Neverjetni prenosi podatkov na Mobitelu

2v0n3

Zelenc'
14. nov 2008
18
0
1
LJ-okolica
Ali ima kdo podobne težave pri uporabi prenosa podatkov na omrežju Mobitel.:
V nedeljo 9.8.2009 so me obvestili, da je prišlo do povečanega obsega prenosa podatkov na moji naročnini - cca 150 EUR dodatno na naročnini Povezani 44, kjer je že zakupljenih 1 GB prenosa podatka.
V ponedeljek 10.8.2009 pa so mi ga predčasno izklopili, saj se je že nabralo čez 3 GB prenosa podatkov oz. 480+DDV EUR dodatno na računu ????.
Od kje tak povečan prenos meni ni jasno. Prenos uporabljam za pregled e-pošte ter internet, vse preko telefona. Ne uporabljam ga za modem! Telefon imam SE X1 in v zadnjem pol leta nisem imel porabe več od cca 200-250 MB/mesec.
Po preverjanju razčlenjenega računa sem ugotovil, da mi je 5.08.2009 začelo obračunavati prenos podatkov, v povprečju na vsakih 5 min, v količini 8.192 kB (občasno pa 6.145 kB). Čas med obračunavanjem se spreminja od 40 sek - 10 min.
Imam preverjanje Gmail pošte naštimano na 5 min, vendar sem preveril in nisem imel nobene pošte z priponko podobne velikosti.
Glede na količine, zaračunane me je tudi zmotilo, da je na prišlo do obračuna 12290 kB v roku 44 sek, kar se mi zdi malo preveč za zmogljivost omrežja - 2240kbps.
Telefon ima iste nastavitve že pol leta in jih nisem spreminjal. Vse obračunane storitve so storjene v sloveniji, brez tujine.
Ali je možno da pride do kake napake pri obračunavanju ?
Iste količine v kB se kažejo pri prenosu tudi pri mojemu prijatelju, ki uporablja Samsung Omnio in ima tudi porast prenosov podatkov, vendar se njemu te količine pojavljajo (po preverjanju razčlenjenega računa) že v Juliju 2009.

Ali ima kdo podobne težave??

LP Zvone
 

B81

22. jul 2007
36.321
10.146
113
Kolegu jna Innov-u pri S! in paketu petzame je pisal smse s sumniki in mu je 150 eur nabralo....potem je dal reklamacijo, pa so nekak rešili.
 

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
Mozno je to kar je napisal Denis lahko pa da mas ti na telefonu to kako cudno nastimano pa se telefon sam povezuje in prenasa. Preglej to al pa nesi telefon na pooblascen servis al pa kr na center mobilnega ponudnika. Vsak zakaj ma svoj zato.
 

B81

22. jul 2007
36.321
10.146
113
Ja, tudi če imaš naštimano avt. preverjanje emaila, naj bo nastavljeno tako, da prenese le glave sporočil, sms-e pa itak brez sumnikov pisat, pa ne more bit nič kaj narobe...
 

2v0n3

Zelenc'
14. nov 2008
18
0
1
LJ-okolica
SMS sporočila nimajo tukaj nič zraven. SMS se tudi drugače obračunava, Verjetnost bi bila MMS, ki pa ga zelo malo uporabljam. Pa še tukaj bi bil problem, če bi hotel poslati ali prejeti MMS velikosti nad 10 MB in bi vmes preklicalo prenos zaradi velikosti datoteke (kar ne verjamem da je sploh omogočeno).
Gre za prenos podatkov s konstantnim ponavljanjem. datoteke so vse velikosti nad 6 MB !!
Verjetna razlaga bi bila delovanje aplikacije, ki bi se konstantno povezovala na net, vendar jo ne najdem. V task manager ni ne duha ne sluha o kakšni aplikaciji ki bi delovala v ozadju. Vem tudi zaradi tega ker je telefon v omenjenem času delal zelo čudno - Imel je probleme z nalaganjem pošte, občasno sem bil nedosegljiv in sem ga zaradi tega večkrat resetiral in tudi pregledoval task manager.
Aplikacija z navigacijo ni možen vzrok, saj nalaganje zemljevidov med spanjem ni realno, saj je telefon v mirovanju.Telefon je v istem stanju bil že vsaj kake dva meseca, brez nalaganja novih programov in da prične od enkrat nabijat GPRS ??.
Epošta se nalaga le kot pregled glave in tekst, brez datotek (omejitev 100 kb ki jo imam naštimano, sploh ne pride do veljave, ker moram za vsak mail potrditi prenose, tudi za sam htmp mail), le v tekstovni obliki.
Telefon sem nesel na uradni servis, kjer so edino predlagali popolni reset in update ter ponovne nastavitve gmail pošte ter potem pregled nadaljne porabe na gprs povezavi. Ne morejo pregledati kaj se je dogajalo preden so dobili telefon.
Pripravljen sem oddati telefon v pregled operaterju, vendar jih to niti ne zanima. Njih bolj zanima plačilo 350 EUR avansa pa ponovni vklop števike, kar mene ne zanima dokler se ne razčisti obstoječega prenosa.
LP Zvone
 

B81

22. jul 2007
36.321
10.146
113
O madona, a zahtevajo plačilo?
Če je gsm deloval prej ok, naenkrat pa ne, je jasno, da je nkaj z njim narobe. Kaj pa internet, osveževanje strani, ki so recimo v priljubljenih? Slike in flashi znajo biti večjih velikosti....
Na tvojem mestu bi izbral drugega operaterja, tu pa se bi pritozil nekam, ne vem, na urad za varstvo potrošnikov...
Upam, da rešiš zadevo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ocitno nisi pripravljen sodelovati... 99% je verjetnost, da je problem na tvoji strani... Si mogoce namestil kaksno tako aplikacijo... si se mogoce "igral" z nastavitvami... mogoce vklopil kaksen Windows Update, ki poskusa naloziti popravke,... ?

V primeru da se ugotovi, da je krivda na tvoji strani... si pripravljen potem placati operaterju se stroske, ki so jih imeli z iskanjem tezave? Verjetno bo odgovor, da ne
smile-1.gif
...

Verjemi, da si operater zaradi 350€ ne bo sel blatiti imena... in ti namerno kaj zaracunaval...
grims-1.gif
Ce bi bil pa to mnozicni pojav in bi bila vecja verjetnost, da je krivda na njihovi strani, pa bi se ti pomoje govoto ze oglasili ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
aja... na drugem forumu (slo-tech) sem videl, da si napisal, da imas se drugo kartico... Poskusi za kaksen dan zamenjati SIM kartici, da bos videl, ce se to se vedno pojavlja...

Ce bo tudi na drugi SIM kartici prisoten ta prenos, ko bo v Xperii, potem je vzrok gotovo v mobilniku in nastavitvah na njem... ali pa da to povrzoca kaksen nalozen program ...
 

2v0n3

Zelenc'
14. nov 2008
18
0
1
LJ-okolica
Jaz sem pripravljen sodelovati vendar ne vem, če lahko govorimo isti za drugo stran. Stvar naj bi bila posredovana njihovim tehnikom, ki naj bi me kontaktirali, vendar je minilo že teden dni pa nisem dobil nobenega klica.
V pogovoru s službo za bonitete in izterjavo (kamor me vedno na koncu vežejo) sem tudi ponudil, da jim prinesem telefon, naj sami preverijo, če je mogoče napaka na telefonu, vendar ni bilo kakšnega odziva. Ker pač oni niso krivi in je za njih normalno, da ima stranka lahko take prenose (če uporabljajo telefon za modem, kar pa ga jaz ne).
Je pa res da čakajo reklamacijski zapisnik, ki ga jim moram poslati, vendar bi rad vedel točno kaj bi lahko bilo narobe preden sestavim kakšno neumnost. Zato sem tudi povprašal tukaj na forumu (in še kje drugje), če ima morda kdo podobne težave.
Lahko bi vstavil drugo kartico v telefon, kjer pa nimam zakupljenih podatkov in ne vem kako hitro bi dobil informacijo o prenosih. Za odklopljeno kartico imam M:namiznik, ki mi je ob odklopu kazal porabo 2,91 EUR (v resnici pa je bila 576 EUR). Ne želim imeti še enega problema, zato drugo kartico uporabljam v SE P1, kjer so prenosi vidni (v kB).
LP Zvone
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik 2v0n3 pravi:
. Ne želim imeti še enega problema, zato drugo kartico uporabljam v SE P1, kjer so prenosi vidni (v kB).
LP Zvone

Ampak na tak nacin ne bos mogel izvedeti, ce ti Xperia povrzoca ta podatkovni promet... ali pa gre dejansko za napako pri operaterju ...
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
In od kdaj je operater usposobljen, da presoja delovanje mobilnika?
99% sem, da ti je telefon delal windows update. Zmogljivost mobitelovega omrežja je do 7,2 Mb/s, ravno toliko zmore tudi tvoj telefon.
Dokler ne podaš reklamacije pa itak ne moreš pričakovati, da boš dobil kakršen koli konkreten odgovor.
BTW po prvem obvestilu bi jaz naredil vse, da ne bi nastajali dodatni stroški.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Operaterja ne more zamenjat, dokler ne poravna stroškov pri starem (vsaj če želi prenest številko).
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Samo 3GB je pa že kar cifra...

Ob ne-torrent uporabi računalnika si sploh ne predstavljam, kako jo lahko dosežeš v parih dneh. Windows update nima toliko za downloadat (razen če greš nadgradit 3.1 v 7
evil.gif
).

Se strinjam, da je velika verjetnost, da gre za napako na strani uporabnika (pač po statistiki), ampak mene predvsem moti zares ogromna količina podatkov. Če bi bilo 100-200 MB kje na Hrvaškem, ne rečem. Pač neumen uporabnik... Ampak 3000MB je pa huda.

Poglej Simobil in njihove zaračunane povezave na VFL. Pa bi človek tudi rekel, da uporabniki ne vedo, kaj počnejo. Ampak samo na Alterju nas je par ljudi, ki imajo takšne težave.
 

2v0n3

Zelenc'
14. nov 2008
18
0
1
LJ-okolica
BTW
Po prvem obvestilu nisem imel pojma kaj se dogaja, razen da so narasli stroški prenosa podatkov.
Telefon ni kazal nobenega drugačnega delovanja. In kaj naj bi naredil, če nisem vedel kaj se je dogajalo?
Windows mobile je pa naštiman tako, da se v domačem omrežju avtomatsko poveže na net in do sedaj (skoraj eno leto uporabe WM na Samsung Omnia in SE Xperia) nisem imel nobenih težav s tem. Povprečno sem naredil 150-250 MB prenosa na mesec, kar se mi je zdelo normalno zato tudi nisem pričakoval kakšnega velikega odstopanja (3,4 GB v petih dneh) in zato sem pustil nastavitve kot so...
In ne vem za kakšen windows update misliš. Vse update na telefonu je potrebno predhodno potrditi. Update telefona pa je potrebno storiti preko računalnika.
Zmogljivost je pa relativna stvar....
In še vedno ne razumem kako naj bi mi x-krat preneslo TOČNO 8.142 kB, v povprečju vsakih 5 min.
A ni GPRS prenos vezan na seje in ko se seja zaključi, ti odbije količino podatkov. In moj telefon je skoz priklopljen, torej bi moral zaračunavati seje po koncu prenosov, ko izklopiš prenos podatkov ???
Ali morda obstaja omejitev (časovna ali količinska), ko se po določeni količini prenosa izvede avtomatski obračun???

LP
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Za obračun veljata obe nastavitvi.
Iz izkušenj ti povem, da je 99% verjetno, da je kriv tvoj telefon (in ne nujno ti kot uporabnik). Čimprej napiši reklamacijo.
 

2v0n3

Zelenc'
14. nov 2008
18
0
1
LJ-okolica
Reklamacija je v delu...
smile-1.gif


Ampak, še eno vprašanje.
Če prav razumem je možno, da mi je telefon prenašal (DL ali UL) podatke v enem kosu (recimo neko datoteko, recimo velikosti 5GB), ki se nato v računu kažejo kot zaključene seje, cca vsakih pet minut, ko je količina prenešenih podatkov dosegla določeni obračunski interval....

Edino ne vem kam naj bi se ta datoteka nalagala, če imam na telefon vsega skupaj 700 MB prostega prostora (na telefonu in kartici skupaj)?

LP
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Možno je (do omejitve pomnilnika seveda). Menim pa, da se ti je neuspešno nalagala kakšna posodobitev za telefon.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Operaterja ne more zamenjat, dokler ne poravna stroškov pri starem (vsaj če želi prenest številko).

Lahko...ampak dolg se vedno ostane... kar pomeni, da pri starem ne more prekinit narocniskega razmerja, dokler ne poravna vseh dolgov... lahko pa vseeno prenese stevilko drugam
smile-1.gif
...
 

2v0n3

Zelenc'
14. nov 2008
18
0
1
LJ-okolica
Ne mislim bežat od operaterja ampak rešit to zmešnjavo za katero se ne počutim krivega.

Če pa je delal telefon v ozadju delal neki update za katerega je rabil take prenose (brez potrditve).... Pol je pa res vse skupaj super - Nihče kriv (sam da moram jaz plačat račun tega početja
frown-1.gif
)