Nokia Maps

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Med recepti za golaž, verjetno.


Hint: navigacija - nastavitve. Lenoba lena.
Mater ste eni pametni.
10.gif

Če bi probal celo pot napisat, bi dosti bolj pomagal.

Btw: sem gledal pri navigaciji vendar nikjer ne najdem kako izlopim A-GPS.
P.S.
Oprosti ker nismo vsi tako superiorni kot ti.
P.S.S.
Mater kak so eni zafrustrirani
stupid-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Ja avtocesta sredi primorske bi pa vendarle lahko bila vrisana
confused-1.gif
Pa ne gre za noben nov predel ali kaj takega.

ja ne vem kako je, jaz sem včeraj uspel naredit zastonjsko verzijo gor in je isto kot je zgoraj na slikici od E72, s tem da imam 5230, naložil pa sem zemljevide slovenije in hrvaške gor, sem šel od Dravograda v Zagreb, in edino v Mariboru se je izgubil, oz. 10km iz maribora, kjer je nova pentlja in en del AC proti gruškovju, ki je še ni vrisane, v zagrebu brez problema, točno, vse tiste male ulice in enosmerni promet, me je vodilo praktično do mesta, kamor sem šel, edino enih 500m prej sem kar sam zavil v parkirno hišo, potem pa navigacijo prestavil na Hoja, in spet ni bilo problema

kako sem pa rešil z navigacijo:
najprej potegneš dol Nokia Map Loader, vključiš bluetooth in povežeš s pcjem (če imaš že prej seznanjeni napravi, potem vse naredi samodejno), označiš katere zemljevide hočeš (v mojem primeru Slo + Cro kar je bilo nekje 50MB + prvič, ko nalagaš, downloada še nek index evrope, ki je čez 50MB), in takoj tudi samodejno naloži na telefon.

Potem sem imel probleme, s tistim, ker mi je hotelo kasirat 3€ oz. 10€ za celo leto. Tisto odjebeš, in potem (moram priznati, da ne vem točno kako, a me je samo vprašalo) preveriš posodobitve v telefonu, potem pa naložiš 8MB veliko posodobitev za ovi maps, ki pa sem jo posodobil direkt prek telefona (UMTS)

vsa zadeva deluje potem tudi brez interneta, saj sem izklopil GPRS za tujino, pa tudi v Mapsih na telefonu sem izključil internet, se pa na odprtih mestih najde tudi brez interneta v parih sekundah
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
aja pa še nekaj, hotel sem zvočno vodenje, in sem izbral meni/nastavitve/navigacija/zvočno vodenje/slovenščina-ženska

zadeva danes ni delala...edino enkrat na AC pri 170 mi je nevmesno rekla, prekoračili ste dovoljeno omejitev, mene je kar vrglo, ko je kar na enkrat nekdo začel govorit, prej pa celo pot tiho...
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Meni se tudi izklaplja govor na 5800, včasih pomaga, če ponovno izberem jezik govora, zadnje čase pa je kar vztrajno tiho.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
A-GPS ti ne bo hudega stril niti v tujini. Net pri navigaciji pa le izklopi.
Kje se to izklopi?

Na glupo vprašanje, glup odgovor.
Če bi vsaj toliko pomislil, da drugi ne vemo, kaj bi rad izklopil, bi ti lahko takoj odgovoril. Glede na to, da sem napisal, da bi jaz izklopil net pri navigaciji, in si ti spraševal, kje se to izklopi, je bil moj odgovor povsem pravilen in neprimerno manj nenatančen, kot tvoje vprašanje. Tko da, naslednjič, preden koga obkladaš, prej premisli.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Meni pa 10€ ni preveč in sem si lepo kupil enoletno licenco za navigacijo po celi Evropi, imam lepo vse legalno in dela ko šus. Za moj N85 žal navigacija ni zastonj, je pa cena krepko nižja kot lansko leto, se mi zdi da je bilo 80€
shocked-1.gif
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
aja pa še nekaj, hotel sem zvočno vodenje, in sem izbral meni/nastavitve/navigacija/zvočno vodenje/slovenščina-ženska

zadeva danes ni delala...edino enkrat na AC pri 170 mi je nevmesno rekla, prekoračili ste dovoljeno omejitev, mene je kar vrglo, ko je kar na enkrat nekdo začel govorit, prej pa celo pot tiho...

hysterical-1.gif


Lp.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Meni pa 10€ ni preveč in sem si lepo kupil enoletno licenco za navigacijo po celi Evropi, imam lepo vse legalno in dela ko šus. Za moj N85 žal navigacija ni zastonj, je pa cena krepko nižja kot lansko leto, se mi zdi da je bilo 80€
shocked-1.gif

saj meni se tudi ne zdi preveč, samo sem imel pa prej na N70 tri leta garmina (pred njim tom-toma) in bluetooth gps modul, pa nisem v treh letih 5x prižgal zadeve...

Compatible devices: Nokia X6, Nokia N97 mini, Nokia N97, E72, E55, E52, Nokia 6730 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 5800 Xpressmusic, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5230.

na teh je očitno zastonj: http://maps.nokia.com/ovi-services-and-apps/ovi-maps
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
saj meni se tudi ne zdi preveč, samo sem imel pa prej na N70 tri leta garmina (pred njim tom-toma) in bluetooth gps modul, pa nisem v treh letih 5x prižgal zadeve...
Pa si vedno, ko si hotel pogledati na zemljevid, imel s seboj BT modul?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mah veš kaj, pred kakim tednom sem iskal eno hišo v Vidmu pri LJ, Garmin sploh ni imel hišnih št not, NokiaMaps pa me je pripeljala pred hišna vrata.
zmaga.gif


Sam sem za minimiziranje števila okolinosečih gizmov, all-in-one naprav si želim čimveč. Mobi + fotkič + navigacija, meni zmaga. Želel bi si le večji zaslon, pa OLED se na soncu vidi za en klinc, takole med nami povedano
smile-1.gif
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Danes se peljem iz Hrvaške domov in lepo nastavim moj naslov in vse in izberem Pelji do. Mine par sekund in vpraša, če želim vzpostavit povezavo z internetom za dostop do spletne trgovine (kljub temu da imam v nastavitvah na ne). Vsakič me potem neha vodit in moram ponovno začet navigirat. Kakšna rešitev?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Hm, nimaš veljavne licence za navigiranje?

Možnosti --> Trgovina in dovoljenja --> moje licence

Pri meni izgleda takole:
922010-Screensnap000022.jpg
 

Priponke

  • 922010-Screensnap000022.jpg
    922010-Screensnap000022.jpg
    8,9 KB · Ogledi: 139

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Imam to zadnjo verzijo na gsmu...po slikah je isto (ikone) .Zdaj bom poskušal še ovi suite zamenjat...imam verzijo 2.0.2 ,bom poiskal 3
smile-1.gif


Nekdo je govoril za a-gps.....to izklopite...sem se enkrat nahebal na hrvaškem....slab signal ....vožnja po vukojebini....za vsako povezavo po unih 5 kb me je stalla pol eura....pa se tega počasi nabere.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Sem sedaj downloadal verzijo 3.01 (sem vedno mislil da imam 3.03) in sedaj dela lepo.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno: