Nokia Maps

cleman

Zelenc'
20. maj 2010
2
0
1
Malo sem bral vaše poste.
Vecinoma govorite o A-gpsu. Pa me zanima, glede na to, da je je ta bistven za hitro iskanje satelitov (kar sem opazil tudi sam, saj mi moja nokia 5230 brez tega ni našla položaja še po eni uri). Kakšno vlogo ima potem tukaj Omrežni način, saj tudi ta porabi cca. 2kb ob vzpoztavitvi, kar je seveda relativno malo. -A če je mogoče nepotreben zakaj bi bil potem vklopljen? Ali ti potem nabija "podatke/stroške" za agps+omrežni???
Če neham "bluzit" in vprašam na kratko: Kakšna je razlika med agps in omrežnim gps???

p.s.: Glede na to, da je izšel ovi maps 3.04 me zanima ali je še kdo opazil, da manjka indikator moči signala (zeleni v desnem spodnjem kotu zemljevida) kot je bil pri 3.03. Ali so ga pac pri novi verziji odstrani

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Hoof_Arted

Pripravnik
27. avg 2009
313
0
16
Danes sem naložil nove mape in so popravljene. Zelo pohvalno.
(Mislim namreč na "prehode" preko AC med Vrhniko in Ljubljano, ki jih ni bilo.)
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Živjo,

imam težavo z nalaganjem zemljevidov na telefon. Kolikor sem jaz razbral, moram uporabiti ovi suite in preko njega naložiti zemljevide na telefon. Torej sem povezal telefon s kompom in v oviju odprl zavihek maps, kjer s seznama izbereš želene zemljevide. Vendar nikjer ne prikaže seznama zemljevidov , poleg tega pa se povezava s telefonom v nedogled "nalaga" - setting up, kot je razvidno s slike. Mogoče kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe? Naj povem, da imam na telefonu naloženo zadnjo verzijo fw in map loaderja.

 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Koliko prostega prostora imaš na C:?
In na telefonu?

Vsaj 2-3GB mora biti...
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
zadevo sem rešil, in sicer je bil problem v nepovezanosti kompa in telefona. Na svojem kompu imam povezano prek usbja in ta nevemzakaj ne dela (tukaj še zdej nimam rešenega problema), medtem ko na laptopu, ko sem povezal preko btja pa zadeva deluje bp. Sicer zelo počasi prenaša, vendar vsaj dela.

Imam pa zdej nova vprašanja: ko vnesem kak cilj, kamor naj me pripelje, ne delujejo vedno govorni ukazi. Enkrat ja, drugič ne.. - v čem je štos? Pa še, v načinu "brez povezave" najde manj zadetkov (npr. kakšna ulica ipd) kot preko povezave, čeprav imam naloženo mapo, ki je verjetno up to date (naložena včeraj)?? Ali ni fora naloženih map ravno v tem, da ti ni treba plačevat prenosa podatkov preko omrežja?
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik sondey pravi:
Pa še, v načinu "brez povezave" najde manj zadetkov (npr. kakšna ulica ipd) kot preko povezave, čeprav imam naloženo mapo, ki je verjetno up to date (naložena včeraj)?? Ali ni fora naloženih map ravno v tem, da ti ni treba plačevat prenosa podatkov preko omrežja?
A imaš ti na telefonu SQL server?
tongue-1.gif