Neapeljska picerija

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Danes sem si zelel privosciti slavno in na veliko oglasevano novoodprto neapeljsko picerijo pod ljubljanskim gradom, vendar sem bil zelo razocaran. Po 5x poskusu klica,ko se mi ni nihce oglasil,smo se druzba dveh parov odpravili v restavracijo.

Na vhodu so nas odpravili,da nimamo rezervacije in da je vse zasedeno. Na mojo pritozbo,da se ne javljajo na telefon, niti ne vracajo klicev je gospod za sankom zabrusil,da imajo zgolj rezervacije preko Facebooka.

Katastrofa!!! Izredno sem razocaran nad tem diskriminatornim nacinom, glede na to da imajo javno objavljeno telefonsko stevilko.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
To rešiš tako, da greš v Garažo
grin1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Pravo Neapeljsko pico bos tezko dobil kjerkoli. Ce pa jo ze kje imajo, jo ne bodo dolgo delali, ker nas okus je pac drugacen.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
To rešiš tako, da greš v Garažo
grin1.gif

Kakšne Garaže, Tuneli ipd. Sprobal praktično vse picerije v Ljubljani in lahko rečem, da je to mesto z enimi najslabših pic. Verace pa je ista pica kot jo ješ v boljših picerijah v Italiji. Ni to pica, katere smo vajeni slovenci, katera seveda z originalom nima popolnoma nič skupnega, zato se bo marsikomu zdela "pusta". Šoferske in vražje pač tu ne boste dobil.
grin1.gif
Sestavine dobivajo z juga Italije, na njej je San Marzano paradižnik, buffalo mozzarelo, parmski pršut, tako da je vse po reglcih napolitanske pice. Mizo moreš rezervirat par dni prej, preko FB-ja odpišejo v parih minutah. Med mojim obedovanjem je v tisti uri prišlo 15 ljudi, ki pa niso imeli rezervacije in so odšli lačni. Na začetku so imeli še pico to-go, ki pa so jo tudi morali skenslat.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Avtorju teme....pozri ponos in ne travmiraj . Rezerviraj preko FB ali emaila. Lepo pise, da na telefonsko ne morejo zagotoviti rezervacije. Pa zelo dvomim, da ti je v prvo zabrusil nazaj odgovor, brez da si sikal ti najprej. Meni je (za dva) sicer uspelo brez rezervacije v nedeljo zvecer. Prijaznost TOP. Pizza TOP. Okrog sedeči pametnjakoviči, ki vedo vse ali še več o pizzah-PRICELESS.
smile-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Nebi vedel. Najblizje Neaplju sem bil,ko sem sel v Benetke. Zgleda bom moral res na jug italije, glede na to da imajo tukaj neuporaben nacin rezervacij.

You can't be series!
hysterical-1.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Nimam fb in ga niti nimam namena delat, da bi opravil rezervacijo.

Raje si bom nasl leto privoscil letalsko do neaplja-so relativno poceni iz okoliskih letalisc.

Piceriji pa zelim veliko uspehov z zadovoljevanjem hipsterske populacije in v upanju da jim cimkasneje pade kvaliteta.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Notranjc pa si že bil pri Marinu?
Povem iz lastnih izkušenj dobro mah več kot dobro. Poznam celo zgodbo in lastnika že kakih 17 let odkar sem zašel v ribolovne vode
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Ne morem komentirat picerije, lahko pa pico, ki mi jo je dostavil Twinman.
Po dveh hamburgerjih, sem z največjo slastjo pojedel polovico pice (polovico sem prepustil moji polovici)
Super! pred letom sem bil na siciliji in so me njihove pice zelo impresionirale, in sedaj imam v sloveniji možnost jesti praktično isto kvaliteto.
Ja, te pice so skromne- kar narekuje tudi tradicija, kar je gor, je pa spedenano do perfekcije.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
ksz

Po moje bi bila najblizja pizzerija, kjer bi se dalo dobit pravo južnjaško pizzo v Tržiču. Ladjedelnica in kup delavcev z juga. Jaz tam jemljem v eni trgovini burrato. Se bom pozanimal.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
spedenano do perfekcije pomen šnitka pršuta ki je postavljena do mm natančno v sredino... jao jao...

Če ti večdnevno vzhajanje testa s kvalitetno moko tipa 00, DOP San Marzzano, Fior di latte, Buffala ne pove kaj dosti, potem ne veš o čemu gre debata. Tudi tebi bi bila všeč taka pizza. Ampak se je treba aprori postavit proti nečemu, česar se še ni poizkusilo.

Jaz sem 1. tako pizzo jedel več kot 10 let nazaj v Neaplju in ja - najboljša pizza ever, pa je bila "samo margarita"

P.S. - na taki pizzi ni "šnitke pršuta"
 
Nazadnje urejeno: