Nekaj moram kupit...

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 474

Torej, glede na to, da bo potrebno na neko solidno eliktrifikacijo domačega voznega parka še malo počakati, bo potrebno za obdobje 5, 6 let nabavit nekaj z ICE. Ali bencin ali dizel mi je vseeno, obvezno avtomatik, karavan, letnik 2017-2018 navzgor, kupiti v SLO, ker preprosto nimam ne časa ne živcev, ne znanja da bi to uvažal, poleg tega mora biti avto na dvorišču še pred septembrom... Konjenica ranga 100KM/t, torej tam 170 - 190KM. Budget ranga 20k€. Ker sem na področju ICE in menjalnikov "mrzel" bi prosil za kakšne nasvete... Torej DSG vs. Mercedes 9-speed? Razlika med motorji pri teh in potencialne napake pri teh generacijah? Na kaj biti pozoren pri posameznih modelih?
Moj favorit je Mercedes (C ali CLA), vsekakor pa nisem omejen na njega...


Nekateri od teh so uvoz iz Nemčije, imajo dig. potrjeno knjigico, sledljivost vseh servisov na poooblaščencih in tako znano zgodovino. ali so lahko tukaj kakšne mučke?
Nekaj preostalih potencialnih kandidatov:


Torej ostali kandidati kakšna Škoda Octavia RS ali Superb, Hajdi A4/A6, morda Passat...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vsekakor mora avto biti predvsem znotraj kolikor toliko prijazen očem... Zato tudi ni BMW-ja v moji izbiri... (PS čeprav tista tablica tudi Mercedesu ne dela neke usluge :D )
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in map
I

Izbrisan uporabnik 474

Ta cvet VAG grupe (Škoda, VW, Seat) je res bolj "holcerski" znotraj, ampak še nekako prebavljiv. Vsekakor razred ali dva nad Corollo... Tisto ni za nikamor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in Konec

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Merq all the way... obvezno 220d, vzemi tistega kateri ti je lepši... Škode, seati in pežoji mu žal ne sežejo do kolen.

Audi iz prve objave mi izgleda kot sekret.. Nekaj opreme ima, ampak sedeži so pa za kozlat. Ima sodelavc takšnega, dejansko je crknlo že vse kar lahko crkne razen menjalnika.. Na to še čakamo..
 
I

Izbrisan uporabnik 474

220d 2019 je out of the budget... torej 2019 200d ali 2018 220d... Razlike je nekje 10KM... Vem , da imajo 2018 220d 9-stopenjski menjalnik (vsaj tile iz "mojega" avto.net). Ne vem pa, kako je pri 2019 200d
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
išči 220 (200 črtaj) , magari kakšno leto starejšega tam 3 do 4 leta, v de dobiš kakšnega češ, dmvja skoraj ni, za posredništvo ti pa bodo vzeli cca 1200€ + prevoz. Kar pomeni da so cene podobne našim. dobil boš precej bolje opremljenega, načelno brez sumljive zgodovine...

9gtornic in 250d recimo se pelje odlično, porabe pa cca med 5,5 do 8, odvisno kolk si dirkačan, povprečna bo verjetno blizu 6 do 6,5... case closed.

CLA je drug rang, a skoraj dražji od cja, C je štenga višje po udobju in vozni dinamiki.. Tale dva linka...najbolj osnovna vozila...multibeam naj bo, ni druge...saj na koncu ti izbiraš in mel ga boš par let. Izogni se airmaticu in 4matic, ker če ni potrebe, je zadeva cenejša tako ali drugače.

nekaj na prvo žogo pod 80kkm,:

HYBRID

Znaš nemško, pošlji mejl, vsi ti avti imajo DEKRA poročilo vse označeno ce so kakšne praske ali težave (pri nas ne boš dobil tega) naj ti dajo predračun, nakaži,, pa najdi mojstra da ti gre po njega.. (500€), če ne pa se sam gor zapelješ z flixbusom. To je to.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch
I

Izbrisan uporabnik 474

išči 220 (200 črtaj) , magari kakšno leto starejšega tam 3 do 4 leta, v de dobiš kakšnega češ, dmvja skoraj ni, za posredništvo ti pa bodo vzeli cca 1200€ + prevoz. Kar pomeni da so cene podobne našim. dobil boš precej bolje opremljenega, načelno brez sumljive zgodovine...

9gtornic in 250d recimo se pelje odlično, porabe pa cca med 5,5 do 8, odvisno kolk si dirkačan, povprečna bo verjetno blizu 6 do 6,5... case closed.

CLA je drug rang, a skoraj dražji od cja, C je štenga višje po udobju in vozni dinamiki..
Tebe sem čakal :)

Če gledam 2019 C, potem je v budgetu samo 200d.. Več ne dam... Je pa v notranjosti precej nad modelom 2018 (virtual cockpit, večja "tablica"). 200d je nov motor, predstavljen 2019 in po specifikacijah je tu-tu z 2018 220d. Ne vem pa kako je v resnici... Morda vseeno raje vzamem 1 leto starejšega in 220d... Sem brskal samo po 2018 in navzgor, bom še pogledal v sekciji "2017", morda se najde kakšen OK 250d...
Uvoz iz DE se ne grem, preprosto nimam časa. Avto moram it v petek pogledat, testna vožnja, vse OK, nakažem dinarčke, v soboto registracija in v ponedeljek na pot... Drkanje z uvozi, DMV in podobno... Ni za mene. Tudi na račun nekaj manj opreme.
Kaj pa C 300h?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113

tole si na začetku prilepil....pojdi gledat...manjka sicer kakšna asistenca (ima samo eno kamer) ampka ILS, itd, pojdi pogledat...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

F31 318/320d. Depreciation jih udari grdo, zato se da dobit solidn avto. Pa najboljši avtomatik v razredu. ZF8 je poezija, ko enkrat probaš.
Če bi gledal za BMW-ji, potem pride v poštev serija 5. Drugače pa BMW ni nikakor v mojem ožjem, niti širšem izboru. Že ko se vsedem noter, moram odpret okno, da ne bruhnem po armaturki...
 
I

Izbrisan uporabnik 474


tole si na začetku prilepil....pojdi gledat...manjka sicer kakšna asistenca (ima samo eno kamer) ampka ILS, itd, pojdi pogledat...

Glede na VIN številke imasta oba prilepljena C-ja ILS (Multibeam LED). To je vsekakor en velik +. Ker če bi bil normalen (butast) LED, bi vzel raje bi-xenon...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Tebe sem čakal :)

Če gledam 2019 C, potem je v budgetu samo 200d.. Več ne dam... Je pa v notranjosti precej nad modelom 2018 (virtual cockpit, večja "tablica"). 200d je nov motor, predstavljen 2019 in po specifikacijah je tu-tu z 2018 220d. Ne vem pa kako je v resnici... Morda vseeno raje vzamem 1 leto starejšega in 220d... Sem brskal samo po 2018 in navzgor, bom še pogledal v sekciji "2017", morda se najde kakšen OK 250d...
Uvoz iz DE se ne grem, preprosto nimam časa. Avto moram it v petek pogledat, testna vožnja, vse OK, nakažem dinarčke, v soboto registracija in v ponedeljek na pot... Drkanje z uvozi, DMV in podobno... Ni za mene. Tudi na račun nekaj manj opreme.
Kaj pa C 300h?
tole, opaziš gor dve kameri? to je to :) kar se tiče asistenc, sicer je 23kilo, ampka zgleda bomba na prvi uč. Sicer manjka neke take opreme kot bi pričakoval (gretje sedeže, el prtljažnik itd) ampka okej...
1627899554163.png


Ja FL je "boljši" noter, se strinjam.
Se strinjam, živčno je zagotovo manj kot uvoz.

S hibridom nimam izkušnje, v familiji so sami tile 2.2 dizli (ene 8 kosov) in vsi delajo bp (olje in filitri na 25k) pa voziš...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ILS je muss, pa navadili smo se na distronic+ nežna avtonomna vožnja , vse ostalo je stvar debate. Moje menje po nekaj letni izkušnji. (ta beli hybrid to ima)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

No vidiš, ti opaziš tele kamere, jaz nebi :D Ta 300h me je zaj malo zrajcal, cena je še OK... Pa ded je (vsaj v oglasu) fer - znana VIN, celotna zgodovina, lahko pripelješ svojega serviserja, gre s tabo k poljubnemu mehaniku, lahko priklopiš na rač. itd.