Nakup novega laptopa

tomi

Guru
1. sep 2007
18.099
9.327
113
40
MB
HP Pavilion, Compaq, Presario, Mini, Envy, G72 stranke se obrnete na št. 01 43 22 001 - natančna navodila so na garancijskem listu
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.455
-8.398
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Lenovo/HP sta mogoče dobra proizvajalca, le prenosniki, ki jih naredijo povečini niso za nikamor.
Čez 40 komadov ( različnih modelov) HP/Lenovo pc starih 2 leti ali manj je priromalo v moje roke, ker se niso hoteli več vklopit.
Čisto vsi imeli enak problem ( grafična ), na vseh zagrel grafično in jo stisnil nazaj na plato in so začeli delat, seveda pa je to le delna rešitev saj čez čas bo zaradi hlajenja, ki ga ima HP najslabšega od vseh prenosnikov, potrebna ponovna telovadba z grafično.
Le da je to bil splošno znani problem nvidia grafičnih
smirk-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.033
9.118
113
EU


[/QUOTE]

a tole je zakaj komp? moja danes rekla, da bi ga imela, tudi meni se zdi zelo všečen. se pa sam nagibam k Asusu, prvi laptop, ki sem ga imel, je bil Asus, zdaj je star 6 let in ga sestra še vedno uporablja brez problemov (no, razen baterije, ki je seveda po vsem tem času že hin, ampak to bi bila po toliko časa na vsakem kompu) ...

[/QUOTE]

HP ima eno leto garancije. Asus pa privzeto dve leti.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.381
390
83
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik mimika pravi:
Ločljivost pa ko na telefonu
smile-1.gif

A ti bi imel FULL HD na 15" monitorju?!
stupid-1.gif

Zakaj pa ne? 10 let bo, odkar uporabljam takšno ločljivost na 15.x zaslonih. V bistvu je bila takrat celo višja in uporabnejša, s 1200 horizontalnimi linijami.

Kaj šele porečeš na jabolka?
retina_one_screen.jpg


Je pa res, da stari OS in programi niso nujno lepo prenesli večanja objektov na zaslonu (spremembe dpi).
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Ločljivost pa slabša ko na telefonu.

1600x900 vsaj minimalno.
Saj smo v 21-em stoletju, za božjo voljo
rolleyes-1.gif


A zdaj bo nekdo še VGA (640x480) zagovarjal???
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Res je, v 21. stoletju gledati piksle na zaslonu je malo mimo. Sigurno ne kupim laptopa, ki ima na 15.6" manj kot FHD.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
HP v firmi ... vsaj 90% jih je šlo na servis (matična,disk...) k sreči vsi v garancijskem roku
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.026
1.124
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
Na 13ki se prodajajo že Full HD. Trenutno imam hp 4730s. Prepozno sem spodnjo plastiko vzel stran. Se mi je že pregrel. Moram grafično nazaj usposobit. Probook 4730s nima niti ene reže spodaj za zrak

Reže za hlajenje nimajo kaj delat na spodnji strani laptopa. To je zanič rešitev tistih, ki ne znajo poskrbet za hlajenje, ki bo dello tudi, ko bo laptop na kolenih, na mehki podlagi ipd ...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Da se malo vmešam v temo...

Lahko kdo predlaga poslovni prenosnik za okrog 800€. Bo pa večinoma v pisarni na mizi in priklopljen na zunanji monitor. Na kaj moram bit pozoren pri izbiri? Hdmi imajo praktično vsi. Rabim potem samo še kabel in pretvornik iz Hdmi v DVI? Aja pa kako je z operacijskim sistemom? A mora bit za firme obvezno profesional licenca? Se pravi, če so priloženi home ni vredu?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.381
390
83
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Aja pa kako je z operacijskim sistemom? A mora bit za firme obvezno profesional licenca? Se pravi, če so priloženi home ni vredu?

S stališča licenčne pogodbe ni nobenih zadržkov za uporabo različice Home v podjetju.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Aja pa kako je z operacijskim sistemom? A mora bit za firme obvezno profesional licenca? Se pravi, če so priloženi home ni vredu?

S stališča licenčne pogodbe ni nobenih zadržkov za uporabo različice Home v podjetju.

Hvala ti. Ima kdo kaksno priporocilo kaj vzet?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hardwarsko je bomba, edino ko govorijo o ohišju iz brušenega aluminija - meni to ni aluminijasto ohišje, če je pokrov ekrana aluminijast, vse ostalo pa plastično. če gre za isti model, kot sem ga jaz gledal. ampak vseeno, je dobro narejen, sicer precej zajeten prenosnik, ampak po moje zelo soliden.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tudi tale HP ni slab, ampak ravno tako ni iz aluminija, so deli ohisja iz aluminija, drugace je plasticen. hardwaresko je malce svohnejsi kot tistle Dell, ki si ga visje gor napopal, je pa tako, da ima Dell verjetno z boljso resolucijo in posledicno boljsi ekran.