Nokia E6

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Me zanima kako bo to končna FINAL verzija delala na teh omejenih modelih nokia N8 , C7, C6-01 , E6 , zaradi procesorja 680 Mhz , vse se neki piše da naj bi imel 1 Ghz

Lahko se zgodi tako kot je bilo pri 5800xm, ko so s posodobitvijo dvignili takt procesorja na enako frekvenco kot je imela n97.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Evo, flashal na symbian belle verzija 111.030.0607
Prvi občutki: uau..nov telefon imam:D hehe, stvar je 10x bolj odzivna, več pa še ne vem ker se lovim, pa backup moram restorat ipd.

navodila

Izgubil sem vse podatke, backup pa razen vizitk ni restoral ničesar, kar je precej čudno, medtem ko so na mass memory ostali vsi programčki, slike, videi,..
Med flashanjem nisem kliknil na "refurbish".
 
Nazadnje urejeno:

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Symbian belle so dosti bolj prijela kot pred njo anna .

Morda res. Dejsto je, da ima symbian belle zelo malo skupnega s symbianom^3 ali Anno. cel kup novosti pri uporabniškem vmesniku, pull down android style notification bar, aplikacije lahko odstraniš direkt iz menija, ni se treba prebijati čez nastavitve in iskati tam, mail client je veliko hitrejši in bolj pregleden, web browser tudi. 7 homescreenov je dejansko uporabnih, galerija deluje bolj tekoče. To so vtisi po pol dneva uporabe. Fonti in ikone so precej lepši.

Našel sem tudi minuse:
- ni mogoče več videti stanja baterije v %
- težje ga je shekati kot je bilo Anno


Najbolj me zanima kako se bo obnesla baterija.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meni na N8 skuri pri 3G baterijo v dnevu, na 2G pa dela kot prej 3 dni.

Sicer pa tudi sam sumim, da za starejše telefone pripravljajo še dodatne optimizacije - vsaj glede na to, da je bila za N8 najprej Belle že na NaviFirm, potem pa tudi hitro umaknjena.

Edino kar ne dela popolnoma tekoče pri mojem je menu - ko ga prvič scrollaš se malenkost zatika, ko prideš do konca pa leti potem tekoče.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Zadnji čas da so se zmigali... poročajte še kako se bo obneslo
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Prvi update: nokia je začela (končno) z menjavo tipkovnic na e6 s popravljeno sredinsko navi tipko, tako da je notification light dobro viden:)

Po nekaj dneh uporabe symbian BELLE (baje da bo nokia belle, da se ime symbian ne bo več uporabljalo):
PLUSI
- neverjetno hitrejši telefon, tega res nisem pričakoval
- zelo izboljšano srfanje po internetu
- veliko hitrejši in boljši e-mail klient
- novi zemljevidi so malo bolj zakomplicirani ampak imajo več možnosti prilagajanja
- notification bar za enostaven vklop wifi, BT, tu vidiš tudi vse stvari ki si jih zgrešil (klici, sporočila, opomniki)
- search v meniju, zelo uporabno
- widgeti
- občutek da imaš nov telefon:D

MINUSI
- nemoreš nikjer videti koliko % baterije je še ostalo
- ko se dogodek (npr. neodgovorjen klic) zgodi, dobiš popup. Če pritisneš pokaži, po ogledu dogodek zgine, oz. je dostopen samo v dnevniku. Pri anni je bilo tako, da si v notification ikonci imel zgrešen klic ali opomnik, dokler ga nisi zbrisal.
- skype ne dela
- na momente hudo nestabilno. Danes mi je telefon sicer cel dan delal, včeraj pa sem moral 3x baterijo ven potegnit. Ampak glede na to da ta verzija ni končni izdelek, tega ni za zamerit.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Uuuu TOP! Bojim se sicer da bo prehod iz Androida nazaj težak ampak.. kje si dobil info da se dajajo not nove tipkovnice z boljšim notif. lightom? Namreč to me moti tudi pri Galaxyju fulll in zato imam drug ROM in kernel notri da lahko imam vklopljen BLN (da mi navi tipke utripajo ko dobim, neodgovorjen klic, SMS ali mail)...
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
kje si dobil info da se dajajo not nove tipkovnice z boljšim notif. lightom?

Na uradnem nokia forumu, poleg ostalih je tudi eden od slovenskih uporabnikov potrdil da so mu prejšnji teden brezplačno zamenjali tipkovnico.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ti boš zagnjavil na Teleray za menjavo?

Poslal sem mail na nokia care Slovenija, kdo bo opravil menjavo ne vem. Najbrž teleray, če imajo še ekskluzivo.
 

legenda

Pripravnik
10. feb 2008
152
0
16
Mislite da bo Nokia ponudila da se vsi telefoni preko FW-ja upgredajo na symbian BELLE in da bomo lahko brezplačno zamenjali tipkovnico. Sem pa po dveh tednih uporabe zelo zadovoljen z E6.
LP
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Mi mogoče zna kdo povedat, kje bi dobil Belle za E6 Balkan White?


Namreč, ne uspem najti...
smile-1.gif



Seveda hvala za pomoč, LP