Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Ne vidim je v akciji pri mobitelu. Lažje mi je dati 24xX kot pa vse naenkrat. Prav tako mi je potem enostavneje, ko nimam drugih izdatkov, izplačat telefon
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.731
6.910
113
Ja, saj je še ni v prodaji pri nas, pa tudi v tujini je še slaba zaloga.

Če se ti ne mudi, mogoče počakaš, pa itak tudi zdaj rabiš srečo, da sploh dobiš 920 pri nas
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj je zdaj na zalogi pri Mobitelu?

Ne vem katero barvo bi vzel....črno mam že 800tko pa tud 920 sem samo črne videl. Mal me mika bela, rumena mi je pa tud kul.
rolleyes-1.gif
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Prvi vtisi!
smile-1.gif
Vzel nokio 920 RUMENO. Pridem v Europark in prosim če lahko vzamem v roko 820. Pa reče samo malo da vidim če imamo kakšno. Ven potegne rumeno in mi jo da v roke. Potem mi pokaže, ja saj imam tukaj še eno 920. Pravi edina rumena še je. Sem jo vzel v roke in na koncu tudi kupil. Zaenkrat prvi vtisi dobri.

Zanima me samo kako je z internetom. Torej prenos podatkov. Lahko to kje izključim ali me bo na koncu meseca bolela glava? Se da kako narediti bližnjico za izklop prenosa podatkov preko 3g ali ne?

Fotoaparat je dbest. Slike so odlične v vseh pogojih, kar je presenetljivo za telefon. Očitno imam novega digitalca. Sam zvok med pogovorom je neverjetno dober. V množici ljudi, v citiparku v Lj sem slišal sogovornika odlično, prav tako on mene.
Zaslon je odličen v vseh vremenskih pogojih.
Verjetno sem še kaj pozabil ampak izgleda da je to to kar od telefona pričakujem.
Zdaj se še na win 8 navadim pa bo.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Piše samo za data sense ki še ga mobitel ne podpira in glede na ažurnost mobitela težko dvomim da kdaj bo.

Je pa zelo dobrodošla aplikacija connectivity shortcuts, ki ti vrže na prvo stran wifi, data, bt in gps.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Lumia nima video predvajalnika? Prav tako nima explorerja?
smile-1.gif

Ampak tisto kar je pa gor pa deluje kot šus.
Je kakšna aplikacija da priključim telefon na računalnik in urejam stike?
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
VLC za Windows Phone prihaja v naslednjih mesecih, file explorerja pa najbrž ne boš dočakal, razen če jo priključiš na računalnik pa preko Raziskovalca šariš po telefonu.
 
Nazadnje urejeno:

krashek

Pripravnik
26. dec 2012
101
0
16
www.wpslovenija.si
Citat:
Je kakšna aplikacija da priključim telefon na računalnik in urejam stike?

Pojdi na Outlook.com in pod People in tam lahko urejaš vse stike. Po tistem pa se ti sinhronizira s telefonom.

Internet pa izklopiš v nastavitvah in sicer pod "Mobile Network" oziroma ne vem kakšen je prevod. Tam imaš pa opcijo Data Connection, ki jo izklopiš in se ti ne povezuje na mobilni internet, smao na wifi. Za bližnjice pa lahko uproabiš Connectivity Shortcuts.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Pa namesti aplikacijo Moj mobitel, oz. na marketu ime Mobitel monitor.
In boš videl koliko ti kuri podatkov. cca. če imaš samo za sinhronizacije aplikacij, emaile, vreme in nekaj malo surfanja po fb je dovolj 200-250 mb na mesec.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.736
5.883
113
Pretiravate s temi veličinami, npr. če dobivaš velike maile brez priponk, npr 20 na dan, je to 20* 20 kB (mail z 20 tisoč znaki = roman ?) = 400 kB * 30 = 13 Mb,
za vreme se pošiljajo samo podatki in je ena minorna številka, par Mb, surfanje preko mobile fb.com tudi ne more biti tako požrešno, updejti aplikacij po tej logiki vsak mesec porabijo 170 Mb ,) (se auto-updejtanja le teh ne da izklopiti) ?

Jaz imam vklopljen push mail 12 ur/dan in mi ta ne porabi niti 100 kB na dnevno.


Res me zanima od kod jemljete takšne številke
sprasujem se.gif
.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz tudi nimam nič vse skup...max 100MB.

Ne vem kje živijo, da niso na wirelessu. Doma pa na šihtu maš povsod wireless pa je pokrito 80% lajfa.
tongue-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Zakaj rabiš explorer?
smile-1.gif


Kako je pa drugače SkyDrive integriran v sistem na WP8?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.731
6.910
113
Jaz sem imel danes en tak opravek, kjer bi explorer prišel prav. Iz telefona se je hotelo skopirati fotografije na SD kartico. Kar se seveda da, ampak potem ko se skopirajo na SD se ustvari nov album, kar je moteče. Plus tega, da se iz telefona ne izbrišejo, oz se morajo ročno. Potem pa se tisti novi albumi ne dajo združiti v enega, edino če nisem našel kako se.

Ko sem priklopil telefon na računalni, se je to uredilo v par sekundah, tukaj bi tako sam explorer na telefonu bil super. Ampak to je izjema, za kaj takega se skoraj ne splača izdajat explorerja za win phone 8
smile-1.gif