[NAVIGACIJA] I-GO novosti

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
ksz...

eno vprašanje.
Imam iGo My Way 8.4.3.179971 z mariupol skinom in zemljevidom Slo monolit 2011.07 in točkami isto 2011.07

Kje so zapisane omejitve hitrosti? na kartah ali PoI točkah? ker je kar nekaj napak v omejitvah ena "najhujših" je na AC Celje-MB pri Sl. Bistrica jug ti v smeri Mb-ja da za 50m omejitev 100 na uro, kar ni res, pa tut na odcepu MB jug proti Ptuju so omejitve prehitre za kakiih 150m. Pa tudi nekje 10m zaostaja da spremeni omejitev, kar v stari verzii mislim da ni blo.
Prej sem imel staro verzijo in mislim, da je bilo vse pravilno kolker se spomim.

kako rešiti težavo?

lp
 
22. jul 2007
13.274
1.577
113
124
naloži teleatlasovo karto
zmaga.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Monolitova karta je boljša kar zadeva pokritost, pa tudi posamezne stavbe lahko vidiš, kar je lahko velika prednost.
Pri samih omejitvah pa je omenjena Teleatlasova res boljša. Sedaj pa se lepo odloči, kaj je pomembnejše
cool-1.gif
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
evo naložil Teleatlasovo karto 2011.12 in Poi 2011.12(nadstandardni).

To je šele katastrofa! Govorim v smislu omejitev hitrosti ne o pokritosti, ta je ok vsaj kar sem stestiru (kaže kolovoze ipd.)
V domačem mestu oz. vasi nikakor pravilne omejitve, na AC ko se približuješ cestninski (Tepanje) ti iz 130 skoči na 60, v predor te da cca 100m prej, radarje ne kaže točno oz. odšteje metre cca 50-100m prej, Pri omejitvah je skoraj tombola da so zadeli pravo oz. da je na pravem mestu. Res pa je da je tist bug na AC 100kmh namesto 130 pri sl. bistrici odpravljen =)

Verjetno bom šel nazaj na monolitovo karto z njihovimi Poi ker mam GPS samo za backup na telefonu.

lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Matej, daj ti raje med vožnjo malo na cesto glej!

Prav za prav mi ni jasno kaj te moti, da ti da omejitev in radar 50-100m prej - a ti s tem uniči kak užitek v vožnji al kaj? Pa na sploh glede radarjev: a si ne moreš zapomnit tistih 10 škatel na AC križu.
A si mogoče pomislil, da ti napako dela navigacijska naprava in ne program?

Zagovarjam Monolitko, ampak se že kaka dva meseca vozim s TA, ker se mi ne ljubi zamenjat, ko sem enkrat nekaj testiral. Velika večina omejitev je OK, napake seveda so ampak jih sploh ne opazim, ker imam zvok po večini izklopljen (zvočno opozarjanje na karkoli itak vedno) pa na cesto gledam.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
eh kaj bom te na cesto gledu a veš kolko norcev je, rajši stran (na telefon) gledam...

HEC, da ne boš resno mislil.

ja me moti, ker če že spravlajo ven potem naj nardijo 100%. sj ne kompliciram za nove omejitve, sam za tiste ki so pa tam še predn so "gps" pognali bi pa lahko porihtali. Veš da sem pomislil, da mi mogoče telefon zamuja, sam zakaj bi mi zamujal samo zakaj enkrat je uredu enkrat pa ne. Tiste škatle mam že v nogi, AC od arje vasi do MB bi pomoje lahko prefural z zaprtimi očmi že, tolkrat sem s peljal, evo samo danes že 4x. Gre se načeloma za omejitve v kakih vaseh ko se pelješ enkrat na vsake tolko oz. po cestah kjer se pelješ enkrat na 5 let, da te slučajno ne ulovijo policaji (ravnina omejitev .. pa sj veš).

Zdej sem mel čas in sem mal testiral, pač če se 8x po isti(krat dva še nazaj domov) poti pelješ v enmu tednu pol ti že mal tečno rata. Ugotovil sem da je TA celo v moji vasi skoraj boljše pokrit od Monolita. recimo en dovoz oz. zdej je že most prek reke, je v TA narisan dovoz, v monolitu pa ni še nič, sem šel čez drugo vas je TA bolj detaljn glede cest in kolovozov kot monolitka. Bom dal gor nazaj monolitko ko sem jo prej uporablju pa da vidim razliko med staro in novo.
 

ahladi

Pripravnik
13. nov 2009
43
0
6
Eno vprašanje, pred kratkim sem hotel naložit nove Teleatlasove karte v kombinaciji z Topmapom. Ko sem želel pognati navigacijo, mi je izpisalo "Out of memory"! Če sem naložil samo karto Slovenije, je zadeva delovala normalno! Kje bi lahko bila težava? Sem pa zadevo naložil na iGo Primo 2.0! (če kdo ve, kje bi našel verzijo 1.2 se priporočam na ZS)
Hvala in lep dan še naprej! A
 

preddy4

Zelenc'
18. jun 2009
12
0
1
Prosnja.
imam problem z navon 750 in primo 2.0.
Tmc noce iskat frkfenc.
na primu1.2 dela.
hvala za kakrsno koli pomoc ,lahko tudi na zs
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@preddy4
verjetno je problem v sys datoteki. Uporabi enako kot jo imaš v 1.2 in preveri tudi, če imaš v mapi content\TMC\ potrebno trafficnav licenco.

@gogy89
Sygic ali Navigon. (iGO ne podpira te resolucije)
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
na navteqc 2011q4 kartografiji mi ne prikazuje stavb, v primo2.0 imam 2009q2 3dl datoteko. Ali je napačna, ker z monolitko je super kazalo?
lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Navteq in TA nimata tega - verjetno je govora o 2d stavbah (oranžne lise na karti, ki označujejo stavbe-hiše). Te ima samo monolitova karta in so implementirane v samo karto in ne kot samostojna 3dl oz 3dc datoteka.
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
tocno to sem imel v mislih. hvala za odgovor, res je fino da imas koga vprasat in dobis odgovor.Hvala se enkrat Janch
lp