[NAVIGACIJA] I-GO novosti

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V Sloveniji imamo Premium TMC ker smo nekaj več.
wink-1.gif

Seveda dela, pa IŠČI tudi, tako, da ga lahko brez skrbi uporabiš.

Aja navadni je zastonj in Premium ali Pro, ali kaj podobnega je plačljiv (ni nujno da za končnega uporabnika).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Nekaj prevajam iz angleščine v slovenski jezik (za nek navigacijski program) in me zanima, kako bi lahko v slo jeziku rekli Lane assistant?

Kaj bi bilo najbolj smiselno dati?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Odvisno v kakšnem kontekstu. Kot opis je pravilno: "Prikaz pravega voznega pasu". Če pa gre za kakšen prevod direktno v kodi programa, potem pa morda kaj podobnega ali pa kar enako.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ja za prevod programa se gre. hmm tale "Prikaz pravega voznega pasu" je morda malce predolg. morda bi bilo bolje, da pustim na original angleščini.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Na trgu je nek nov (no ni glih čisto nov) navigacijski program in ker sem zasledil veliko nepravilnih slovenskih izrazov sem kontaktiral to podjetje in jih tudi obvestil o temu. Ponudil sem jim možnost, da bi jim poslal pravilne izraze, glede na to, da poznam ostale navigacije v slo jeziku. Takoj so bili za in mi poslali vso gradivo. Seveda je to moja dobra volja, da to sploh počnem (kake pol urce na dan) in nimam določenega roka, do kdaj moram to naredit.

Sedaj pa počasi iz dneva v dan urejam in prevajam besede
smile-1.gif


Imaš kaj gradiva?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Hrvaška je še vedno 69%, kar pa je sramotno za tako državo. No sicer pa važno, da je Slo že sedaj 99% pokrita, ko pa pride ta karta bo še bolj? 100% ne more nikoli bit?