Nekaj moram kupit...

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 474

tole je pa kr bad, da kupis rabljen avto za 25k jurjov, not pa 1.6 dizl od renoja :valjamse:
Bavarci so vsaj tolk uvidevni, da tut v najbolj poverty spec 3er dajo 2.0 motor. G serija celo pri bencinarjih ne pozna manj k 2.0

O katerem Renault motorju govoriš?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Predvidevam, da je tega mislil, čeprav je komentiral pod C200d 2019 160KM, ki nima z Renaultom čisto nič skupnega...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Kar gledam zdele, sta v C klasi 2 različici 1.6 motorja:

- 1598ccm z 85kW/116KM in 100kW/136KM (OM 626) -> Renault/Nissan
- 1597ccm z 90kW/122KM in 118kW/160KM (OM 654) -> ta je očitno nasledil zgornjega in je Mercedesov?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
C je ok če nisi dvometras. Tako da. Pelje se super in to je to. Favsija bo pa v vsakem primeru :evil:
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
177
98
28
Jst sem gledal takšne C class-e kot avto teme. Po nekaj ogledih sem šel iskat novo octavio za isti keš. Zaenkrat mi ni žal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Octavia škripa po 30 jurjih, C pa že iz salona. :evil:
Samo malo heca, da te podrezam ;). Upam, da ne zameriš.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
177
98
28
Sem se vozil z dvema.

Najbolj me je motilo, da sem imel pri avtomobilu letnik 2018 občutek, da ga je povozil čas. Pa mejhn je.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Sem se vozil z dvema.

Najbolj me je motilo, da sem imel pri avtomobilu letnik 2018 občutek, da ga je povozil čas. Pa mejhn je.
In potem si škodo nabavil :valjamse:
samo v rikverc daš, pa pogledaš sliko na zaslonu (vzvratna kamero), pa vidiš zakaj je nekaj premija nekaj pa škoda.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Upam si trditi, da je danes razlika med premijo in nepremijo manjša, kot je bila kadarkoli do sedaj. In vse manjša bo.

Avtomobili so postali zalo modularni, delijo si platforme, motorje in sestavne dele. Ne samo znotraj enega koncerna, tudi širše preko povezovanj alla Deimler-Renault.
Po drugi strani pa za večino ljudi pri avtomobilih ni več najpomembnejši občutek za volanom ali stik vozilo-cesta, ampak gledamo na celotno izkušnjo. Vse pomembnejši postajajo infotainment in asistenčni sistemi. Asistence so tudi vse bolj regulirane, kar bo na koncu pripeljalo, da bo en univerzalen sistem za vse.

Tako da ja, leta 1990 je bila razlika med A3, golfom in škodo favorit ogromna, danes je seveda še, ampak veliko manjša kot takrat.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
177
98
28
In potem si škodo nabavil :valjamse:
samo v rikverc daš, pa pogledaš sliko na zaslonu (vzvratna kamero), pa vidiš zakaj je nekaj premija nekaj pa škoda.
Ja, sej točno to. Osnovna škodička ma 10 colski zaslon in CarPlay lepo privzeto, in to vsaj meni res izboljša izkušnjo. Na teh C classih, ki sem jih gledal (2018) pogledaš na tisti zaslonček, pa ti gre na jok. Sredi armaturke ima luknjo za CDje (!?). Pa tko... zastarelo.

Verjamem, da če bi isti letnik primerjal, bi bil pa v škodi razočaran. Jst sem primerjal isto ceno, ne letnika.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Najbolj moderne reči v avtu najbolj hitro zastarajo. Tablica, ki je danes top, bo čez pet let zastarelo jajce, velika verjetnost je, da se telefon, ki ga boš kupil tisto leto sploh ne bo več hotel povezati in še kaj. "Večni" so solidni materiali, denimo odlični sedeži.
Vsak pa pač kupi, kar si želi in mu je primerno. Najboljši nakup ne obstaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in tony

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Zato je pa pomembno, da ima tablica Android Auto/Apple Carplay. Za te je precej, precej višja verjetnost, da bo to čez 5 let delovalo kot mora, kot pa pri programu same tablice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matjazy

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Ja, sej točno to. Osnovna škodička ma 10 colski zaslon in CarPlay lepo privzeto, in to vsaj meni res izboljša izkušnjo. Na teh C classih, ki sem jih gledal (2018) pogledaš na tisti zaslonček, pa ti gre na jok. Sredi armaturke ima luknjo za CDje (!?). Pa tko... zastarelo.

Verjamem, da če bi isti letnik primerjal, bi bil pa v škodi razočaran. Jst sem primerjal isto ceno, ne letnika.
sej pravim, nisi niti zaslona pogledal ko daš v rikver...zgonjena za prešo primerna premija stara 6 let ima highresolution rikverc kamero, ki je dejansko uporabna...Kar ponuja VAG ni zanikamor - "snemano s krompirjem" style. To je direktna primerjava.

Sej pravim bolj ti je pomebno android auto kot pa celostna izkušnja, potem je to to... instant. Jaz recimo to nič ne pogrešam, imam navi, dela, muzika je na kartici kolk čem kaj čem, radio dela tako kot treba... telefon tudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey