[NAVIGACIJA] I-GO novosti

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Koliko držav je pa v tej mapi topmap skupaj ,ali dela tudi na Windows CE 4.2 MAG Digital GN2020.Prej je bilo gor igo6 in pa teleatlas mape stare
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
dela ja, s predpostavko da na napravo prej vržeš katerega od NNG programov, ki uporabljajo R3 karte, torej: Igo8, Primo, Amigo. Drugače pa je v selekciji Topmap zemljevidov ponavadi 20 držav vzhodne Evrope, vključno z našo deželo.
 
Nazadnje urejeno:

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Kateri od NNG programov Igo8, Primo, Amigo bi pa delal najboljše in zanesljivo na tem gps .Prej sem imel igo6 za osnovo še kar dober.Hotel sem dati gor igo6 plus ,ki ima kar nekaj dodatkov pa se je sesul ,tema na displeyu.(nisem vešč tega mag-a - po domače ne znam)obvladam garmina)Karte so bile na sd 1 gb .Kaj pa kakšen komplet map cca 42 - 44 map bi šlo tudi najbrž na sd 2gb.Sedaj je v omari spravljen,ker sem šel na garmin nuvi 765t in 660t .Mi ga je pa škoda mag-a
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Po mojem bi normalno delal vsak izmed naštetih, saj ima naprava povprečne karakteristike, ki povsem zadostujejo za gladko delovanje. Torej imaš vse pogoje za nadgradnjo, zna pa manjkat ključni - stopnja tvojega znanja, saj zna bit stvar rahlo komplicirana pri konfiguraciji in optimizaciji, za nekoga ki ne ve prav dosti kje/kaj/kako z napravo, ki pa je po možnosti še zaklenjena. Si pa na pravem forumu, da ti pomagamo, če se zadeve lotiš.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Vidim da ima igo primo ali amigo manjše zahteve
•RAM:
◦Minimum 64 MB
■42 MB available with TTS
■35 MB available without TTS
◦128 MB recommended for optimum performance with advanced features
•CPU: 400+ MHz ARM 9 or 11
•OS: Windows CE 4.2, 5.0, 6.0 supported
•Screen: WQVGA (480x272) (Other resolutions supported upon request)
•With or without GPU
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
V praksi ti iz lastnih izkušenj povem da na šibkejših napravah najmanj šteka in najmanjkrat javlja memory error prav igo8. Toda obvezno mora bit očiščena verzija, brez vseh skinov in ostale navlake.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
To se pravi neka micro verzija igo-ta samo osnova brez dodatnih skinov in language in še marsikaj najbrž kot jaz to razumem.Katera je pa nabolj zanesljiva in lepo delujoča igo primo ali amigo ali igo8.Ker igo6 ki je bil gor je bil osnovni .Full všeč mi je bil igo 6 plus ki je imel kar nekaj dodatkov pa ga ni dočakal mag gn2020.Ker sem ga prej sesul in tako je v omari že malo več kot 1 leto.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
žal ne morem testirati te nove karte, ker mi je program (sygic) ne zazna
frown-1.gif


bomo morali počakat na novo karto od TA za IGO, ampak kot je napisal lugi, razlika je minimalna (par kb).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
To se pravi neka micro verzija igo-ta samo osnova brez dodatnih skinov in language in še marsikaj najbrž kot jaz to razumem.Katera je pa nabolj zanesljiva in lepo delujoča igo primo ali amigo ali igo8.Ker igo6 ki je bil gor je bil osnovni .Full všeč mi je bil igo 6 plus ki je imel kar nekaj dodatkov pa ga ni dočakal mag gn2020.Ker sem ga prej sesul in tako je v omari že malo več kot 1 leto.

Jeziki in zvoki ne vplivajo ma delovanje, ker itak samo enega uporabiš, vplivajo pa na zasedenost spomina in če si s tem na knap, potem daš gor samo tri osnovne jezike (recimo SLO, GB, D) in tiste glasove za vodenje, ki jih rabiš (vse 3 slovenske,...).
Skini, upoorabnikovi POI, 3D zgradbe, glasovno opozarjanje na ovire,... to pa zelo upočasnjuje mašinco.

Jaz ti predlagam Primo, al pa verzijo iGO8 s konca lanskega leta. Vendar pazi na resolucijo!
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
V garmin forumu je Janch omenil, da tmc v slo dela tudi na IGo8 in ne samo na primu. katera verzija igo8 je prava za to in ali je potrebno dati isti filet v tmc direktorij?

BTW: kaj se je zgodilo z novimi winmo in android verzijami na homepagu prozivajalca? Samo še za iphone se jih dobi...

tomi
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik tomi12345 pravi:

BTW: kaj se je zgodilo z novimi winmo in android verzijami na homepagu prozivajalca? Samo še za iphone se jih dobi...

tomi

japčkarji so polni keša in ga za vse neumnosti mečejo zgleda
confused-1.gif
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Janch!

dej pliz povej s katero verzijo ig8 ti je delal tmc v sloveniji. Probu sem zadnjo (11.5.2010) pa je znan problem: ca key ok, tmc sporočil pa nobenih.
S primotom pa dela bp.

tomi
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ponavadi je ravno obratno - da so na Primu težave s TMC-jem in ne na iGO8...Jaz osebno nimam FM sprejemnika na napravi, zato lahko pomagam le in zgolj teoretično. Za dober začetek pa je osnova, da veš kateri protokol ti uporablja tmc sprejemnik. Potem dodaj v sys:

[tmc]
source="gns"
port="com4"
baud="57600"

kot pa ti je verjetno jasno, seveda nastavitve-številke varirajo od naprave do naprave oz antene zato so te številke le "simbolične"
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Sem mislu, da veš za kakšno verzijo igo8, s katero dela tmc v slo.

Sys.txt mi je jasn, ja.
Problem je v decodingu. TMC sprejemnik v igo8 že dela, sam sporočila v slo ne delajo na igo8.

tomi
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No končno si se oglasil...jaz se pa tuk matram...:)
O tem TMC-ju je že blo toliko govora, da več ne vem kaj kje dela in kaj ne. Končno odgovor iz prve roke!!
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kako pa je s TMCjem na NAVIGONU? Na njihovi spletni strani piše, da imamo v Sloveniji omogočen PREMIUM TMC
smile-1.gif
a to sploh dela pri nas in kakšna je razlika med premium in navadnim TMCje>m?
 
Nazadnje urejeno: