Kateri najbolje drži ceno?

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Iščem do 5 let star avto in obupujem nad cenami rabljenih. Očitno 'kot nov' v teh časih ne velja več za ohranjenost vozila, ampak pomeni, da stane 'toliko, kot nov' :) Zato sem se lotil challenga Kateri najbolje drži ceno? Moj favorit so Škode Octavie RS.

primer: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16972025&display=%8Akoda%20Octavia - po 4 letih in cca 45.000 km je glede na cenik iz leta 2018 izgubil vsega 2.769€ :)

Prilepite primer in screenshot cenika svojega kandidata :)

Edit: za challenge se ne upošteva posamezni optimist, ki prodaja nad vrednostjo, ampak mora biti tak trend za več vozil istega modela in podobnega letnika. Pri octavijah letnih 2017 in 18 je tale moj primer sicer res najdražji, ampak tudi drugi sledijo z le kakega jurja ali dva nižjimi cenami.

RS.JPG
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Avti se prodajajo za toliko za kolikor so blesavi kupci pripravljeni kupit. Če je nekdo pripravljen za 4 leta staro Škodo dat 10% manj kot za novo, mora biti bebo.
Če nisi preveč izbirčen dobiš nov avto iz zaloge za OK ceno.
Če pa res mora biti Škoda RS 2.0 TDI z roza barvo, pa jebi ga, kdo ti je kriv, da si neumen in vztrajaš na neumnostih.

Je pa recesija neminovna. In kdor sedaj kupuje, mora to vkalkulirat. Torej če je nuja se kupi, če ne se počaka, oz. izbere ugodnejšo alternativo.
Ker čez par let, bodo cene rabljenih vozil spet v podnu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in BornSkeptic

AlterEgo888

Pripravnik
30. jan 2022
110
5
18
Mam pa tud malo problem najti cene ko je bil določen avto nov. Naprimer da bi loh preveru kok se je cena spustila Škoda Yeti 2014, ali pa Dacia Duster 2018.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.837
4.951
113
Suzukiji, sploh z 4x4.


Tale je bil 2019 po ceniku 20.200€. 3 leta staro in z 34.000km se prodaja 1200€ ceneje.

2019 sem jo kupil identično z vlečno kljuko in 4000km na števcu za 17900€ :valjamse:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Se, zato sem reku, da so posebni časi in da so se novi avti toliko podražili. Ne pa, da govorimo o ohranjanju vrednosti. Gledati moramo razliko, med novim in rabljenim. Ne pa računati razliko med nakupno in prodajno ceno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gasper008 in novaa

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Res je, mali 4x4 đipki imajo tudi nore cene. Ja, je več faktorjev: višje cene in slaba dobavljivost novih, pri katerih lahko o popustih, ki so bili par let nazaj standard, danes samo sanjaš. Malo pa tudi že inflacija vpliva, pa očitno veliko povpraševanje in zaletavost kupcev. Podobno kot pri nepremičninah.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Trenutno je najbolje samo gledat tabelce in vozit kar imaš. ko bo 'hype' mimo bojo drugačne številke in tabelce.

Sicer se videva na cesta mučos dost vozil vrednosti nad 70 jurjev (100.ka in gor po večini)...a meni je (z mojo plačo) bolano dat 40+ jurjev za avto ranga srednjega razreda ali celo nižjega srednega razreda oz. da napišem drugače...nikoli ne bom dal toliko za avto (konec koncev niti nisem v stanju)....in vem da velika večina drugih tudi ne, zato bo tole slej kot prej počilo.
(avto ranga golf za 40 jurjev, 50 kvadratov stanovanje v Lj. staro 50 let brez parkinga 200 jurjev...z jurjem in pol povprečne slo. plače...halo!?..jurja te pride, da samo pideš čez mesec s položnicami, osnovno hrano in stroški...).
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Sam sem gledal za nakup Octavie RS prejšnje generacije ne nove pa ni pravi čas bo stara Octavia še nekaj časa v uporabi :cool:
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
VW Tiguan Rline (okoli 2019). Gledam po avtonetu, da so cene tam kjer so bile leta 2019, ko sem kupil svojega. Dobil sem novega R line rocni menjanik brez 4x4 za nekaj cez 28k€. Danes na avtonetu ni rabljenega tega letnika za tak denar.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Sicer se videva na cesta mučos dost vozil vrednosti nad 70 jurjev (100.ka in gor po večini)...a meni je (z mojo plačo) bolano dat 40+ jurjev za avto ranga srednjega razreda ali celo nižjega srednega razreda oz. da napišem drugače...nikoli ne bom dal toliko za avto
Saj to mene stisne... dokler sem tlačaril za minimalca ali celo manj, mi je bilo jasno, da si kaj več od 12 let starega japonca ne morem privoščit. Zdaj pa k sreči nisem več na minimalcu, v bistvu sem čisto zadovoljen s svojo plačo... ampak če hočem vsaj malo našparat, moram imeti življenjski standard še vedno skoraj enak :\ In nikoli se nisem kurčil z avtom (saj se nisem mogel), samo nekaj zanesljivega, ne do konca zvoženega in ne-prastarega bi rad dobil. Pa vidim, da pod 20 jurjev izbire med družinskimi avti skoraj ni, to je pa žal še vedno več od mojega pravila: max 10 mesečnih plač za avto
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sem kupoval avto konec avgusta lani in anjoblj od vsega so me šokirale cene VW-jev. Folk je htel za VW Golf Variant 2.0 TDI DSG, letniki 2017/2018, prevoženih okrog 100k, brez neke oh in sploh opreme VEČ kot je stal MB C 220d AMG 4x4 z praktično vso možno opremo, letnik 2018. Enako z Passati Alltrack, matrični žarometi mokre sanje... Pa si misliš, "eh eno jo prodajati, drugo pa prodati" in pol vidiš čez kakšnih 10 dni "prodano." WTF???