... in ce imas A-GPS izkljucen, so "prizadeti" vsi programi, ki jih uproabljas... saj ne dobijo prave pozicije ...
 

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Jaz imam v nastavitvah takole => Načini določanja položaja:

Bluetooth GPS
Assisted GPS (kljukica)
Integrated GPS (kljukica)
Omrežno (kljukica)

Kljukice so glede na trenutno stanje. V tujini torej od-kljukam Assisted GPS in Integrated GPS, če želim biti brez stroškov? Ampak se zna zgoditi, da bo v tem primeru iskalo full dolgo, aneda?

Mimogrede, kaj pa Bluetooth GPS?
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik robbus pravi:
Kljukice so glede na trenutno stanje. V tujini torej od-kljukam Assisted GPS in Integrated GPS, če želim biti brez stroškov? Ampak se zna zgoditi, da bo v tem primeru iskalo full dolgo, aneda?

Mimogrede, kaj pa Bluetooth GPS?

Glej malo gor:
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Na Hrvaškem tem npr. stane ena GPRS seja 0,83€ - za 100KB. Po EU je 100KB po 0,20€.

To potrebuješ vsakič, ko zaženeš program z zemljevidi. Premisli, ali se ti ne splača bolj kupiti GPS bluetooth modul, ki z večjo anteno prej ujame signal: http://www.lovecnacene.si/gps+bluetooth/products.html/query=gps+bluetooth/

Še malo višje:
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Če si pri Mobitelu, potem si lahko nastaviš spodnje:
Citat:
- Pošljite SMS z vsebino TUJINA GPRS NE na 1918 (če GPRS-a v tujini ne želite uporabljati).
- Pošljite SMS z vsebino TUJINA GPRS DA na 1918 (če GPRS v tujini želite uporabljati).

http://www.mobitel.si/storitve/blokada-gprs-tujina.aspx
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik robbus pravi:
Jaz imam v nastavitvah takole => Načini določanja položaja:

Bluetooth GPS
Assisted GPS (kljukica)
Integrated GPS (kljukica)
Omrežno (kljukica)

Kljukice so glede na trenutno stanje. V tujini torej od-kljukam Assisted GPS in Integrated GPS, če želim biti brez stroškov? Ampak se zna zgoditi, da bo v tem primeru iskalo full dolgo, aneda?

Mimogrede, kaj pa Bluetooth GPS?

Wrong. Integrated GPS pustiš okljukan, to je vgrajeni GPS. Ostali dve izklopiš, sta potencialni bankrotni postavki.

Bluetooth GPS je zunanji GPS modul, povezan prek bluetootha. Če ga imaš. Modul namreč
smile-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik khakuam pravi:
A v Sloveniji je pa Assisted in Omrežno kul in nimaš dodatnih stroškov?

Ja nekaj stroškov seveda nastane (poglej cenik za prenos podatkov tvojega operaterja), ampak to je malenkost v primerjavi s tistimi v tujini