Navigacija na motorju

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
ja res so ugodne cene..se vidi da digitalizacija (in net) dela svoje..kakor tudi GPS navigacija
smile-1.gif
.

moram ob priliki skočit pogeldat in si kaj kupit....ne vem...jaz se brez zemljevida počutim zgubljeno (sploh neznani kraji)..ker če se kar nekje gibljem, pa nimam pojma kje...nekako ni to to.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja, saj zato sem napisal, ker je možno, da se je podražilo vmes kaj. Sem pa videl, da nimajo na Internetu. Če potrebujete te karte, pokličite in vprašajte za MarcoPolo (imajo tudi karte lastne produkcije, niti niso tako slabe, vendar po mojem ne tako dobre kot so MarcoPolo), najbolje pa da se ustavite tam, je zanimiva štacuna za zemljevide.

Ko sem iskal te karte sem bil tudi v Azimutu - dobra štacuna, vendar niso imeli željenih zemljevidov.

Priporočam MarcoPolo tudi zato, ker ima nekaj, česar običajne navigacije nimajo:
- "scenic roads"
- "tourist roads"
- s številom zvezdic označena mesta (stopnje zanimivosti), kraje ter vasi
- dobro označene kampe
- mestne zemljevide večjih krajev in mest (to je dobro zato, ker če ne veš kje v Pisi je viseči stolp, ti navigacija nič ne pomaga - jaz sem odprl mestni zemljevid, našel tisti stolp, vnesel v navigacijo in voila - v Rimu mi je tudi karta pomagala za štart)
- odlična označenost cest glede na hitrost potovanja po njih (za določeno barvo lahko predvidiš povprečno hitrost)
- krajinski parki
- in še in še.

..in na koncu: ko držiš v roki karto, dejansko vidiš za kar nekaj kilometrov naprej, kaj je zanimivega na poti, kje bi naredil ovinek, ki ga sicer mogoče nebi, kje bi potegnil bližnjico, pa čeprav po cesti, ki ti je micka ne predlaga, itd., itd.

Priporočam.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
No, če smo že zašli na navadne zemljevide, še en mogoče za koga zanimiv namig.

Poleg zemljevida, ki je seveda nekje shranjen, si jaz skopiram (za odtenek bolj na svetlo) zemljevide v črno belem načinu. Mogoče si jih malo povečam, ali pa tudi ne. Potem pa si zzanimive točke in pomembne ovinke pobarvam z markerjem.
Ta opcija je v tank torbi mnogo bolj vidna in pregledna, kot navaden barvni zemljevid.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če si pot načrtuješ doma npr. v programu Mapsource, si na koncu lahko kar sam natisneš zemljevid z izbranimi cilji itd. (tako jaz delam).
Skratka digitalne zemljevide se da natisniti
smile-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Definitivno moraš imeti zraven tudi papirno izdajo območja na katerega se odpravljaš.
Sam imam Garmin napravo, ampak po teh razlikah ne vem, kako bi ji zaupal ... to je prvi feler, ki sem ga zasledil med pregledom.

Malo gledam karte in na karti CNEU 2009 nisem zasledil prelaza, ki vodi proti Cortina d'ampezzo ...
Torej, če bi hotel na prelaz Passo Di Tre Croci potem te Garmin ziher nebi usmeril pravilno, ker na karti tega ni.

Druga pesem je pri ViaMichelin-u, kjer je na karti lepo vrisan prelaz o katerega sem primerjal z karto CNEU2009.

Prilagam tudi slike ....



 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če si pot načrtuješ doma npr. v programu Mapsource, si na koncu lahko kar sam natisneš zemljevid z izbranimi cilji itd. (tako jaz delam).
Skratka digitalne zemljevide se da natisniti
smile-1.gif

Itak, da si v grobem načrtuješ pot na računalniku, samo natisnjeni zemljevidi so daleč manj uporabni od originalnih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je res, mislim sem bolj na okvirno orientacijo, preglednost. Za to pa so dovolj dobri.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hahaha ... dobro si jo poimenoval.
smile-1.gif

Jaz imam tudi nekaj takšnega ... se mi zdi, da se imenuje TransAlpin ... tam je pa itak vse vrisano.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Uporabljam Zumota 550..odlicna zadeva. Napajanje mam potegnjeno iz akumulatorja, nosilec za motor ja zraven,jaz mam pritrjenega na krmilo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Plan natisnjen na papirju tudi pride prav, sploh npr. kadar planiraš Dolomite za 1 teden in si nabereš prelaze, si ne moreš vseh zapomniti in je traso dobro imet natisnjeno s seboj.

Dolomiti
srce-1.gif
na čelu!!!!

Poezija
nahrung002.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Jaz sem se nekako že odločil da bom nabavil Nuvi-ja 765 (po nasvetu tule gor
grin1.gif
)...razen če me ne piči kaj drugače, ker potem bom verjetno pristal na najosnovnejšemu modelu 1300.

Grem pa danes po navaden zemljevid Slovenije (z Istro) merilo 1:300.000 (upam da dobim od Marco Polo)....imam pa v planu vsega skupaj 4 zemljevide (Slovenija, Planinsknega Lj. z okolico, Zahodne Alpe, ter Avstrija...verjetno tudi ob priliki Hrvaško..predvsem morski del oz. južni del, ker nekje do Paga pokriva že prej omenjena karta Slovenije).

V sliki:

http://www.zemljevidi-vodniki....3829737739.html

http://www.zemljevidi-vodniki....3829738668.html

http://www.zemljevidi-vodniki....8803140015.html

http://www.zemljevidi-vodniki.si/32-slovenske-gore-in-hribi?p=2
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Glej, tisti omenjeni Alpski zemljevid MarcoPolo ti pokriva celotno območje Slovenije, Istre, na naslovnici se vidi kaj je obkroženo in to je vse v tej karti v merilu 1:300.000. Italijo pokriva do Rima, celo otok Elbo ima notri, ko sem šel dol. Kupiš eno karto in imaš vse to v enem skupaj s Francoskimi in Švicarskimi Alpami.

Potegni si tisti JPG dol in ga povečaj, boš videl kaj vse obsega. Razen planinski, to je drugo.

Če rabiš planinske imam jaz od PZS vse te karte, daj mi en FTP na ZS in ti jih uploadam, nekje 2Gb je vse skupaj.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
FTP?...daj ti to meni po domače
evil.gif


veš kje je problem pri teh digitalnih zemljevidih...ker jih (vsaj jaz ne) ne morem stsikat v večjem merilu...A4 mi je enostavno premala - jaz imam pa rad na eni poli npr. celo Slovenijo. Zdaj za kak detajl se pa seveda poslužiš stiskanih izsekov na A4 (samo tu si potem že dokaj blizu navigacijski napravi).

Tak da..ta trenutek rabim osnovo, potem gremo pa v detajle - kjer bojo prišli prav digitalni izseki (tam je pa A4 običjano vse kar potrebuješ...in kot že omenjeno idealno za na motor -s ploh če imaš tank torbo)

FTP ti pa tako javim ko ugotovim kaj je to
tongue-1.gif



(še to...ko smo že omenili tank torbe..tisti, ki jih imate..kako je kaj rečeno stik magneta in tanka - ter morebitne praske..je magnet na 'suhem' ali je oblečen v kak material?...se na ta račun kaj spraska lak?..pa kako e z odstranjevanjem..ker na količkaj konkretno turo moraš vsaj 2 x tankat vmes.)
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:

(še to...ko smo že omenili tank torbe..tisti, ki jih imate..kako je kaj rečeno stik magneta in tanka - ter morebitne praske..je magnet na 'suhem' ali je oblečen v kak material?...se na ta račun kaj spraska lak?..pa kako e z odstranjevanjem..ker na količkaj konkretno turo moraš vsaj 2 x tankat vmes.)

Ja, je oblečen magnet, tako da je z magnetom ne moreš spraskat.
Nevarno je, če torbo odložiš kar nekam nepremišljeno, ko tankaš, ker takrat se pa lahko na magnete prime marsikaj in posledično temu začneš pri naslednjem tankanju glasneje preklinjat ....
jezen.gif


Osebno bom odstranjevanju ter nameščanju torbe posvetil več časa (bolje preventiva kot kurativa) itak ko bom na motorju se mi nikamor ne bo mudilo.
cheer.gif


BTW: FTP je strežnik, kamor se shranjujejo datoteke .... itd.
zmaga.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
glede tank torb...jaz sem rped časom uporabljal originalno za moj motor, zadnje čase pa uporabljam le tamalo, v katero gre le kak list papirja, pa kuli.
Z njo je pol tudi lažje, ker je nikjer ne rabim snemat (razen pri tankanju jo dam malo postrani), ker itak noter ni nič zanimivega za ukradit.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Matjaž, pogledal sem na hitro tvoje slike iz bosne in črne gore. Super !
Veš kaj mi je posebej všeč ?

Sem videl, da ste se kar na nekem pločniku vsedli in jedli ... itd.
To mi je všeč, da ne komplicirate ko ste na furi, ampak kar po domače.