[NAVIGACIJA] I-GO novosti

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
zadnji......

mogoče je bilo že povedano, pa ne najdem
confused-1.gif


ali se da imet več vrst kart (monolit, navteq in TA) naenkrat v eni napravi?...ene so pač boljše za ena področja druge za druga...vseh za vse pa ni
frown-1.gif

al se mora brisat/nalagat sproti, glede na po?
če se da, kako?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
En od skinov to podpira, kateri pa ne vem, ker skinov generalno ne maram, saj zabašejo memorijo in upočasnijo napravo.

Če pa sprašuješ ali lahko imaš recimo Avstrijo TA, Slovenijo Monolit in Italijo NQ pa seveda lahko. Moraš edino pazit ker NQ zemljevidi niso na mejah kompatibilni z lokalnimi ponudniki Top Map in te zna malo čudno vodit.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V mapo igo8\content\map si skopiraš karte držav ki ji h potrebuješ, lahko jih mešaš med samo (NT, TA, Topmap) vendar pazi, da ne boš imel za kakšno državo več različnih kart. Torej samo 1 po tvojem izboru. Druga opcija - še bolj elegantna, pa je sktipta "Map changer", ki pride s skinom (recimo diMka WertVRV). S tem pa lahko elegantno preklapljaš med kartami različnih ponudnikov. Je pa za to potrebno imete malo več "know how" saj je potrebno narediti različne direktorije, glede na ponudnika kart, pravilno poimenovati in na koncu še v sys navesti poti do posamičnih setov kart.

Druga stvar med mixanjem kart različnih ponudnikov pa je lahko neskladnost. Dogaja se, da določene Topmap karte ob mejah niso najbolj skladne z Navteq kartami. Je že bilo nekaj primerov jamranja uporabnikov (ex yu).

V vsakem primeru, če le nisi heavy trucker, ti priporočam kombinacijo Topmap+TA. Ne moreš falit.
cool-1.gif


ps: McGiver, moj post je bil pisan isti čas kot tvoj, zato enake ugotovitve, da ne bo kdo mislil, da te popravljam.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

hombre

Zelenc'
14. sep 2010
13
0
1
vsebina SYS datoteke:

[rawdisplay]
screen_x=320
screen_y=240

[debug]
skip_eula=1

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

[sound]
queue_length=300
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Naredi backup in nato zbriši vsebino sys - vanjo skopiraj in shrani:

[gps]
port="1"
baud="9600"

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1

 
Nazadnje urejeno:

hombre

Zelenc'
14. sep 2010
13
0
1
Myflashdisk sem pobrisal in zadeva zasilno deluje samo s kartice.
Očitno še nekaj manjka, saj se naprava resetira tudi če mu dam preračun poti recimo v Avstrijo (ne glede na vrsto karte).
Pobrisal sem tudi datoteke v mapi save...
Janch, če veš, kaj bi mi lahko žrlo živce ti bom hvaležen....

PS. Zakaj je MyFlashDisk velik samo cca. 36 MB in razdeljen na particije. Bi bilo to dobro formatirat?
 

hombre

Zelenc'
14. sep 2010
13
0
1
Ni edina. HE HE.

Sem probal s novim SYSom, ampak še vedno nagaja. Dal sem mu računati pot v Graz pa na koncu izračuna mrkne. Trenutno je nastavljena karta TA.
Vsekakor ti hvala za trud.
 

hombre

Zelenc'
14. sep 2010
13
0
1
Sedaj je naložena verzija (8.3.1. 57...) s Mappy exe datoteko, ker je to edino, kar sem lahko spravil v življenje na tej napravi. Pri ostalih sem ob zagonu vedno dobil obvestilo nekaj v smislu ''no application data found...''.
Na internem pomnilniku sem pobrisal vse, tako da glede rama kaj več verjetno ne gre storiti...
No malo se bomo še potrudili s ''big braderom'' Googlom, pa bomo morda našli kakšno novejšo verzijo primerno za PNA naprave (brez instalacije)....

Gospodje (zlasti Janch), hvala za trud..
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
Citat:
Uporabnik vedo pravi:
če kdo rabi karto od monolita Slovenia 2010,07 v pošljem v zs link
Pa si ji sprobal... mene v domačem kraju MB pošilja pa čudnih nelogičnih poteh na cilj pa pripelje, ko ne upoštevam njegovo pot in grem po svoji mi potem da to pot v osnovi pa nikoli ... prejšnja karta mi je dala vedno samo to pot... ne vem pa kako je tam kjer ne poznam tako cest... bi blo zanimivo izvedet vaše izkušnje z to karto
lp Jože
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Imel v mojem kraju isti problem. Takoj sem šel nazaj na TeleAtlas, ker je za mene to karta, ki ima še vedno najboljše vodenje.
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Imel v mojem kraju isti problem. Takoj sem šel nazaj na TeleAtlas, ker je za mene to karta, ki ima še vedno najboljše vodenje.
In katero od TeleAtlasa imaš in ti kaže hišne številke v manjših krajih... jaz imam sedaj zopet gori Slovenia83Monolit_2009.12_100323.fbl in je brez problema
lp Jože