Prenos podatkov istarega na novega Samsunga

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Pozdravjeni,
Potrebujem pomoč!
Kupil sem novi telefon, naredil prenos podatkov vse je vredu razen pošta, ta se ni presilila vsa.
Imam Samsung telefon in uporabljam samsungovo aplikacijo E-pošta v 6.1.82.0. Na starem telefonu imam pošte za 2 leti, preneslo je pa smo za 2 meseca pod prejeto, pod poslano nula, pod sahranjeno nula.
Vprašanje?
Kako to prenest?
Na katero mesto ta aplikacija shranjuje , da bi mogoče ročno to preslil.

hvala
Staher
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
Katere ponudnik pa je? G mail? A se ti pošta prenese lokalno ali ti pravzaprav ostane na strežniku?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Problem imaš pri sinronizaciji-nastavitvah tvojega email naslova-računa. E-pošta je samo aplikacija. Najprej preveri oziroma nastavi v nastavitvah svojega email naslova-računa kaj imaš omogočeno, da se ti sinhronizira in potem še v sami aplikaciji e-pošta.
Če pa hočeš kaj več pa moraš povedat katerega email ponudnika uporabljaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Tako. Nastavitve popravi, da ti pošto prikaže za ves čas in ne 2 meseca.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
V kateri aplikaciji pa delaš to? v tej aplikaciji poglej malo med nastavitvami (splošne in direktno od maila).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri tebi se pošta ne seli iz starega telefona, temveč iz strežnika. Na novem telefonu si pravilno nastavi pot do strežnika, izberi tudi pravilen protokol, pa ti bo syncalo vso pošto iz strežnika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Živijo te pošte ni več na strežniku, že od davno.
Mel sem nastavjeno v aplikaciji, da naj spravi 10000 e-mailov.
Med tem sem zgubil vso pošto razen ta te telefonu pa je še, in sedaj bi jo rad prestavil na nov telefon.
Ker za aplikacijo ne gre vse bi moral pa ročno ampak še nisem naletel na cilj tega programa.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
Preveri preko računalnika pošto na roke v predalu.
Drgač če pa imaš na starem telefonu vso pošto potem pa probaj z z kakim drugim program to pošto arhivirat. Ker če ti imaš vso pošto samo na telefonu, jo imaš res VSO? na telefonu. Lahko na telefonu pogledaš mail izpred 2 let? Prejet poslan? Kaj pa kaka nastavitev, da sinhronizira samo xxx mailov ostale pa ne?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Živijo te pošte ni več na strežniku, že od davno.
Mel sem nastavjeno v aplikaciji, da naj spravi 10000 e-mailov.
Med tem sem zgubil vso pošto razen ta te telefonu pa je še, in sedaj bi jo rad prestavil na nov telefon.
Ker za aplikacijo ne gre vse bi moral pa ročno ampak še nisem naletel na cilj tega programa.
Kot prvo: za gmail se uporablja gmail aplikacija. Vsa pošta je na gmailovem strežniku razen, če je nisi že prej namensko izbrisal iz strežnika.
To veš sam. Preveriš lahko najlažje preko računalnika (no ja tudi preko telefona) pod vsa pošta. Kaj ti prikazuje oziroma sinhronizira na telefonu pa nastaviš v nastavitvah gmail aplikacije na telefonu pod: upravljanje oznake: tam nastaviš: brez, zadnji 30 dni ali VSE. Potem pa imaš posebej še o čem naj te obvešča.
Če res nimaš pošte več na gmailovem strežniku oziroma si jo zbrisal in je to res vse kar imaš na starem telefonu potem lahko to pošto izvoziš v določeno mapo, to mapo preneseš na nov telefon in od tam uvoziš.
To je na brzino vse, itak moraš pa za to imet nekaj osnovnega znanja, če to še nisi nikoli počel je najboljše, da si dobiš nekoga, ki to zna ali neseš nekomu, ki se s tem ukvarja, da ne boš izgubil še to kar imaš, ker očitno nisi najbolj vešč tega početja, če si to že izbrisal.
Kot drugo o T2 pošti oziroma njegovem mail naslova oz. računu pa tudi predlagam, da ga preneseš oziroma vstaviš v gmailovo aplikacijo. Kjer boš imel vse skupaj. To pa najlažje storiš preko računalnika v gmailu v VSEH Nastavitvah pod Računi in uvoz tam vneseš podatke tega T2 računa-naslova, vedet pa moraš njihov POP3 in IMAP.
Seveda pa to lahko storiš isto tudi v aplikaciji e-pošta, kjer moraš prav tako vnest te podatke POP3 in IMAP strežnika.
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Borg
Dobro napisano hvala.
Gmail ni težav, ta je še vedno je na strežniku.
T2 pa je problem, tukaj manjka. Samsung aplikacija nima izvoza zato moram najti kam ta aplikacija spravlja pošto in jo ročno prenesti. Ali z kakšno aplikacijo.
Zgleda da bom moral prejemati sistem Android.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Borg
Dobro napisano hvala.
Gmail ni težav, ta je še vedno je na strežniku.
T2 pa je problem, tukaj manjka. Samsung aplikacija nima izvoza zato moram najti kam ta aplikacija spravlja pošto in jo ročno prenesti. Ali z kakšno aplikacijo.
Zgleda da bom moral prejemati sistem Android.
Še enkrat.
Kot prvo: Če bi pisal malo bolj razločno po "slovensko" bi mogoče še kdo razumel in ti lažje pomagal.
OK mogoče sem samo jaz malo bolj "počasen" :rolleyes:
Kot drugo pa: T2 aplikacije oziroma kje imajo strežnik ne poznam, poznam pa telemach, ki ima za vse svoje uporabnike dostop do svojega mail strežnika in tam notri urejaš svojo pošto. Tako da če tam nisi kaj brisal bi ta tvoja pošta morala bit na T2 strežniku. Če tu ni nikogar, ki bi vedel kako dostopat do tega strežnika oziroma vse tvoje pošte na T2ju potem kontaktiraj njihovo službo za pomoč pa ti bodo oni pomagali kako dostopat oziroma prenest vso to pošto.
Aplikacije e-pošta ne uporabljam prav tako ne Samsung telefona tako da ne vem ali ima izvoz ali ne in ti tu ne morem pomagat, ne razum pa kaj ti to pomeni:
"Zgleda da bom moral prejemati sistem Android."
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Borg, hvala ti na opozorilu glede Slovenščine.

T2 je imel pred časom samo 10MB in moral sem pošto prevzemati in v predalu brisati, da je bil mir. To sem shranjeval na računalniku imel čez 10000 pošte med njimi tudi kaj uporabnega.
Potem je lepega dneva Outlook napisal, da je prišlo do napake in glej ga ni se več dalo odpreti pošte. Outlookovo datoteko sem popravljal z večimi programi na kar mi je z enim le uspelo dobiti nekaj nazaj tisto, pa je bilo vse pomešano, groza.
Na telefonu, pa je vse ostalo tako kot je in do tega mesta v androidu bi se rad dokopal in ga prestavil na novi telefon. Z prenosom iz telefona na telefon z aplikacijo SmartSwitch ni gre vse.
Obstaja kakšna druga uporabna aplikacija?
Ali pa, da izvem kam spravlja podatke Samsungova aplikacija Epošta.
Hvala
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Borg, hvala ti na opozorilu glede Slovenščine.

T2 je imel pred časom samo 10MB in moral sem pošto prevzemati in v predalu brisati, da je bil mir. To sem shranjeval na računalniku imel čez 10000 pošte med njimi tudi kaj uporabnega.
Potem je lepega dneva Outlook napisal, da je prišlo do napake in glej ga ni se več dalo odpreti pošte. Outlookovo datoteko sem popravljal z večimi programi na kar mi je z enim le uspelo dobiti nekaj nazaj tisto, pa je bilo vse pomešano, groza.
Na telefonu, pa je vse ostalo tako kot je in do tega mesta v androidu bi se rad dokopal in ga prestavil na novi telefon. Z prenosom iz telefona na telefon z aplikacijo SmartSwitch ni gre vse.
Obstaja kakšna druga uporabna aplikacija?
Ali pa, da izvem kam spravlja podatke Samsungova aplikacija Epošta.
Hvala
Če bereš pošto s samsungovo originalno aplikacijo, bi ti moralo to prenesti preko backup-a v svojem samsung računu. Vsaj mislim, da bi to moralo iti. Kaj nimaš v mailerju nobene opcije za backup na samsung cloud?

Jernej