Navigacija na motorju

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
fp:

http://www.2shared.com/

se priporočam
smile-1.gif



evo, že kupil karto Slovenije in pohodniški vodnik LJ z okolico
smile-1.gif
...to ti je plahta!

(Kod&Kam, Miklošičeva 34, Lj. - Slo=7,80 EUR, Planinska=8.10)
855091-29012010330.jpg
 

Priponke

  • 855091-29012010330.jpg
    855091-29012010330.jpg
    38,2 KB · Ogledi: 233

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Nimaš kaj, kakor je ženska rekla, da jo bom dobil takoj drug dan in tako je tudi bilo.
cheer.gif




 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Ko obisces Dolomite parkrat ves vecino prelazov ze na pamet
wink-1.gif
Drgac je pa rezervni papirni zemljevid vedno zraven na daljsih furcah. Tolko pa spet ne zaupam tehniki. Se posebej ko sem par let nazaj srecal na vrhu Falzarega Poljake katerim je crknila navigacija v kateri so meli shranjeno ruto skupaj z hoteli.
Drgac je pa Stelvio res super ampak meni najljubsa prelaza sta Pordoi in Valparola.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Dobra navodila, super ideje. To kar je Snecer spisal in poslikal na tistem foromu je narejeno v nulo.

Hehehehe ... zakaj se smejim?
Sem študiral, kako bi si namestil navigacijo na motor; ali naj uporabim kakšen vijak, kakšno torbico ...
confused-1.gif


In sedaj sem se spomnil, smešno mi pa je to, da se nisem že prej.
Na mojem motorju imam šipo spredaj (čisto malo - športno), ampak dovolj, da lahko iz avta nosilec Garmina zalepim na šipico.
Pravkar sem ga namestil ... zdaj testiram če bo normalno držalo ko bom zvečer šel pogledat.
cheer.gif

Lepo se da v sredino šipce in so vidni vsi inštrumenti na armaturni plati.

Zvečer naredim kakšno fotko ....

 
I

Izbrisan uporabnik #488

Eni imajo tako narejeno na šipico oziroma celo na števec.
Noben edino ni povedal kaj se zgodi ko se odlepi
smile-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Sej večina ima še eno varovalo potem (štrikec), katero pa se naveže nekam na balanco ali kam drugam. Tolk da ko se odlepi še malo po tanku poskače.
evil.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@Snecer: tudi na to sem takoj pomislil. Kaj narest, ko se zadeva odlepi in se skotali po cesti.
Najprej sem poštodiral o vrvici, ki bi jo na eni strani zvezal za ogledalo, na drugi pa za nosilec.

No, če bi se odleplo mi nebi padlo po tanku, kot je Tuši omenil, temveč bi se zazibala med armaturo in belanco.
Da se temu izognem sem dobil eno idejo. Tudi če se odlepi od stekla ne bo zanihala na vrvici temveč bo v isti višini ostala.
Bom prilepil sliko, samo da dorišem zadevo, da bolj nazorno pokažem kaj sem mislil.

Pa še to ....
Danes ob 15.30 sem nosilec nalepil na šipo, pred 10imi minutami sem prišel iz garaže in nosilec se drži kot pes ježa.
Ko sem ga hotel na silo odlepit ga enostavno nisem mogel. Nosilca nisem dol vtrgal, ker nisem hotel uporabi vso silo ... zakaj bi, saj tudi med vožnjo na nosilec ne deluje 6kg sile (primer), bolj vibracije, ki pa na sami šipi niso pretirane.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Evo ....
Od točke A do točke B napeljem ribiški SILK (dovolj je takšen, ki zdrži 1kg), kar pomeni, da je zelo tanek in neviden.
Navigacijsko napravo oz. nosilec namestim malo nižje kot je na sliki in grem skozi otprtino oz. luknjo, ki je na nosilcu naprave.

Silk seveda malo napnem, da ni ohlapen in naprava se ne bo zazibala po belanci ali odkotalila po cesti, temveč bo ostala v isti višini, pač odlepljena od stekla.

Silk je zelo močan (imamo različne glede na nosilnost), tanek in pa minimalno viden. ZMAGA !
cheer.gif


@Snecer: vsekakor bom testiral, čeprav menim, da po tej varjanti, ki sem si jo zamislil nima kaj bit.

bild4339resize-copy.jpg
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Vidnega kota ne moti, ker šipa ni tako visoka, in ko se pelješ dejansko gledaš prek nje in ne skozi, razen če bi se vlegel na tank, kar pa jaz ne bom počel.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tu pa tam se bomo vlegli, sicer pa lahko malo zamišiš tedaj pa bo
smile-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hehehehehe ....
V petek ko prideš do mene boš videl v živo, kako sem si zamislil. Silk sem pravkar naročil sodelavcu, ki je Fisher v prostem cajti.

Ko se bomo vlegli na tank, takrat itak ne bomo rabli navigacije, ker zaradi brzine itak ne bomo nič videli, kaj šele da bi na Garmina gledal.
nahrung002.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja cesto boš gledal na garminu, lol. A do tebe prideva? Sem mislil da smo se zmenli v beznici
smile-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ja, sva se z A. pogovarjala po telefonu, pa sva se zmenla, da prideta v petek ob dogovorjeni uri do mene.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Jupiiii...dobil vso opremo po pošti..jutri (upam) če bo prilika se lotim montaže zadev na motor.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
(rabim par napotkov...koliko časa se fila garmin npr. v avtu...ter ali se da zadeva filat tudi preko PC-ja ..in seveda koliko časa to traja).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekaj ur, da je poln. Da se filati preko PCja, preko USB kabla tudi. Takoj ko ga priključup na usb pritisneš tipko za izklop, da piše polnjenje, sicer se polni še dlje zaradi vklopljenega ekrana.