Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.910
113
Pa še razlaga, kaj ta folija počne na steklu oz kakšna je njena fukncija?
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Oleofobična folija = folija proti olju (beri: mastnim prstnim odtisom)

To folijo imajo prav vsi čez steklo, ker drugam je ne moreš postaviti
wink-1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
In ta folija ki se je ne da odstraniti kvari vtis na displeju, ta folija je kot žamet in tako se tudi obnaša raje vidim zamaščen displej kot tak premaz oz. displej z žametnim videzom.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
hysterical-1.gif


Kje si staknu ti to Lumio z neko "folijo". To je premaz kot eno in nikakor ni občutljiv. To ni nek prvi telefon s podobnim premazom, tako da. ...

800tko sem prodal z eno mikro praskico na zaslonu po 1,5 leta uporabe brez zaščite, praskico si videl samo če si zaslon očistil z mikrokrpico in gledal pod kotom. Na 920 zdaj pa nimam niti take...zopet brez zaščitnih folij ipd. sranja.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Mene pa vseeno zanima, katero kvalitetno folijo in kje kupiti za lumio 920. Jaz telefona nimam zato da ga ujčkam ampak da ga uporabljam. V vlagi v prahu v nesnagi,....
Zato me zanima kvalitetna folija. Kupil sem od celly design pa je navadno sr****. Kako se obnese dolce vita?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.910
113
Folij pa res nikoli nisem kužil...zakaj bi nekdo limal folijo gor?

Drugo je kakšno ohišje, da se zaščiti proti padcem ali pa kaj podobnega...samo folija pa...če bi bla kaka folija dovolj kvalitetna, brez da bi vplivala na kvaliteto zaslona, bi verjetno že bila na zaslonu?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
darjan jaz pa tebe ne kužim, zakaj se kdo lahko taki narodi. A ni to približno enako? Ko boš velik boš skužil. Folija ne vpliva na samo kvaliteto zaslona, zaščiti pa proti marsikateri praski. Tudi proti izvijaču. Preverjeno!

Kot sem rekel, jaz ne ujčkam telefona.

Prosim samo za kakšne dobre predloge glede folije
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.910
113
Saj pa L920 ima že v osnovi zelo dober zaslon, na netu so posnetki, kjer je folk praskal po njem s ključi, izvijačem..marsičem, pa je gut.

Ne bo predlogov, ker nihče s 920 ne daje gor folije, to je tako, kot da bi lastnike ferarijev spraševal katere izpušne lonce so šli dodatno dajat gor
smile-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
darjan jaz pa tebe ne kužim, zakaj se kdo lahko taki narodi. A ni to približno enako? Ko boš velik boš skužil. Folija ne vpliva na samo kvaliteto zaslona, zaščiti pa proti marsikateri praski. Tudi proti izvijaču. Preverjeno!

Kot sem rekel, jaz ne ujčkam telefona.

Prosim samo za kakšne dobre predloge glede folije
Folija kvari vidljivost in poveča odsev!!
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Mogoce Martin Fields.
Ampak je res vprasanje, ce se ti splaca. Vse te nalepke so namrec v nekaj dneh zdrsane. Jaz sem jih probal, sedaj pa imam telefon brez kakrsnekoli zascite skupaj s kljuci in se cim. Zaslon je kot nov.

Raje bi imel eno ali dve majhni razi na zaslonu, kot petdeset raz na nalepki. Vsak teden je res ne bi menjal.

Na soncu bo z zdrsano nalepko slabsa vidljivost kot na mnogih drugih telefonih.
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Kje si staknu ti to Lumio z neko "folijo". To je premaz kot eno in nikakor ni občutljiv. To ni nek prvi telefon s podobnim premazom, tako da. ...

V bistvu imaš prav, je premaz in ne folija
redface-1.gif


Sicer pa od zaščitnih folij so res top Martin Fields.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Saj vem da je brez veze primerjati Prestigio in Nokio glede kvalitete displeja oz, gorila glass vendar model Prestigio 4500 duo ima zdaleč najbolšo gorilla glas med aparati in glede tega je Nokia z gorila glass 2 malo zadaj, res je ta premaz na Nokii dobrodošel ker se ne vidijo mastni madeži na dotik kar pri Prestigiu se vendar je površinska trdnost pri Prestigio samo tem 4500 duo modelu izredno kvalitetna in to želim povdariti, nokia s tem svojim 20 % tanjšim displejem ki je zelo dobro odzivem in premazom ki preveč vpija praskice kot sem že omenil po mojem slabši .
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Zaslon ima daleč boljši Nokia. Sploh ni primejrave. Gorilla glass je zaščita za zaslon in ni "zaslon" kot celota.
Poleg tega Nokiin zaslon 100% zdrži več udarcev kot Prestigiotov. Znanki se je razlil po parih dneh od nakupa!
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Ni mi jasno kako imam jaz potem lahko po dveh dneh uporabe prasko na ekranu. Glede na to da je "toliko boljši" ekran od ostalih gorilla glassov. Pa telefon sploh ni bil nošen v žepu skupaj s ključi
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
SAj isto trdim tudi sam, Nokiin ekran oz. gorila glas je v primerjavi z drugimi občutno dovzeten na praske, to isto sem zasledil med brskanjem po drugih forumih kjer se prav ta pomanjkljivost Nokiinih displejev najbolj izpostavlja, test ki je predstavljen na You tubu je očitno z boljšim displejem ki pa jih ne vgrajujejo ker je ta ki je cenejši.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Gorilla glass na Lumiah (na tistih, ki ga imajo, nimajo ga vse, L820 ga npr. nima) ni nič bolj občutljiv na praske kot pri drugih telefonih. Problem je že prej omenjeni oleofobični premaz...

Sem imel prej telefon z Gorilla glass in brez tega premaza in razen nekaj res mikro praskic je bil zaslon po enem letu brez prask. Ampak maščoba se je pa močno nabirala gor, sem moral ekran večkrat sčistiti, ker če ga nisi ni niti v redu zaznavalo dotikov...

Zdaj imam pa telefon z GG2 in premazon, imam pa na zaslonu 2 kar lepo vidni praski ni pa seveda več problemov z zapackanim zaslonov, vsaj v takšni meri ne.

Pa noben od telefonov ni Nokia, ampak sta Samsunga.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.910
113
Na L620 očitno tega premaza ni, vsak poteg s prsom se pozna in po nekaj potegih je zelo moteče, še posebaj na soncu.

Skoraj bi bil rajši, da bi bilo tako kot na L920 (če ima retro prav), rajši bi imel praske, kot pa to, da moram vsak dan nekajkrat čistit ekran.