[NAVIGACIJA] I-GO novosti

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
konec maja so napovedali pri tele atlasu izdajo novega zemljevida za slovenijo, pridno so pokrivali z njihovimi kamiončki sem tudi sam videl
smile-1.gif


upam, da bodo res izdali v kratkem novo mapo z tablami pri izvozih in avtocestah :D

me pa firbec matra, ali bo večja od monolita ki je 24mb ali manjša...

ima kdo že kaj več info?

hvala in lp
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ

Skoraj gotovo bo manjša od monolitove ker dvomim da bo tudi TA dajal not vsako hišo posebej
smirk-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
hmm brezveze pol...pol je boljša od monolita vendar škoda da nima tabel na avtocestah in izvozih...ker pokritost od monolita je res dobra. meni najde vsak naslov kot ga rabim...

hmm bomo videli kaj bo iz tega..hvala in lp
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
hmm brezveze pol...pol je boljša od monolita vendar škoda da nima tabel na avtocestah in izvozih...ker pokritost od monolita je res dobra. meni najde vsak naslov kot ga rabim...

hmm bomo videli kaj bo iz tega..hvala in lp
Jaz se pa ne bi ravno strinjal s tem. Po vaseh je kup naslovov, kjer TA karta pelje čisto pravilno (celo do mojega ranča, ki ga še v AR ni
evil.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
ja sej ti verjamem
smile-1.gif
toda mislim...zakaj je potrebno, da kar 3 "podjetja": TA,MONOLIT IN NAVTEQ pokrivajo slovenijo, nihče pa ne naredi kakor je treba (torej res podrobne in natančne hišne številke + table na AC).

dovolj bi bilo, če bi samo en od teh treh pokril in bi zadeva bila zaključena
smile-1.gif
po potrebi bi 1x na leto samo spremembe vnesli v novo karto in to je to :D

morda pa si želimo preveč za tako državo, v kateri živimo :)
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
ja sej ti verjamem
smile-1.gif
toda mislim...zakaj je potrebno, da kar 3 "podjetja": TA,MONOLIT IN NAVTEQ pokrivajo slovenijo, nihče pa ne naredi kakor je treba (torej res podrobne in natančne hišne številke + table na AC).

dovolj bi bilo, če bi samo en od teh treh pokril in bi zadeva bila zaključena
smile-1.gif
po potrebi bi 1x na leto samo spremembe vnesli v novo karto in to je to :D

morda pa si želimo preveč za tako državo, v kateri živimo :)

Ja tovariš, to bi bilo najbolje, potem zapremo vse trgovine, razen ene, kaj se bodo šli in nam vsi isto robo prodajali. Na koncu dajmo še oblast delavcem. TO bi bilo pravo za to državo, v kateri živimo.

SF SN


stupid-1.gif




Mimgrede, temu se reče svobodna ekonomija, socializem smo preživeli (no ja, ti ga verjetno niti doživel nisi, te še ni bilo takrat).
 
Nazadnje urejeno:

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Mapa 2009.02.1(7.009.857 bytes) ni kaj boljša od 2008.10(6.858.914 byte). Po Monolitu še TeleAtlas razočaral. Nap. pri pomurski avtocesti še vedno manjka Senarska-Vučja vas, rondo pri Evroparku ni vrisan.... Sem pa bolj na hitro pogledal, tako da lahko da so kje kaj popravili.
POI 2009.02 148.019 bytes 2008.10 163.702 bytes
3dl 2009.02 114.802 bytes 2008.10 114.579 bytes
LP
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
kateri format za poi uporablja verzija 8.3.2? nekje sem zasledil da ne .db, ampak .poi
confused-1.gif

pa če ve kdo za kak konverter iz .gpx v primernega za omenjeno verzijo bi bilo super
smile-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
kateri format za poi uporablja verzija 8.3.2? nekje sem zasledil da ne .db, ampak .poi
confused-1.gif

pa če ve kdo za kak konverter iz .gpx v primernega za omenjeno verzijo bi bilo super
smile-1.gif

Ja. *.poi so.
Samo zate, tukajle poglej.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
ja sej ti verjamem
smile-1.gif
toda mislim...zakaj je potrebno, da kar 3 "podjetja": TA,MONOLIT IN NAVTEQ pokrivajo slovenijo, nihče pa ne naredi kakor je treba (torej res podrobne in natančne hišne številke + table na AC).

dovolj bi bilo, če bi samo en od teh treh pokril in bi zadeva bila zaključena
smile-1.gif
po potrebi bi 1x na leto samo spremembe vnesli v novo karto in to je to :D

morda pa si želimo preveč za tako državo, v kateri živimo :)
Različni proizvajalci navigacijskih sistemov (npr. iGo osnova je v mnogih navigacija različnih proizvajalcev pod različnimi imeni) kupujejo kartografijo pri različnih ponudnikih. Še sreča za konkurenco, kajti drugače bi bila Slo še vedno siva lisa.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
in res je, TA je izdal novo mapo slovenije, vendar je zelo sumljivo majhna (samo 7mb)!

zgornja je od monolita, spodnja pa od ta zadnja:


komu kaj več jasno?
grims-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
no, zadevo sem tudi dobil, in je res žalostno poglejte sami velikost nove mape slovenije od tele atlasa
grims-1.gif


sploh ni logike, tam piše da je 99% pokrita, tukaj pa dobimo tako velikost da se je za zjokat.




10.gif


grem testirat zadevo in sporočim, kako je z pokritostjo.

lp
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
ok z eno besedo: grozno!

pokritost je ista kot v 2008.10 verziji od tele atlasa!

moj domači naslov je še vedno na napačnem mestu, omejitve hitrosti so napačne, krožna križišča, ki so narejena že od decemvra 2008 NISO vrisana v ta "novi" zemljevid....

da se prepričam ali je to res novi zemljevid od TA grem pod nastavitve, o programu, zemljevidi in res piše: slovenija 2009.02.01 DATA SOURCE: tele atlas b.v.


skratka res žalostno, pa tako sem se veselil novega zemljevida naše dežele z res dobro pokritostjo, vendar se bomo tudi tokrat obrisali pod nos. bom kar raje uporabljal od MONOLITA še naprej, saj je za moje pojme boljše pokrit (kar se tudi po velikost 24MB vidi) od tega navteqa in tele atlasa - za enkrat.

res mi je čudno, da so izdali kao TOP MAPS OF EASTERN EUROPE, pod coverage piše, da je 99% pokritost in na koncu izdajo isti zemljevid kot 2008.10 samo z drugim imenom torej 2009.02
smile-1.gif


lp
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
V paketu Eastern Europe TopMap ni TeleAtlasova karta, ampak Monolitova, ki je kao 99,9%. TA mapa 2009.02.1 ima pokritost 63%.
LP
Damijan
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Aha..ok zdaj mi je jasno. V bistvu na tej strani imajo zbrane več kart od več podjetij, ki pokrivajo in pol vse združijo in izdajo skupno karto ven
smile-1.gif


in to je kao zadnja TA mapa 2009.02.01 za slovenijo, ki naj bi pokrivala 63%?
glede na to, da sem videl njihove kamjončke od TA v sloveniji pokrivat skoraj vsako ulico sem pričakoval, da bodo izdali boljšo karto...ali pa je možno celo to, da še niso izdali prave zadnje karte za slovenijo
evil.gif
res mi je zelo čudno, da ni vrisanih krožnih križišč tam, kjer so več kot pol leta....kaj so pol sploh pokrivali z temi kamjončki njihovimi?

in bo šele čez pol leta nova karta....bed
priden.gif
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Dejte bit realni, glede na to, da so okol letal pred kratkim, je res težko pričakovati, da je to, kar so izmerili že v tej verziji.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
kateri format za poi uporablja verzija 8.3.2? nekje sem zasledil da ne .db, ampak .poi
confused-1.gif

pa če ve kdo za kak konverter iz .gpx v primernega za omenjeno verzijo bi bilo super
smile-1.gif

Ja. *.poi so.
Samo zate, tukajle poglej.

oo pa ti si zakon
smile-1.gif

daj bodi legenda pa mi še isto naredi za "kak naj usposobim zdaj ta qurčev .poi", pa ti stisnem petaka še iz alterja
grims-1.gif
 

dejan_mik

Pripravnik
16. apr 2008
110
0
16
Vidim da mnogim ni jasno...
IGO pozna 2 vrsti Poi : speedcam mora biti *.txt datoteka in se mora nahajati v mapi "Speedcam", druga vrsta Poi pa ima končnico *.kml in se nahaja v drugi mapi (točne poti se ne spomnim, Google bo vedel...), tja se pa prenašajo datoteke kot so "Slovenska smučišča.kml....)