Nekaj moram kupit...

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
177
98
28
sej pravim, nisi niti zaslona pogledal ko daš v rikver...zgonjena za prešo primerna premija stara 6 let ima highresolution rikverc kamero, ki je dejansko uporabna...Kar ponuja VAG ni zanikamor - "snemano s krompirjem" style. To je direktna primerjava.

Sej pravim bolj ti je pomebno android auto kot pa celostna izkušnja, potem je to to... instant. Jaz recimo to nič ne pogrešam, imam navi, dela, muzika je na kartici kolk čem kaj čem, radio dela tako kot treba... telefon tudi.
Jst ne vem o čem govoriš, omenjali smo C class 2018 (to ni 6 let staro al kaj govoriš?)

Sicer pa spet - navigacija je v gužvi pogojno uporabna, google maps je pa top, ker te spravi mimo gužve.
Musko iz SD kartice sem poslušal v avtu letnik 2008. Zdej se pa ne grem več tega. Tako kot tud filmov doma ne gledam več iz DVDjev.
Meni tudi prav pride, da mi ni treba med vožnjo telefona gledat za messaging.

Je pa res, da mojem fotru gredo tudi te novodobne zadeve bolj na živce, kot pa so mu všeč. Tako da odvisno malo od let itd.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Zato je pa pomembno, da ima tablica Android Auto/Apple Carplay. Za te je precej, precej višja verjetnost, da bo to čez 5 let delovalo kot mora, kot pa pri programu same tablice.
Ne verjamem, da je to bistveno večja garancija za delovanje. Android Avto se je pojavil pred šestimi leti. Osnova je bila HW, ki je bil na voljo. Ko bo HW telefonov in vozil nekajkrat presegel to, kar je bilo takrat top kot osnova, bodo obstoječi standardi povezovanja postali cokla in se bo lahko zgodilo, da produkt zgine s telefonov in uradne podpore googla. Ali pa, če se odkrije huda ranljivost sistema.
Kdor bo hotel, da mu to v starem vozilu dela optimalno trenutnemu času primerno, bo prisiljen tudi v HW nadgradnjo. Pi telefonih je to dokaj preprosto, starega na smetišče, v trgovini je nov za dvakratnik cene prejšnjega izpred treh let. Pri HW vgrajenem v vozila pa bo malo težje. Ampak že nekaj časa obstajajo moduli za vgradnjo v vozila neodvisnih proizvajalcev in možno, da se ta industrija še razvije, če bodo potrošniki to iskali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Nazaj na temo ...

Nekaj podobnega kot avtor bom jeseni verjetno začel iskati tudi sam. Proračun bo kakšnih 50% višji, starost najraje do 2 leti, max 3, avtomatik, od asistenc vsaj radar in lane keeping/lane centering asist. Razne led luči, dvoconske klime (ki jih je pri premijah še vedno treba doplačati?!), dežni in parkirni senzorji. Vizualno se mi mogoče najbolj dopade CLA. Ker avti z generacijami že tako ali tako rastejo, so mi E, A6 ali 5 po velikosti preveliki.

V sosednji temi o SUV superbu berem:
In to piše voznik Mercedesa. No daj poklikaj malo po armaturki, pa preštej čričke.:eek:
pa
Žal ima Mercedes med premijskimi znamkami popolnoma zanič izdelavo in kvaliteto materialov. Ne le, da se lahko skrije v primerjavi z BMW in Audi, temveč tudi v primerjavi z marsikatero nepremijsko znamko.
in
Ja verjetno pri Cju škripa, tudi od večih slišal, da se menjavajo roke in podobna šara pri W205. Ka poŁ. BMK. nimam Cja.
Na w204 pregnijejo zadnji mostovi... Ka poŁ. BMK.

Kaj sedaj, Mercedes je ok ali ne?
Pri BMW-ju se še vedno spomnim tiste zloglane verige na N47 in način, kako so se lotili popravila.
Audi je pa VAG. Pogost na cesti, zato toliko več slišiš o okvarah vodnih črpalk, porabi olja, pokvarjenih menjalnikih ...

Če bi primerjali C, A4 in serijo 3. Kateri je najbolj zanesljiv? Kateri je največ avta?
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
247
364
63
Vzameš tisto kar ti je všeč ane, sej so vsi približno isti šmorn.

Glede sada ne vem, sajkek je pač en patron zaljubljen v mercedese in seveda vsi mu tega mercedesa zavidajo kao. Greš sam testirat pa je, limone so vsepovsod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Nazaj na temo ...

Nekaj podobnega kot avtor bom jeseni verjetno začel iskati tudi sam. Proračun bo kakšnih 50% višji, starost najraje do 2 leti, max 3, avtomatik, od asistenc vsaj radar in lane keeping/lane centering asist. Razne led luči, dvoconske klime (ki jih je pri premijah še vedno treba doplačati?!), dežni in parkirni senzorji. Vizualno se mi mogoče najbolj dopade CLA. Ker avti z generacijami že tako ali tako rastejo, so mi E, A6 ali 5 po velikosti preveliki.

V sosednji temi o SUV superbu berem:

pa

in


Kaj sedaj, Mercedes je ok ali ne?
Pri BMW-ju se še vedno spomnim tiste zloglane verige na N47 in način, kako so se lotili popravila.
Audi je pa VAG. Pogost na cesti, zato toliko več slišiš o okvarah vodnih črpalk, porabi olja, pokvarjenih menjalnikih ...

Če bi primerjali C, A4 in serijo 3. Kateri je najbolj zanesljiv? Kateri je največ avta?
Sam se odloči. Tukaj je video od Mercedes Maybach S560, torej vozila, ki stane 300.000 EUR in več. Torej top of the top of the top od Mercedesa.
Preskoči na 7.20, pa si sam ustvari mnenje o novodobnih Mercedesih. Sedaj pa razmisli, kaj dobiš v CLAju na dnu lestvice.
In ja, vsi proizvajalci šparajo, ampak to kar se gre Mercedes v zadnjih generacijah je pa po moje polom. Recimo tisti tablici sta mi v živo izredno všeč, potem se pa usedeš noter in pritiskaš gumbe na vozilu za 100.000 EUR in je slabše kot je bilo včasih v Zastavi.
Sicer je pa gospod znalec dr. Mercedes sajkek zgoraj na koncu priznal, da recimo Cji škripajo na podvozju, potem ko sem ga s tem soočil. Prej je bila Meca top of the top, čisto maslo na kruhu.
Pa ni samo to težava v Cju.
 
  • Haha
Reactions: sajkek

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Nazaj na temo ...

Nekaj podobnega kot avtor bom jeseni verjetno začel iskati tudi sam. Proračun bo kakšnih 50% višji, starost najraje do 2 leti, max 3, avtomatik, od asistenc vsaj radar in lane keeping/lane centering asist. Razne led luči, dvoconske klime (ki jih je pri premijah še vedno treba doplačati?!), dežni in parkirni senzorji. Vizualno se mi mogoče najbolj dopade CLA. Ker avti z generacijami že tako ali tako rastejo, so mi E, A6 ali 5 po velikosti preveliki.

Darwin, 50% višji budget od Gargija to je kaj? 30k? In ti bi kupil CLA. Pa CLA ni avtomobil, to je jajca ki jo vozijo predvsem čefurske plavuše, obvezno na AMG platiščih in pa zaželjeno v beli barvi. Malo opazuj en dan, boš videl o čem govorim. Pač skopucalo od avta za nakup katerega lahko "naserješ" samo babo ker je pač kao "lep". Ok saj nov vizualno ni napačen, soliden ženski avtomobil ampak za 30k si pa vseeno vzemi 2 leti star avtomobil in ne lepšo izpeljanko A klase. Prav tako namenjaš lep budget za avtomobil, nehaj brat forume o okvarah. Vzemi kar ti je všeč in kar ti sede. Kupuješ relativno nov avtomobil, ki bo na izteku garancije, še vedno pa boš imel jamstvo na večje/dražje sklope. Drugače pa če te muči zanesljivost mislim da je od naštetih premij še vedno najmanj problematičen Mercedes, najbolj BMW.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sajkek

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
KSZ, tut sam mam C karavana kot neko opcijo, čeprav me zdej kr j. ta Mercedesova notranjost in me ta "stara" z tablco na sredini kr mal moti :rolleyes: Nova varjanta z displayi je res top.

Kaj pa kej benz motorji? 2.0T, opcije predvsem C250 in C300? Je ok, kaka jeba?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Kak gre? ima že kdo kaj nagledano, šel kdo kaj peljat. Vedno so fajn vtisi od nekoga, ki teh znamk ne pozna.
Ne pa sad, kateremu je en zvezdas babo odpeljal. In potem čustva udarijo.

Novi w206 za pametno ceno (beri rabljeni) bodo pozni. Ne folgajo delat, avtov bo manj in podobno. V mbju je en testni in to je vse. Boga jejževa mati.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ne pa sad, kateremu je en zvezdas babo odpeljal. In potem čustva udarijo.
Vozniki Mercedesov ste pa res dobri jeb... Tistima dvema zgoraj so tudi očitno zvezdaši odpeljali babe, pa še kup ostalim na YT. Da ne govorimo na googlu, ko daš noter Mercedes. Ni čudno, da nimate problemov z avtomobili, če pa samo stojijo in jih le gledate, medtem ko natepavate babe od drugih...
:evil: :evil: :evil: :evil:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ne men Škode, al pa česarkol iz tega koncerna podtikat. Je kje še kaka znamka, kateri se vrata zapirajo kot puter. Sicer pa men zvezda ni napačna prej nasprotno, konckoncev od zvezde živi pol moje familije, sam ne morš pri C klasi govort o premiji, ker je to avto za rajo. Tud zvezdo bi že davno vozil, saj stric daje od sebe avte iz tretje roke, ki so kot iz salona, sam žal ne mara karavanov, pa vseen je to čez budget, ki ga jest dajem za avte. Pač raj invesrtiram težje denarje v Fiata. Vsak dan se pa vozim na hidravliki, vrata se pa tud lepo zapirajo, ni pa to Meca ja, čeprav bo treba za to hidravliko v prihodnosti kupir ravno Meco. Tko da če bi jest kupil vag koncern, bi me vsak, ki me pozna vprašal, če sem zdrav.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Citroen? mogoče ja, če si imel kakega XM, ostalo je pa žalostna konfekcija.

Cja imaš novega od 35 do 90 k€ , taki od 55, 60+ so premija. Sploh kupe/cabrio. V tem cenovnem rangu pač vse znamke nimajo več kaj ponudit. Sem vozil recimo polno opremljene passate, citroene...pa jim pač manjka tista štenga. Čist vsak sistem, asistenca, vsaka funkcija, je pač za odtenek boljša pri premiji. To se pač plača pri novem. Pri rabljenem pa x krat manj in samo to je catch.

Sem pač eden tistih, ki je trdno prepričan, da je rabljena (ustrezno ohranjena, opremljena in občuvana, stara recimo 3 do 5 let) premija za 20 do 25k€ boljša v vseh pogledih od vsega novega v rangu 20 do 40 k€.
Stroški za vzdrževanje so relativna stvar (stvar kreative in podobno). Zato jih na tem mestu ne omenjam, se pa recimo tudi to vzame v zakup. Nek normaln znesek. Če se že mora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citroen je pri meni z razlogom, oziroma več je razlogov. Je bil pa pet let star reci piši pod 10 jurjev, tko da za tisto štengico pač nisem pripravljen doplačat 10 - 15 jurjev. Štengica pa vsekakor je, tukaj pa ni dvoma, sam vprašanje, če tok velika, sploh če greš na C klaso. Za E bi se moral še kaj stegnit, pa kot rečeno, se do sedaj v 20 letih še nisem. Mogoče pa enkrat. Na voljo je zmeraj kaj pametnega in preverjenega od zvezde na vsake 5 let, zdej tud karavana ne rabim več.
PS: Ja glej, hidravliko so moral od citre vzet, tko da bo še neki na tem.