Navigacija na motorju

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Bakki, kako dolgo si pa čakal na zadevo iz Hong Konga ?
Poštnina je bila dejansko zastonj ali je to samo tako napisano?

No, saj če taki denar zgubiš itak ni panike, ampak glede na to da ima 17 negativnih feedbackov - v tem mesecu, potem kaj dražjega res nebi kupil od njega.

Hvala za odgovor.

P.S.
Vincent, hvala za info.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne rabiš kinezov, to maš iz Nemčije za par dni tukaj.

Na istem linku kot je vincet kupil kabl npr.

http://www.tronicsale.com/-Bikehalterung-fuer-Garmin-nuevi-schraubbar/a-83084/
sveda malo drugačna cena

http://www.tronicsale.com/-Bikehalterung-fuer-Garmin-nuevi-FLEXIBEL/a-83020/
ni da ni
smile-1.gif


Drugače pa vincent, čudi me da so ti sploh poslali na način plačilo po povzetju, jaz če ni paypala ne diram zadeve.

p.s. vincetn, dobro ti je izpadlo, fajn je da deliš to še z drugimi
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ja Snecer, sem videl tole. Nosilec je že v košarici.
Odločam se ali naj vzamem ta napajalni kabel kot Vincent.
cheer.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Eni motorji imajo prostor da kaj takega daš na bilanco, drugi spet ne, tako da prvo poglej če imaš prostor.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Pravkar prišel iz garaže.
Žal na moji belanci ni prostora za navigacijo. Nekdo je v zgornjem postu omenjal prav takšen nosilec, za okrog cevi - belance, ampak pač pri meni ne gre. Saj tudi če bi šlo sem se spomnil bi bilo nesmiselno še iz enega razloga, razen če bi jo imel full na desni ali ful na levi ob ročki kolikor gre.

Kupil sem si tank torbo, ki se iz prostornine 30l poviša v 36l in ko bi imel tank torbo nameščeno na tank, navigacijo pa na belanci ali na vijaku kot ima vincent, potem navigacijske naprave sploh nebi videl, ker bi mi jo torba zakrivala.
Imam pa v tank torbi posebej prostor pod folijo (kjer je okno za avtokarto), da se vstavi navigacija, in se pač kabel napelje v torbo.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
421
66
28
Prišlo je v cca. 10 dneh. Ne spomnim se.

Sicer pa tudi če ne bi dobil, se ne bi sekiral za ta drobiž. Poštnina pa je bila zastonj... tako kot je pisalo. S poštnino tudi sicer še nisem imel težav...
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ja, sem pogledal kompletno stran katero si dal link. Imajo zanimive nosilce ... sem jih gledal več, ampak ko jih v košarico namečeš se kar hitro nabere za 50 in več €.

Zdaj sem si malo bolj podrobno pogledal belanco in vse ostalo in mislim, da bi se dalo kaj narest.
Evo še sliko mojega "cocpita". Okrog armature je placa več kot dovolj, ampak bi moral vrtat v plastiko, kar pa mi ni najbolj.

 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
tebi bo taman pasal levo zgoraj na šravf balance...(Snecerjev sistem)...imaš že oblikovan digitalni števec da bo spodaj pasal še Garmin
wink-1.gif


skoči do prvega drejarja, vzemi šravf balance s sabo (pa s sprintano sliko Snescerjevega šravfa s kuglo), pa naj ti naredi vijak s kuglo (le premer kugle moraš določit pravi - torej kot ga potrebuje nosilec garmina).
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hvala za sliko ....
cool-1.gif


Najprej sem mislil, da bi isti nosilec ko imaš ti, namestil na plastiko, ki je znotraj kokpita. Slika spodaj.



Lahko bi pa tako naredil kot si ti omenil in sicer na vijak. Slika spodaj.

 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Druga opcija absolutno. Tako estetsko kot funkcionalno..ker če se naveličaš enostavno daš nazaj original vijak pa ne bo nikjer nič videti.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Evo, tudi jaz delam sedaj tole. Tvoja druga opcija. Nosilček za Oregona sem že dobil (premer kugle bo 17mm). Ampak bom naredil verjetno stvar dvodelno, oziroma trodelno (šrauf z lulčkom na vrhu in navoji, majhna kapica za tega lulčka (kadar garmina ne bom uporabljal) in pa kugla z vratom). Skico sem ravno narisal. Bi pa rad spravil gor nekako še fotoaparat, da bi se videl tudi obratomer in števec, ampak to malce kasneje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Varianta 1- potrebno je tudi preveriti če se pri zasuku bilance ne dogaja kaj čudnega.
Razen tega vidim da so slike fotošopane, Nuvi ni tako majhen kot na sliki
smile-1.gif
(ali se motim).

Jaz bi zagotovo naredil na vijak bilance, vendar ti imaš potem določene težave s tank torbo. Bo treba najti kompromis.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@ vincent:

Danes sem dobil iste stvcari kot si ti naročil (pri isti firmi), polnilec in kuglico.
Res so bili hitri. V sredo popoldan sem naročil, v četrtek sem dobil obvestilo, da je poslano na moj naslov in danes prinese poštar.
Sem že malo študiral in doštudiral. Nabavil sem tudi ohišje za cevne steklene varovalke, da bom dal odspredaj ... 2A je čisto dovolj za takšnega porabnika kot je Garmin.

 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
@ vincent:

Nabavil sem tudi ohišje za cevne steklene varovalke, da bom dal odspredaj ... 2A je čisto dovolj za takšnega porabnika kot je Garmin.

Kje misliš to od spredaj? Veži jo čim bolj pri akumulatorju. 2A je povsem dovolj...le jaz je nisem imel, pa sem dal 5A. Drugače bi noter vrgel kar 1A. Če bom kdaj ob priliki prišel do kake švohnejše bom zamenjal.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Tako, danes sem se spravil narest instalacijo na moped za mojga Garmina.
Kot sem omenil ... naročil sem iste stvari, kot si jih ti vincent, tudi kuglico sem vzel isto, čepravimam narest nekaj drugega.
Kaj bom pokazal čez vikend v kolikor bom zadevo dobil.

Pri tej škatlici sem zmanjšal kabel, ki gre na akumolator, saj imam škatlico montirano na akumolatorju in ne potrebujem cca. 80cm žic, če so priključki akomulatorja "na dohvat ruke". Na konce sem zalotal "kabl šuhe" ter izoliral z termo bužirkami.
Del kabla, na katerem je USB vtikač sem napeljal skozi okvir motorja, ter z nim prišel ven točno spredaj pri ključavnici.
Na + sem dodatno zalotal še ohišje za cevno varovalko (na sliki: čisto spodaj črna zadeva) ... zaradi varnosti, da če mora kaj crknit, naj bo to varovalka ...
smile-1.gif


Postopka nisem postopoma opisoval, ter argumentiral z slikami, saj je kot prvi lepo zadevo opisal Snecer, tukaj pa se je potrudil tudi vincent.

Sem pa naredil eno sliko z telefonom, da vidite kako zadeva zgleda pod tankom.

yamaha-fz6-fazer-s2-foto_14253432_17259220_17710735.jpg
 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Tako ... čeprav sem kupil isto bunkico kot vincent, mi vseeno nekako ni bilo do vrtanja.
Na belanci bom odstranil en vijak in namesto njega zašraufal drug vijak, ki sem si ga zamislil.

Idejo sem vrgel na papir, ter dal profiču, da zadevo izdela na stružnici. Da pa nebo rjavelo smo seveda stvar naredili iz "rostfrei" materiala.
Kako zadeva zgleda (slikano z telefonom) pa spodnja slika. Zgleda bombastično, kot da je serijski del motorja.
cheer.gif


yamaha-fz6-fazer-s2-foto_14253432_17259220_zoom_17725149.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, zdaj pa je tako kot se šika
smile-1.gif

Samo nisi najlepše fotografiral, ni ostra.