Neapeljska picerija

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.543
2.404
113
Kdo je bil letos že v sushimami?

Pred 10 leti pa folk rinu tja kot mutav na telefon.....

 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.949
3.237
113
Bi bilo zanimov naredit en spisek trendov... za spomin,
Od davno pozabljenega Hootcha v devetdesetihdo prek Smila, Bandidos, Smirnoff Ice, Aperola do kraft piva...
Pa od "Kitajske" prek Horsa, Sushijev, Kebabov, Steakov, Burgerjev do Neapeljske pice
Pa biljarda, bungeeja, bowlinga, adrenalinskih teambuildingov do sob pobegov.

Tako da bodo po firmah vedeli kaj rezervirat v decembru 2016, da ne bodo out (pa rezervirali sobe pobega, ki je tako (pred)lansko leto... zipline, ki je tako 2013 ali celo bowling iz 2008)
 

bratec

Pripravnik
23. okt 2014
120
0
16
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:

točen in mrzel lager je že dolgo moja prva izbira, medtem pa slovenci odkrivajo nekaj novega

Če imaš rad lager imaš pač rad lager, saj eni imajo radi celo vodo pa je ok. Ampak če misliš, da je to najboljše v svetu piva pomeni da imaš premalo izkušenj, pa če si še toliko različnih piv spil. Si pil pač same slabe. Potrebuješ nekoga da te usmeri, da ne boš mislil, da na svetu razen lagerjev ni dobrih piv. Za pridobivanje znanja ni nikoli prepozno.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Bi bilo zanimov naredit en spisek trendov... za spomin,
Od davno pozabljenega Hootcha v devetdesetihdo prek Smila, Bandidos, Smirnoff Ice, Aperola do kraft piva...
Pa od "Kitajske" prek Horsa, Sushijev, Kebabov, Steakov, Burgerjev do Neapeljske pice
Pa biljarda, bungeeja, bowlinga, adrenalinskih teambuildingov do sob pobegov.

Tako da bodo po firmah vedeli kaj rezervirat v decembru 2016, da ne bodo out (pa rezervirali sobe pobega, ki je tako (pred)lansko leto... zipline, ki je tako 2013 ali celo bowling iz 2008)

Zelo lep povzetek
cheer.gif


Eno vprašanje, a bo leto 2017 vinsko leto?
Za hrano prepuščam drugim :)

PS: Neapeljska pizza v Neaplju me ni kaj posebej navdušila (mirno prebavljeno)
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
P.S.: Si ljubitelj vina ali čakaš, da boš v 2017 spljuval npr. rdeče vino, ker ga ti ne piješ in si oboževalec belega? Pa a bodo potem ljubitelji rdečega hipsterji me še zanima?
wink-1.gif


Missing point tukaj je, da v dosti veliki večini folk pristaja na povprečnost. Manjše skupine ustvarjalcev, entuzijastov, navdušencev itd., potem štrlijo ven. Saj tako je povsod. Edinole mogoče dvomim, da smo ljudje povaod po svetu enako pahnjeni v sprejemanje povprečnosti. Ko se pojavi neka ponudba iznad te povprečnosti so vsi hipsterji oz. je ta ponudba preseravanje. Reakcije na drugi strani so potem odziv na to "povprečnost", ki se izkazuje z napadi na originalnost, kakovost ali vsako drugo dobro lastnost, ki štrli ven. Jaz bi se raje nad tem zamislil. Seveda je tudi možno, da se kot npr. burgerji, zadeve ustalijo na povprečnosti ali celo podpovprečnosti - spet ravno za to, ker večinski del potrošnikov na to pristane.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.515
8.875
113
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:

Saj enako je s temi kraft peri, zdaj se nekaj let samo o tem govori pa kar vsi doma neke brozge delajo in vsi vse vejo o pivu in pivovarstvu. To so pa res pravi hipsterji
hysterical-1.gif

Ko bi ti vedel kok znanja in časa vloži en crafter ali homebrewer v svoje "brozge", potem nebi klamfal takih neumnosti.
SIcer ne vem kake "brozge" si pil, vendar mogoče pač samo sam nisi pivsko zrel da bi razumel kaj več od srednje evropskega lagerja


Jah pač ne štekate o čem govorim. To da so vsa piva kot pasje scanje sem se nekolio šalil zato tudi smajli na koncu. Govorim o trendih, ki se stalno pojavljajo in obnorijo velik del zaplankane slovenske populacije. Zdaj so kraft peri pač IN, čez nekaj let večina ne bo več vedela za njih, bo pa verjetno to ostalo v manjšem obsegu, tako, kot burgerji ali pa neapeljska pizza in še marsikaj.. Hej, pred nekaj leti so Slovenceljni noro pili Unionovega Smilija, da jim je iz ust šprical, fabrka pa sproti ni mogla filati steklenic tok so ga požrli, pa še limono so zatikali za flaše
bonk.gif
kar mi nikoli ni bilo jasno ampak eksperti so pač modrovali o nekih posebnih doživetjih ob pitju zaradi limone. Kaj pa danes? Skoraj nihče več ne ve, da je ta pir sploh daj obstajal, pivci smileja pa verjetno pametujejo o Kraft pirih.
Verjamem, da so med malimi pivovarji kakšni res dobri in naredijo za nekatere okuse dobro pivo. Tudi podpiram vse to, da se ljudje lotijo takšnih stvari in če je nekdo dober v tem in zraven še zasluži, just go for it. Verjamem tudi, da je s tem tudi veliko dela, če resno vzameš stvar, to velja za vsako obrt.
Hecno mi je samo to, da burgerje in zdaj še pizzo pripisujete nekim hipsterjem, kraft pire pa ne, ker to je pa kakor nekaj več. V bistvu gre pa za enako stvar ampak nobena ni stvar hipsterjev ampak zgolj zaplankanih slovencev, ki totalno znorijo ob vsaki "novi" stvari, ki so po svetu že zelo dolgo nekaj čisto običajnega.

Kaj pa je biti pivsko zrel? Pil sem že ogromno različnih pirov, še takrat, ko so slovenci poznali samo dve vrsti pira, svetlo in temno, slednjega sicer ne vsi in edini znamki union ter laško za katerega so se vedno kregali kateri je boljš
bonk.gif

Al pa če ti ne veš o čem govoriš, bo veliko boljša razlaga. Sicer se z delom o hipsteriji strinjam in hipster pri nas danes pač požre vse, kar sam diši po kraftu, pa tud če ni niti za v skret zlit, sam da je in. Sam to še ne pomeni, da ne obstajamo ljudje, ki smo doma varili pivo še preden je ratalo to v SLO vsesplošno popularno in tisto niti približno ni brozga in doma se da zvarit tudi prcej vrhunski lager. Sam seveda ti v splošni debilnosti pač vse zmečeš v isti koš, podobno kot niti ne veš na kaj prisegaš, ker ti v bistvu prisegaš na svetli evropski lager, katerega je Union precej spodoben predstavnik...ni pa vrhunski in lager je dosti širši pojem, kot se teb zdi.. Hipsterija je seveda vsesplošno navdušenje nad Nefiltriranim Unionom, čeprav smo to isto pivo pili že leta nazaj.

Pivsko si pa zrel, ko začneš spoštovati tudi tisto, kar je drugačno od tistega, na kar prisegaš ti in priznavaš dobrim stvarem kvaliteto.
 
Nazadnje urejeno:

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
ironija je, da je pac tem primeru neapeljska picerija samo ena izmed picerij v ponudbi, ki se je pac odlocila za originalen recept. Enako kot se vsak dan odpirajo nove restavracije z drugo hrano, kjeri majo svoje omake, specialitete.

Meni ni jasno zakaj je to sedaj neko hipsterstvo, ce je nekomu vsec nekdo pa pac gre probat, da vidi kaksna je.

V koncni fazi tudui gres na riz in pohan sir raje v eno restavracijo kot v drugo, ker ga drugace tam pripravijo, ali pa imajo drugo vrsta sira. V primeru neapeljske picerije ni absolutno nobene razlike - le, da ocitno enim gre v nos.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja, to vse je hipsterija, če je karnaenkrat velika špica, potem pa gre iz mode, hipsterjev ni več ker so že na drugi ali tretji stvari.

Če ni hipsterija bo edino čas pokazal. Ti burger jointi so here to stay, samo količine se bodo pa konkretno znižale.
 

Nurtuby

Pripravnik
22. jul 2016
37
0
6
Ljubljana
Najboljšo neapeljsko pico sem jedel v Texasu in sicer v San Antoniu
wink-1.gif

Bom šel pa z veseljem še pod grad pogledat, zagotovo
Žal mi je, da sem pred leti zamudil neapeljsko picerijo v Mednem pri Medvodah, baje je bila odlična.
2500849-Texas17.jpg
 

Priponke

  • 2500849-Texas17.jpg
    2500849-Texas17.jpg
    260 KB · Ogledi: 377
Nazadnje urejeno:

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.930
2.404
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:


Al pa če ti ne veš o čem govoriš, bo veliko boljša razlaga. Sicer se z delom o hipsteriji strinjam in hipster pri nas danes pač požre vse, kar sam diši po kraftu, pa tud če ni niti za v skret zlit, sam da je in. Sam to še ne pomeni, da ne obstajamo ljudje, ki smo doma varili pivo še preden je ratalo to v SLO vsesplošno popularno in tisto niti približno ni brozga in doma se da zvarit tudi prcej vrhunski lager. Sam seveda ti v splošni debilnosti pač vse zmečeš v isti koš, podobno kot niti ne veš na kaj prisegaš, ker ti v bistvu prisegaš na svetli evropski lager, katerega je Union precej spodoben predstavnik...ni pa vrhunski in lager je dosti širši pojem, kot se teb zdi.. Hipsterija je seveda vsesplošno navdušenje nad Nefiltriranim Unionom, čeprav smo to isto pivo pili že leta nazaj.

Pivsko si pa zrel, ko začneš spoštovati tudi tisto, kar je drugačno od tistega, na kar prisegaš ti in priznavaš dobrim stvarem kvaliteto.

Ne vem, če si ti sploh prebral kaj sem napisal. Zelo dobro vem, da so ljudje pri nas že zdavnaj doma delali pivo, sem hotel to že prej omenit ampak že itak preveč pišem, no ravno to mi je smešno, ker je to zdaj kar nekaj novega in trendovskega. Govorim o tem kako trendi vplivajo na maso ovc in se v nekem momentu kar vsi spoznajo ne neko popularno stvar. In sem rekel, da načeloma nimam nič proti domačimi in malimi pivovarji. Šlo je za primerjavo kako je neka Neapeljska Pizza hipsterska neumnost, kraft pivo pa ne in to samo zato, ker vas je tukaj veliko, ki prisegate na kraft pivo, Kakšen drug forum kjer bi pa prisegali na Pizzo in jim dol visi za pivo bi pa slednjega označili za hipsterijo. Razumeš o čem govorim. Pa že takoj sem rekel, da ima itak vsak svoj okus in svoj prav, če komu kaj ne paše gre jesti ali piti kaj drugega. A ne?

Pivsko zrel? Jaz kar spoštujem dobro delo in trud nekoga, ki nekaj ustvarja, četudi mi končni izdelek ni všeč. Sem rekel, da sem probal že veliko perov in mi paše kar mi pač paše, tu nimam kaj. Dejansko pa jaz v pivo ne iščem nobene zgodbe ali vrhunskosti, priznam, piva res ne cenim kaj dosti in me ne zanima, nisem vsakodnevni pivec piva. Se ga pa občasno napijem s pivom in za kaj takega je zame najboljši pir čimbolj voden s čim manj okusa z ne preveč vsebnosti alkohola, še posebej v poletni vročini najbolj paše, da ga lahko veliko popijem in to so lagerji, pozimi ponavadi bolj prisegam na žganje. Kateri je vrhunski lager, ne vem in me tudi ne zanima. Ni to moje področje, se ne spoznam, vem samo kaj mi fino teče po grlu.
wink-1.gif
Kdor ima rad kraft pive jih naj pije in uživa ampak vem, da bo večina, ki zdaj prisega na ta piva takoj prešaltala na kakšen drug pir ali pijačo, ko pride na trg kakšna nov trendovski pir ali pijača. Se še spomnite Bandidisa pa Breezerja?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.930
2.404
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bratec pravi:


Če imaš rad lager imaš pač rad lager, saj eni imajo radi celo vodo pa je ok. Ampak če misliš, da je to najboljše v svetu piva pomeni da imaš premalo izkušenj, pa če si še toliko različnih piv spil. Si pil pač same slabe. Potrebuješ nekoga da te usmeri, da ne boš mislil, da na svetu razen lagerjev ni dobrih piv. Za pridobivanje znanja ni nikoli prepozno.

Nič ne mislim, da je lager najboljši od vsega ampak meni enostavno najbol sede, tudi vodo rad pijem, raje, kot kakšen 100% naraven sok ročno nabranih sadežev s posebno ljubeznijo in mislimi na okolje ter naše zdravje ter bla bla bla ... Ja probal sem ogromno različnih pirov in imaš prav očitno sem pil slabe zato jih ne pijem več
wink-1.gif
. Še vedno občasno probam kakšen drugačen pir ampak me noben ne prepriča. Zgodb od kje in kako in zakaj pa od kakšnega učenega natakarje pa ne potrebujem. Okus je tisti zaradi katerega mi je nekaj dobro ali zanič, ne zgodba kako je nekaj nastalo. To velja za vse tudi za Neapeljsko pizzo, burger ali pa Kranjsko klobaso.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.515
8.875
113
Da se razumeva, pri pivu zame ni slabih in dobrih okusov, razen če gre za očitne napake in pokvarjeno pivo. Zbodla me je zgolj posplošitev in se načeloma strinjava. Vseeno se mi pa zdi, da je pri pivu hipsterjev manj in da ljudje vedno bolj gledajo kaj pijejo. Kaj je res bo pa pokazal čas. Aja, seveda tud meni marsikak Union, ali pa kak drug ležak masovne proizvodnje steče po grlu, pa zelo cenim pivo v vseh oblikah, odvisno od priložnosti. Sem beer geek, nisem pa snob.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.930
2.404
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Vseeno se mi pa zdi, da je pri pivu hipsterjev manj in da ljudje vedno bolj gledajo kaj pijejo. Kaj je res bo pa pokazal čas.

No, zdaj pa res že nehajte s temi hipsterji, ker je zelo očitno, da nihče na Alterju sploh ne ve kdo in kaj so. Sem že napisal, da za vse te norije na določene trende niso odgovorni hipsterji ampak čisto navaden večinski povprečen narod, ki na vsak način želi biti del trenda. Hipsterji so pa v bistvu ravno nasprotniki trendov in se distancirajo od takih stvari. V Sloveniji sploh ne vem, če je res kaj veliko hipsterjev in zaradi njih nebi uspeli ne burgerji ne kraft piri ne pizze ne karkoli drugega kar jim pripisujete, ker jih zagotovo premalo.
Mah, kaj ljudje bolj kledajo kaj pijejo? Ja gledajo, da je moderno in je hit, to je vse. Tako je bilo in tako bo vedno in čas bo to pokazal.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.321
113
v lokalni ostariji
trendi trendi trendi... nekaj esktra. nekaj novega. folk to zmer isce. hoče...

potem malo gor malo dol malo gor...

zdej so pač piva. čez neki čas bo spet kakšno vino...
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
V bistvu podpiram da se pojavijo original žganci z original kislim mlekom. Pa da vidimo prvega, ki bo tukaj napisal da to je pa za en drek, premajhna porcija in predrago
wink-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Sem jih videl preko vikenda na ceniku Taverne v Jeruzalemu. Ampak so bili s kislo smetano. Cena okoli 5 eur, kaksna pa je porcija ne vem. V kocah se jih tudi redko dobi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.255
113
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Pa da vidimo prvega, ki bo tukaj napisal da to je pa za en drek, premajhna porcija in predrago
wink-1.gif

Bilo kaki je "žgank" ne more bit tak zanič kot ta ljubjanska super duper originalna pizza
hysterical-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Pa da vidimo prvega, ki bo tukaj napisal da to je pa za en drek, premajhna porcija in predrago
wink-1.gif

Bilo kaki je "žgank" ne more bit tak zanič kot ta ljubjanska super duper originalna pizza
hysterical-1.gif

Aha....se pravi, če nanizamo problematične stvari (se kar množijo), ki definirajo mnenje:

1. lokacija: Ljubljana vs (ne)Ljubljana; koliko minus točk?
2. Izvor: domače vs tuje; koliko minus točk?
3. pristnost: original vs lokalno sprejeto; koliko minus točk?
4. kreator: "hipster" vs drugi: koliko minus točk?
5. količina: normalna vs slovenceljska: koliko minus točk?
6. kakovost: realna vs popularna: koliko minus točk?
7. cena: realna vs subjektivna: koliko minus točk?

Se strinjaš, da je ta seznam dokaj realen za tole kvazi podajanje mnenj? Lahko tudi odgovoriš s svojimi odgovori v točkah, da bomo malo produktivni. Maksimalno je lahko 7 x 10 točk - zdaj pa odbijaj po svoji vesti.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: