Nokia Maps

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Koliko stare mape so pa za SLO ? Čez MB še vedno ni vrisane nove avtoceste, imam pa zadnjo mapo za SLO.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Iskanje brez povezave delno deluje. POI ti najde, če greš iskat po ulicah in hišnih številkah pa ne najde.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.123
3.599
113
Marlbor
Prosim no, preveri malo prej. Ulice v mestih mi najde tudi s številkami, če vtipakm kakšno vas, recimo tu po SV Sloveniji, mi najde samo kraj, brez številk. Pri povezavi dela normalno. Imam naloženo karto Slovenije, uporabljam na Nokii E71, verzije 3.03.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
401
83
Kar sem do sedaj iskal mi je našlo. A zdaj naj pa vem za vsako cifro, ki jo ni notri. Načeloma deluje, vsakega kurnika pa res ne bo našlo. Tudi na garminu ga ne.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.123
3.599
113
Marlbor
Sicer ne vem, za kakšne namene navigacijo uporabljaš ti, ampak jaz jo rabim ravno za to, da najdem razne kurnike v vukojebinah. Za Maribor in Ljubljano mi je pa res dovolj, če najdem samo ulico, ker se na dom itak ne moreš pripeljati z avtom ... pa tudi številk ni problem najti.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik majaron pravi:
Načeloma deluje, vsakega kurnika pa res ne bo našlo. Tudi na garminu ga ne.
Garmin je vse off-line. Zato je tudi karta nekajkrat večja.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.824
2.572
113
Zadnjič sem na OVI dobil Cesta v goriče, drugač je pa cesta v gorice.

Od kje razlika če so mapre iste?
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Iskanje v offline vsekakor deluje, le da je malo drugače (meni bolj zamudno kot garmin). Napiši npr dunajska 11 ljubljana pa najde .

Adriaroute pa zadnji kurnik najde dosti bolje kot ovi maps. Pri ovi me moti tudi, ker med navigacijo ne moreš brskat karte.. wtf.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Tole primerjanje AR Garmina in OVI Maps je, kot bi zahteval od specializirane navigacijske naprave, da ima čisto vse funkcije ne vem kakšnega mobilnega telefona - no go.
Če rabite navigacijo za delo, bo treba po za to namenjeno napravico in jo tudi plačati, če pa rabite občasno pomoč pri iskanju, čemur je OVI namenjen, potem bo pa OK.

Malo me tole spominja na kmeta, ki je kupil povsem nov traktor in ker se je itak vedno samo zmrdoval, je ko so ga vprašali, kako je zadovoljen z novim strojem, dejal: "Hja, saj ni slab, samo radio pa malo slabo lovi".
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Jaz rabim tudi za razne številke u kakih zahrbtnih krajih poiskat....zato bi rad to usposobil pa mi ne gre na gsm ta zemljevid....drugače pa kar ne najde garmin in ovi (ali pa najde napačno) uporabim na netu....geopedijo...in prikaz po številkah...sem si že pomagal s tem....ampak...plačam prenos podatkov...oziroma 3€ za 20 mega na mesec.

A E71 morem updateat da mi dela ta ovi...ne...ovi mi delajo...samo z pc-ja ne morem naložit mape na e71...zmrzne vse skupaj.Dela izključno samo preko intenetne povezave.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Prej poglej v Telefonskem imeniku Slovenije, tam je pa skoraj vsaka bajturina noter, če ne pa sosednja
smile-1.gif


Maš tudi TIS na mobiju lahko se mi zdi
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
A E71 morem updateat da mi dela ta ovi...ne...ovi mi delajo...samo z pc-ja ne morem naložit mape na e71...zmrzne vse skupaj.Dela izključno samo preko intenetne povezave.
Pobriši E:\cities na telefonu
wink-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.367
981
113
Titograd
Sem še enkrat naložil karto slovenije in iskanje po naslovih dela tudi brez interneta, verjetno je prvič šlo nekaj narobe. Res ne najde vsake številke, prevsem po vaseh, v mestih pa je našel vsako hišno številko. Za občasno rabo veliko boljši kot mobilni Garmin.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Tole primerjanje AR Garmina in OVI Maps je, kot bi zahteval od specializirane navigacijske naprave, da ima čisto vse funkcije ne vem kakšnega mobilnega telefona - no go.
Če rabite navigacijo za delo, bo treba po za to namenjeno napravico in jo tudi plačati, če pa rabite občasno pomoč pri iskanju, čemur je OVI namenjen, potem bo pa OK.

Malo me tole spominja na kmeta, ki je kupil povsem nov traktor in ker se je itak vedno samo zmrdoval, je ko so ga vprašali, kako je zadovoljen z novim strojem, dejal: "Hja, saj ni slab, samo radio pa malo slabo lovi".

Tole primerjanje je zelo na mestu, ker imam oba programa na telefonu in zlahka primerjam kakovsot obeh. Ovi morajo samo malo izboljšat in bo v vseh pogledih pojedla garmina in adriaroute. Specializirane navigacijske škatle pa ne uporabljam že par let, mi za občasno uporabo gsm odlično služi.
 

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Imam Nokia Maps in potujem v Francijo. Imama vse karte za Francijo naložene, torej sklepam, da mi bo delalo, četudi ne bo povezave z internetom? Kaj je s tem A-GPS, ga torej moram izklopit ali ni treba? Na podlagi različnih mnenj še zmeraj ne vem, kaj moram narediti...
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.690
510
113
41
povsod malo
Če boš izklopu A-GPS ti bo dalj časa iskalo satelite tud 5 minut. Z A-GPS pa par sekund.
Če te ne moti tistih par Kb in ti ni škoda stroškov ga nebi izklapljal drugače bi ga pa.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Pri meni zna bit tudi 15 minut brez A-gps.....še posebej če menjaš lokacijo za kar nekaj kilometrov....Meni je še ostala tista zadevica za satelite(G-SAT (sem imel N70)) , ki jo potem priklopiš preko BT na gsm...in za tujino rabim samo tistega...minuto in imam satelite najdene.

Kar se tiče plačila tistih nekaj Kb...na hrvaški ti računajo do 100Kb vedno enkao cifro...mislim da je pol eura....tako da če se 10x priklopiš po 5 Kb plačaš pol eura za vsak priklop................zdaj pa ne me držat za besedo....najprej preverite.....jaz sem nekaj časa nazaj dobil položnico ki je bila dosti večja kot sem pričakoval da bo...in to samo zaradi tistega A-gps na hrvaškem.