Nateg s strani S.P. Jevca kako naprej?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pametna odločitev....vi bi pa samo kruha in iger....
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
KSZ

Ko so mene v službi prinesli okoli, sem spisal prijavo in nesel direkt na policijo, kaki tržni inšpektorat... goljufija je goljufija.
No se je izvedelo, da nas je kar nekaj takih in ded je bil potem v zaporu, dobili seveda nismo nič, on se je pa potem verjetno preselil kam na Sejšele ipd... mislim, da se je šlo za 10k eur, kakih 6-7 let nazaj.

No hotel sem rečt, da ne vem, zakaj se z inšpektoratom ukvarjate. Če je ženska dobila dnar, ni dobavila v obljubljenem roku in je vse črno na belem, je to zrelo za obisk na policiji. Inšpektorat jo bo kaznoval zaradi nepravilnosti pri delovanju, policija pa jo bo obravnavala zaradi napizdancije, no tako si jaz predstavljam :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Ynos, mislim da bo alkoholik z veseljem založil pogrešani denar. Da podpre svoje prepričanje o vedno poštenih podjetnikih.
Kar pošli mu ZS in se zmenita.

Edit: V bistvu naj ti nakaže še malo več za obrekovanje. Ker vidim, da že namiguje, da nisi povedal vsega in da dejansko ti nateguješ bogega podjetnika.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Hanzi, sad in gr69

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Ti nisi sposoben enga smiselnega sestavka na tem forumu skupaj spacat tko da tezko mene al pa kogarkoli drugega ocenjujes.
Da, pa ravno JAZ (MI) lahko ocenjujemo kogar koli (NAS).
Ti si pa Pussy, ker te je strah povedat, katero dejavnost izvajaš.
Se bojiš pregovora, da dober glas seže v deveto vas?

p.s saj tudi ti ne znaš pravilno vejice postavit! In enga se pravilno napiše enega! Le čevlje sodi naj Kopitar.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Glede da še ni odprl nove teme kjer bi spraševal o vratih še vedno upa da bo dobil denar ali vrata.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Sem se spomnil primera, k je sodelavec naročil kuhinjo pri nekem dokaj znanem podjetju (oz njegovi podružnici), plačal vnaprej, kuhinje pa ni in ni bilo. In potem se je razpisal na FB in njegovi frendi, so njegov zapis delili naokrog po FB. No, potem je dobil sodelavec sporočilo odvetniške družbe, ki jo je najelo podjetje, da mora nemudoma umakniti zapis in da jim je s tem zapisom naredil ogromno škode, tako da bodo še razmislili o morebitni tožbi zaradi izpada.
K sreči do tožbe ni prišlo, je pa vseeno kar neprijetna izkušnja, če dobiš kako tako sporočilo.

Hočem samo to rečt, da je boljše, da se obrneš na za to pristojne istitucije, kot da probaš neki reševati na svojo roko.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
V kolikor noter zapišeš objektivna in dokazljiva dejstva (npr. naročil kuhinjo 30.1 z rokom dobave 30.3. Sedaj smo 30.9, kuhinje še ni, vsak teden sem jih kontaktiral in so obljubljali, da bo (to je super, če je po mailu), vendar kuhinje še vedno ni, napisali so ta in ta in ta izgovor, se lahko s tožbo le rit obrišejo.
Itak greš pa prej na pristojne institucije, Potem pa samo “dokumentiraš” celoten postopek na Facebook-u. Pravico do javnega izražanja DEJSTEV zaenkrat še imamo. Jaz bi potem definitivno še to objavil, da so ga poizkušali utišati. Spet samo navedba dejstev.
Tožili ga pa niso, ker so dobro vedeli, da bi izgubili. Težava je le v tem, da ti lahko stroške nabijejo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Sem se spomnil primera, k je sodelavec naročil kuhinjo pri nekem dokaj znanem podjetju (oz njegovi podružnici), plačal vnaprej, kuhinje pa ni in ni bilo. In potem se je razpisal na FB in njegovi frendi, so njegov zapis delili naokrog po FB. ...
Hvala za nasvet kaj in kako.
FB še zmerom pali :)
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Še enkrat, ker se mi zdi, da je nekaterim inšpekcija zelo pri srcu. Inšpekcijo kličeš, če se ti zdi, da firma ne dela prav ali da npr. ne uveljavi garancije ali kaj podobnega. Če ne dobavi, je pa dobila plačano, pa se gre na policijo in se prijavi goljufijo ali kako se reče :D
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
sad - verjamem, da je tako ja. Samo, če nisi poznan s temi zadevami oz potekom, pol te tak "grozilni" spis precej prestraši. No, sej pol je useeno čez čas dobil kuhinjo, je pa vseeno kar stresna izkušnja :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Upam, da si se dogovoril za kake bomboncke, ce si vse placal vnapren, pa so precej zamudili.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
sad - verjamem, da je tako ja. Samo, če nisi poznan s temi zadevami oz potekom, pol te tak "grozilni" spis precej prestraši. No, sej pol je useeno čez čas dobil kuhinjo, je pa vseeno kar stresna izkušnja :)
Dejstvo je, da s takim zastraševanjem v 95% uspejo, ker ljudje stisnejo prpe.
Seveda se pa moraš zavedati, kaj je dejstvo in ne pisati svojih subjektivnih občutkov ali nekih lažnih informacij, ki se ti zdijo, da so resnične, ker tam se znajo potem stvari zaplesti.
Da to meni naredijo, bi še z večjim zagonom vsakodnevo poročal na FB status. In ga delil povsod kjer je možno. Hkrati pa še javno objavil grozilno pismo s strani odvetniške družbe. Pač samo klasično navajanje dejstev. Danes kuhinja še vedno ni vgrajena, sem pa dobil prijazen opomnik s strani odvetniške družbe. Škoda, ker samo podjetje pri proizvodnji kuhinje ni tako produktivno kot odvetniška družba, saj bi imel kuhinjo potem že doma 31.3, kot je bilo dogovorjeno ob podpisu pogodbe.

Dejstvo je, da si butelj, če stranki, za katero veš, da ima prav in dejansko nisi izpolnil dogovorjenega, pošlješ odvetnika na grbo, namesto da bi jo poklical, se opravičil in dogovoril za rešitev.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
sad - verjamem, da je tako ja. Samo, če nisi poznan s temi zadevami oz potekom, pol te tak "grozilni" spis precej prestraši. No, sej pol je useeno čez čas dobil kuhinjo, je pa vseeno kar stresna izkušnja :)
zakaj bi se vstrašil, če si povedal resnico? resnico govorit okoli ni nič kaznivega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi