Nakup bele tehnike

hermann

Guru
19. mar 2014
9.375
6.036
113
Govorim o mieleju. Ker brez TČ po mojem svoj posel težko opravlja tako kot je treba...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Imam v mislih kombiniranega od Miele.Za AEG sem mal v dvomih ker je novost.Bom videl se mi ne mudi.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina

@mielefan

Če imaš pralni in sušilni stroj in si z obema zelo zadovoljen ne vidim enega pametnega razloga, da bi šel v kombinacijo. Oziroma če povem po domače ne vem kaj ti ni jasno, da sploh razmišljaš v tej smeri. To je približno tako, kot bi šel iz boljše kvalitete na slabšo, pa še več boš plačal.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.375
6.036
113
Jaz bi šel v kombinacijo zaradi placa, ki ga nimam. Zdaj sušilca redim v kuhinji, pa se bo moral tudi od tam poslovit. Ne bi pa rad imel običajnega pol k**ca vrednega kombinirca.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Sevlje.

Mislim,da bom kr ostal pr njima.Maš prav,res sem z obema fuul zadovoljen.Naj menjam,pa bom mogoče razočaran...pol se nimam komu žalit.Po toči zvoniti je prepozno pravijo
smile-1.gif


Če bi menjal.Bi 99% uzel,kombiniranega Miele.
wink-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Plošča Eh 675fn27e je lahko tudi pri nas cenejša od 800,00 eur.
Za Nemčijo pa če boš malo bolje pogledal je od resnih spletnih trgovin samo get goods takšna, ki bi ji mogoče zaupal, oni pa ne pošiljajo v Slovenijo. Ostali so pa krepko nad 600 eur in ko jim prišteješ še prevoz, ki ni samo 20 eur pa je zadeva že tam tam. Če želiš imeti še 5 let garancije dileme za Slovenijo mislim, da ni več, sploh če upoštevaš, da je indukcija za pošiljanje po pošti najbolj rizična.
Maš pa primer plošče:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4091672_-eh645fb17m-siemens.html
Pri nas je izredno podobna EH 645FE17E samo nima ovala lahko 550,00 eur.

To ali je delano za Nemški trg ali za kateri drugi je pa čisti nesmisel. Pomembno je samo v kateri tovarni je delana. Če je indukcija španska je ok, če je turška je že precej slabše. V Sloveniji pa se modele izbira iz nemškega asortimana, res pa je da jih precej manj, ker smo pač zelo majhen trg.

lp
Ne moreš podobnih omenjati, ker ti tudi jaz neko najdem za 300€
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3964640_-eh611ba18e-siemens.html
Oval je oval in je dražji model, ne primerjati s cenejšimi.
Najdi mi na SLO eno z ovalom.

Pardon sem v prejšnem postu narobe povedal ceno, sem pogledal 27,47€!!! če ne verjameš ti na privat pošljem pdf (sem si kurirja sam gor poslal, ker niso pošiljali v slo, samo zmenit se je treba).

Čakaj malo, kdo kvasi neumnosti. Ali kakšna stvar ne drži, ki sem jo napisal. Šel sem na idealo in pogledal cene in kdo jo ponuja. Ali upaš naročit iz Nemčije iz spletne trgovine, ki ima manj kot 1000 mnenj pri oceni. In tam je takšna trgovina, ki jih ima 5000 je samo ena (getgoods). Vse ostale so precej dražje. In ta trgovina samostojno ne pošilja v Slovenijo. Nisem rekel, da kurirja ne moreš poslati, vendar prevoz urejaš potem ti. In če boš doma odprl paket, ki si ga prevzel od kurirja in bo plošča počena me prav zanima kako ti bo kurir pomagal pri menjavi, sploh če ga ne bo več tam.

Glede cene poštnine je tako, da sta plošča in korito daleč najcenejša poštnina. Vsi ostali aparati pa je dostava cena na kos od 50-100 eur. In razlika v ceni med SLO in DE je kar naenkrat precej manjša. Potem pa se dobi, da stranka rabi še npr napo ali hladilnik, ki sta pri nas dostikrat cenejša si pa tam tam.

Še glede tiste plošče. Izbral sem ploščo, ki ima identično elektroniko. Če pa hočeš še oval (čeprav ga skoraj nihče več ne uporablja), pa je cena cca 50 eur dražja. Model pa je EH 675FB17 E. Pa si še vedno na boljšem kot v Nemčiji če prišteješ še njihovo dostavo.

Aja pa še to. Potem pa govoriš s človekom, ki je kupil ploščo iz tujine. In tam seveda ni bilo slovenskih navodil. In potem ga vprašaš kako dela senzor praženja in te butasto gleda kaj je to. Ker pač sploh ni vedel, da ga ima, ker ni dobro zastopil navodil
smile-1.gif

Sicer se to dostikrat zgodi tudi v Sloveniji, ker folk misli, da vse ve in navodil ne prebere in potem polovico funkcij sploh ne zna uporabljat, samo gornji primer se mi je zgodil prejšnji teden in je tip res lani kupil v Nemčiji.

Še to. Ena največjih nemških trgovin wohnfreunde je lani v začetku leta ugasnila in kar nekaj se jih je nasmodilo. Težave je imela tudi psi24, ki pa je ugasnila samo za cca 1 mesec. Tako, da čisto brez rizika tudi Nemci niso
smile-1.gif


lp
Pa dobro, pa saj ni edina plošča tam ki jo določeni proizvajalci prodajajo, maš tudi druge plošče, ki jo ostali trgovci prodajajo.
ČE ga naročiš preko paypala, upam naročit tudi iz Ulanbatorja! Ni bojazni. Če pride kurir, pred njem odprem in zavrnem! najmanjši problem. ČE je preko paypala samo dispute dam. Pa saj je isto kot če ga meni poštar v slo razbije....
Nisem mislil oval, sem mislil celotno vario ploščo kot jo ima eh675mn11e!!!! Najdi mi tako za 500€!
Glede navodil, koliko ljudi ki uporablja forum ne zna angleško tako dobro, da navodil ne bi razumel? In če že zna forum je velika verjetnost da si bo navodila z neta dol snel.
Ja in če je šla v stečaj,...ljudje še niste slišali za PAYPAL?????? Boli mene kur.ac če zaradi kakršnih koli razlogov kdo ne more tega dostavit, imam paypal.
Dostava, da imam delo? po tolikih nakupih skoraj nobenega. 3 generične maile in vse je ok. Pa tudi če bi imel delo, a ti zaslužiš 300 evrov v treh urah dela za dopisovanje (kot sem jih jaz denimo prišparal pri hladilniku)? Moraš biti res car.


1. mail: lahko osebno prevzamem v skladišču/trgovini? odg.: DA
2. mail: povejte mi kdaj lahko prevzamem in kaj mora moj prevzemnik imeti, da prevzame. odg.:št. naročila, kopija naročilnice iz emaila,...
3. mail: naročil bi (pri tej pa tej kurirski službi) prevzem blaga na tej pa tej lokaciji, ob tem pa tem času. odg.: Hvala za naročilo pošiljka pride toliko in toliko...

Še tole ti odgovorim, potem pa se neham pregovarjat s teboj.

Rekel si mi ploščo z ovalom in sem ti jo povedal. Ko sem ti primere lepo navedel si se spomnil, da si mislil flex indukcijo. Za flex indukcijo sem ti že v prejšnjem odgovoru razložil kakšna je cena pri nas in kako je s ceno v Nemčiji. Lahko ti povem, da si kupil zato tako poceni to ploščo, ker je bila pred cca letom in pol star model in je šla iz prodaje, saj je nova prišla precej izboljšana.

Glede modelov je pa tako, da če izbereš model, ki ga pri nas ni boš sigurno imel s servisom težave. Če drugega ne boš dlje čakal na popravilo. So pa bili že ljudje lepo poslani k svojemu prodajalcu na servis.

Glede navodil je pa tako, kot sem ti že enkrat napisal. Ljudje še slovenskih ne znajo prebrati, kaj šele angleške. No lahko mi poveš ali imaš pri tvoji plošči senzor praženja ali ne?
smile-1.gif


Aja a si ploščo odpakiral pred dostavljalcem?

Pri hladilniku si prišparal 300 eur, ker si samo pogledal cene na netu. Drugače razlika ne bi bila takšna.



1.) Pa še to redki so, ki obvladajo samo distribucijo tako kot ti. Tako, da se strinjam da si res car.
smile-1.gif
Ne nima tega semzorja, pa tudi vse ostale. Ker si tako prepričan kako je takrat pred dvema letoma bil na razprodaji ker je bil lanski model, ti prilagam zadnjega, kateri ima, za isti denar pri istem prodajalcu, kjer sem jaz vzel (trenutna cena 521€):
http://www.mybauer.de/programID/44/partnerID/1588/requestedArt/14943186/Product/14943186.html
Aja ta prodajalec ne pošilja v Slovenijo!

2.) S servisom probleme? moram povedat, da sem imel takoj na začetku servis zaradi odpovedi matične plošče in ni bilo nikakršnih problemov. Gospod je lepo prišel v naslednjih dveh dneh in popravil, brez vprašanja (rekel je da je verjetno šlo zaradi vlage, ki so v skladiščih in rekel opa to je pa precej ceneje, ko je nemški račun gledal)!
Pred nakupom sem se v BSH pozanimal, če velja garancija in so zatrdili da ja. Torej sem se takrat tudi na njih obrnil na telefonu (zelo lepo smo se hitro zmenili)

3.) Ja sem pred njim odpakiral, sem ga prosil, če počaka 30s, da pogledam za vsak slučaj. To je tudi storil, z olfa prerezal, odprl in preveril (30s dela). To naredim tudi pri naši slovenski pošti!

4.) Da sem zato samo prišparal 300€. Prvič pri nas ga ni bilo moč dobiti, drugič kateri so ga pa bili mi pripravljeni dobaviti so mi pa tako ceno dali! dal sem vsaj 15 trgovinam povpraševanje (ni težko, en mail napišeš in samo naslove med prejemnike kucaš).

5.) Praviš, da še slovenskih ne znajo prebrati, potem takem je itak vseeno če sploh ima navodila! Sicer se pa naučiš če samo tikaš in sprobavaš, priklop pa v večini itak električarji delajo.

Mislim, da si bil popolnoma brez argumentov zdaj.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ps: meni je popolnoma vseeno kje kupim, samo da je cenejša ponudba(v ponudbo se šteje tudi grancija, dostava,...)! Lako naslednjič tudi pri tebi, če boš ugodnejši od ostalih.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Zakaj se sploh ukvarjaš z vsakim pacientom, resno?

Sam veš da imaš zelo dobre cene, več kot konkurenčne, škoda zgubljati čas. Naj gre iskat v AT ali pa DE tist ki hoče, če pa hoče kupit v Slo, naj se pa obrne nate in boste zrihtali vrhunske cene.

Mimogrede,tiste cene ki si meni ponudil če se spomniš, so nižje kot pa jih imajo nekateri trgovci nabavne,tako da že to pove,da je ponudba več kot konkurenčna! Tako da če bo nekdo zarad 10€ vesel,da je skakal gor in dol, pa naj skače, pusti ga
grin1.gif


mojih 5 minutk
smile-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Jaz nisem skakal za 10€. Napa 180€, hladilnik 300€, indukcija je bila takrat v merkurju 900€ dražja ), najcenejša je bila za isti drek matrixova,..
poštnina:
hladilnik: 60€
napa: cca 40-50€
indukcija: 27€
Aja vse ima garancijo oz. jo je imelo (hladilnik jo ima, ker je še nov).
Skratka, meni noben trgovec ni bil pripravljen dati enake cene ali podobne kot je cena tam s prevozom do nas. Pa sem veliko mailov pošiljal.
Meni je malo mar, če kdo nima ali ima konkurenčne cene ali previsoke nabavne, sem potrošnik in bom kupil kar je ceneje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.738
5.699
113
A res, maile si pošiljal? Bi bil presenečen, če bi bil pripravljen ritko dvigniti in s tem pokazati malo resnosti, da si res pripravljen kupiti, ne samo izsiljevati z nemškimi cenami. Bigbang in Merkur (sevljeta pa.nisem kontaktirala) sta mi komplet Boschevo garnituro za kuhinjo (4k€) ceneje ponudila. Edino se je zapletlo, ker sem.hotela ta visoko vgradno mikrovalovko, ki pa je pri nas ni. To sem mogla pa.iz Nemčije dobit. Ceneje, dostavljeno na dan, ki sem ga želela - do takrat zastonj čaka v skladišču. Redne njihove cene, ki jih dobis na mail so bile pa res 4,8k€, pa sta bile tudi ene dve "akcijski" vmes...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
PA kaj je s tabo? Kašno izsiljevanje nekaj jokaš. Trg je odprt! Vse firme v tujini so mi odgovarjale na maile. Kaj ima to veze z resnostjo? Potem internetni nakupi niso resnost, če tvojo logiko povzamem. Da ti povem, tudi pri nas nekateri lepo odgovarjajo na maile in so lep zgled )no praktično vsi skoraj).
Tudi osebno sem spraševal, tudi tam kjer sem kuhinjo kupil in mi je prodajalka rekla naj raje tam kupim za tisto ceno. Fizično je bilo pri nas ogledanih vsaj 10 trgovin za opremo (tako sem pri nas kupil pomivalca).
Bigbang fino zniža ceno, dokler je konkurenčni prodajalec iz SLO, drugače ne, Harwey tudi,...
Tako, da ti kar o svoji ritki govori.
Pri nas se lahko fino spogajaš o končni ceni kuhinje, sem tudi se.
Sicer pa govorimo o aparatih in ne kuhinjah.

Še enkrat, ne govorimo o 10ih evrih!

aja pa še nekaj sem skoraj prepričan da ni bil lanski model takrat leta 2012, ker novega mislim da ni bilo še.

V končni fazi je to tvoj denar in znjim delaj kar se ti zahoče.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.738
5.699
113
Se enkrat preberi, pa počasi. Povzetek je pa: aparati za kuhinjo pri nas ceneje. Ne gojim pa nikakrsnih preferenc im simpatij do.slovenskih trgovcev, kot si rekel.trg je odprt.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Prav, meni je bilo v tujini mnogo ceneje.

PS: grem stavit, da bi v tujini ceneje skozi prišla. Samo znati poiskati bi bilo treba. Ne obstajata samo idealo in geizhals za iskanje (je pa kar glavnina). Najceneje je gorenje ponavadi na poljskem.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.099
166
63
ker pred nakupom nisem imel pojma glede gospodinjskih aparatov sem potreboval tudi dobre nasvete...in to sem dobil pri sevljetu.
všeč mi je tudi ker ima izbor vseh proizvajalcev in ti ne posiljuje s točno določeno firmo. tri leta nazaj bi za komplet v nemčiji prišparal cca 300eur pri vrednosti aparatov malo manj kot 5k eur. če pa računah še poštnino...bi bilo tam tam. seveda brez svetovanja. samo kupovanje na blef.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Očitno je dober prodajalec in zna svetovati! Jaz se vedno prej pozanimam kaj in kako bi rad imel, in tudi ko kupujem v trgovini fizično že pred nakupom vem kaj bom vzel. V večini so prodajalci manj vedeli kot jaz o dotičnem izdelku.
Evo naj mi link privat pošlje, pa da pogledam njegove cene, saj bom v prihodnje neko mikrovalovko moral kupiti (to se v tujini niti ne splača, vsaj ne prostostoječe).
Prodaja še kaj razen aparatov?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
No daj mi najdi prosim nekaj izmed spodnjih stvari. Upoštevaj pa da bom doplačal 5 letno garancijo , mislim da je 50€ po aparatu.

SIEMENS EH 675FN27 E
EOC 5651 BOX
SIEMENS SN 66N097 EU
SIEMENS LC 67BA542
BLANCO LINUS-S 512402
SCHOCK MONO D-100

thnx
lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.973
1.260
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
No poročaj, ker me res zanima.

Me pa boli, da je očitno zadnji krik tehnike, pa samo 2 leti garancije. Se mi zdi da kar kliče po dragih problemih
smile-1.gif
Pri 1300€ se mi pa ne ljubi preveč eksperimentirat...

So že od 1100 v SLO

http://www.ceneje.si/Izdelek/4...stroj-l99695hwd

Me prav zanima kakšne so izkušnje z njim.
Kako pa je s to podaljšano garancijo ?
V 3 letu ti nekaj odpoved in ti popravijo zastojn ? potem moraš spet doplačat novo premijo za preostali 2 leti ?
 

peetras

Pripravnik
11. sep 2012
36
0
6
Mi lahko kdo pove kaj o firmi Viva, hčerinski firmi Boscha? Baje na ravni Boscha, s to razliko, da pač ni toliko modelov in da na aparatih piše Viva...
Za informacije priporočam...