Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.910
113
Jaz čakam že pol leta, oz od takrat ko je bila predstavitev
wink-1.gif
 

borce

Pripravnik
2. jan 2008
141
0
16
Ista zadeva je bila pred leti z Sonyericsson X1, .... ko jw prišel na naše tržišče je bil že star....
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Danes je prišla slovenska Portico posodobitev za vse nove Lumie tako 920, kot 820.
Posodobitev se izvede brez priklopa na računalnik.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.910
113
Danes sem malce testiral HTC 8x, katera ima enak IE10, kot lumia 920, in TV v živo ne deluje. Vsaj preko IE10 ne, če pa obstaja kakšen app, ki bi ga namestil in potem vpisal naslov za predvajanje videa, pa ne vem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.910
113
Rekel bi da ja, čeprav recimo na laptopu se lahko izbere med flash in windows media player izvorom videa. Nisem pa se igral kaj več, da bi pogledal, če mogoče možno tudi v mobilnem IE10 spremeniti na windows media player izvor, mogoče bi tisto delalo?

PS, tudi videi na 24 ur ne delajo. Kaj flasha ne misli IE10 podpirat?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Mislim, da če bi se potvikalo zaznavanje verzije flasha na N9, bi mogoče video v živo na RTVSLO delal. N900 s potvikanim flešom video predvaja na nizki resoluciji.

Sicer nisem neki heker, a mogoče čez vikend poskusim s kakšnim hex editorjem spremeniti sedanji flash 10, da ga strani zaznavajo kot 11. Če ne rata, se bo treba obrnit na znalce na maemo.org.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ma ja, samo kaj, ko je večina videov narejenih okoli flasha.

Pa kaj potem? ... Flash ni namenjen poganjanju z mobilnimi procesorji ... "Tazaresne" strani pa imajo itak razvijalce, ki znajo tudi kako drugace narediti, kot s Flashem
smile-1.gif
... in vedno vec je vsebin, ki so narejene s pomocjo HTML5 in tako prilagojene tudi za ogled na mobilnikih
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.910
113
Hja..pa kaj potem...gledanje rtv slo preko mobilnika bi bila ena izmed zelo všečnih zadev, pri meni.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ma ja, samo kaj, ko je večina videov narejenih okoli flasha.

Pa kaj potem? ... Flash ni namenjen poganjanju z mobilnimi procesorji ... "Tazaresne" strani pa imajo itak razvijalce, ki znajo tudi kako drugace narediti, kot s Flashem
smile-1.gif
... in vedno vec je vsebin, ki so narejene s pomocjo HTML5 in tako prilagojene tudi za ogled na mobilnikih

mnja..to govorimo že dve leti, pa se mi zdi da še vedno ni nobenega pametnega premika. Sem pa tja naletiš na stran, ki ima meni v flashu ali kako tako neumnost, pa si mrzel. Takrat nič ne pomaga.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
jonny, predlagam ti, da počakaš na telefon od Jolle (MeeGo), bo predstavljen v marcu, pa potem razmisli. Mislim, da bo tam flash delal. Sam se bolj nagibam k Jolli in Ubuntuju, mogoče celo k Blackberryu (nov OS), kot pa h kešerejem (google, apple in MS). Pri Androidu mi gre na živce to, da vsaka aplikacija bi kar dostopala do vsega na telefonu. Jabolko je precenjeno in polno omejitev. MS se pa sili 300 na uro, pa še vedno imajo delež tik nad lediščem.
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ja je, sam zelo šepajoč. Privlačen mi je pa zato, ker imam njihovo tablico in je sistem podoben N9. Pravi mutitasking in swipe. Flash vsebine delajo
smile-1.gif
. Prek BT se povež na N9 v mobilno omrežje. Aplikacijam ob inštalaciji lahko takoj omejiš dostope. Par stvari še manjka, a obetajo se kmalu nove posodobitve.

p.s.: N9 za 200€ (pred pol leta) in PlayBook 64gb za 115€, kombinacija, ki ji ni para, odlično se dopolnjujuta. :D
 
Nazadnje urejeno: