Nakup bele tehnike

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Citat:
Uporabnik darwin pravi:
Priporočam, da pred nakupom bele tehnike pošljete seznam željenih artiklov uporabniku Sevlje.

Meni je po prvem pogovoru poslal ponudbo z resnimi končnimi cenami. Konkurenca je bila tudi po parih telefonskih klicih še vedno za 10-20% dražja. Ko sva pokazala njegov predračun, so cene s težavo izenačili in pri znesku skoraj 6000 eur dali še 10 eur dodatnega popusta in v tem primeru se mi je zdelo fer, da vzamem pri njem.
Ve, kaj prodaja in zna strokovno svetovati, ponujajo pa širok nabor različnih proizvajalcev.
Zadovoljen sem bil tudi s poprodajnimi storitvami. Reklamacije so bile rešene hitro in brez zapletov, posredoval je tudi pri uvozniku za hitrejšo odpravo napak (krivda je bila na strani proizvajalca).

Pod črto sem bil z nakupom pri njem zelo zadovoljen in ga bom za naslednje kose bele tehnike spet kontaktiral.

@sevlje - Vzela pralni stroj višjega razreda in hladilnik. Zelo zadovoljna s svetovanjem, ponudbo in hitro ter korektno dostavo! Tako da tudi priporočam.
zmaga.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sevlje..ko teli naši uporabniki pokažejo tvoj predračun konkurenci je naravno da ta konkurenca pojamra dobavitelju. a te dobavitelj kdaj kaj vpraša? pove kaka so pravila igre?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.836
376
83
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Jaz mislim, da še vedno precejšnja razlika.
Od slovenskih (spletnih) trgovin priporočam moderatorja ali Ideo.si, pa nisem z nobenim od njiju kakorkoli povezan.

Sam sem ravno v fazi kupovanja pip in so ogromne razlike med slovenskimi in tujimi cenami, v nekaterih primerih tudi med 50 in 100%.

100%? Daj povezavo do teh zastonj pip.
 

motofix

Pripravnik
18. feb 2008
92
1
6
Ljubljana
Tudi meni je Sevlje pomagal pri nakupu komplet bele tehnike za novo hišo. Ker sem se sam v poplavi novitet pri beli tehniki sam težko znašel, mi je vse lepo razložil, povedal kaj je ok in kaj ne, katere znamke so kul za določen namen, npr...pomivalni in pralni stroj od Boscha, hladilnik od Liebherrja...res se je potrudil. Sem bil tud okoli, GA, Big Bang, Etis, Harvey, ampak samo zato da sem si ogledal aparate ki mi jih je predlagal,o prodajalcih po teh trgovinah pa raje ne bi govoril, saj ne glede na to da sem zapravljal dobrih 5 jurjev za aparate se noben ni kej dosti trudil. Nobenih pametnih informacij, razen tega da majo nekaj v akciji. Na koncu je Sevlje dal odlično ponudbo, in sem komplet belo tehnike vzel pri njemu. Rok dobave kot dogovorjeno, dostava v nulo, fanta ki sta mi dostavla robo, mi nista hotla niti 20 eur vzet, ker sem jih prosil da mi vse zneseta v objekt, na točno mesto kjer bo montaža. Kot sem sprva mislil da bo nakup bele tehnike cela drama, je Sevlje tole vrhunsko opravil. Priporočam ga vsem svojim prijateljem in znancem, in tudi vam. Ne bo vam žal.

Aja, ob potrdilu nakupa in pa plačilu 10% are sem dobil pa še manjše presenečenje, kar mi je dodatno potrdilo to da sem se odločil za pravega prodajalca.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.848
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Jaz mislim, da še vedno precejšnja razlika.
Od slovenskih (spletnih) trgovin priporočam moderatorja ali Ideo.si, pa nisem z nobenim od njiju kakorkoli povezan.

Sam sem ravno v fazi kupovanja pip in so ogromne razlike med slovenskimi in tujimi cenami, v nekaterih primerih tudi med 50 in 100%.

100%? Daj povezavo do teh zastonj pip.

Odvisno s katerega konca gledaš in računaš
evil.gif


Če je v Nemčiji pipa 50 EUr, pri nas pa 100...je to 100 % dražje.

Pri nas 100 EUR, v Nemčiji pa 50 EUR..je to 50 % ceneje.
wink-1.gif


A konkretno za pipe lahko potrdim točno prepolovljeno ceno v nemčiji napram nas za proizvajalca Grohe.
 

memberx

Pripravnik
8. feb 2009
118
0
16
sem že v kontaktu z Sevlje
wink-1.gif


predračun že imam in je res za odtenek višji kot v Nemčiji z dobavo, vendar za razliko, da imam v predračunu 3/4 aparatov od Siemensa in ne od Boscha kot sem iskal v Nemčiji.

Se res nagibam da bi vse vzel pri njemu in dodatno dokupil 5 letno garancijo, česar v DE ne morem.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
kupil večino aparatov pri sevljetu in ker sem bil zadovoljen sem ga priporočil še dvema sodelovcema. Ko sem čez nekaj časa potreboval samo en aparat, se jim zleda ni zdelo vredno ukvarjati z mano in mi samo na hitro poslali ceno. Ko sem vprašal še po kakšni alternativi ni bilo več nobenega odgovora, zato sem svoj nakup opravil v big bangu (v istem času je sodelavec normalno komuniciral z njimi-izgleda se potrudijo samo za večjo količino)
10.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.794
2.124
113
ksz
ima mogoče kdo kakšen račun od whirlpoolove steklokermaične plošče cca 2 leti star?
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
kupil večino aparatov pri sevljetu in ker sem bil zadovoljen sem ga priporočil še dvema sodelovcema. Ko sem čez nekaj časa potreboval samo en aparat, se jim zleda ni zdelo vredno ukvarjati z mano in mi samo na hitro poslali ceno. Ko sem vprašal še po kakšni alternativi ni bilo več nobenega odgovora, zato sem svoj nakup opravil v big bangu (v istem času je sodelavec normalno komuniciral z njimi-izgleda se potrudijo samo za večjo količino)
10.gif

Enako pri meni. Vsaj trije moji kolegi so poleg mene zelo zadovoljne z njegovimi storitvami.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Kaj naj rečem. Hvala vsem za lepe besede. Lahko rečem, da se za forumaše še posebej potrudim.
wink-1.gif


Upam, da Vam bodo aparati še dolgo delali in da me boste čim kasneje zopet potrebovali
smile-1.gif


@as21 - daj mi prosim če se ti da na pm povej kdaj si poslal zadnji mail, ker bi zaradi sebe res rad videl ali sem ti odgovarjal jaz ali kdo drug in zakaj se je zataknilo. Namreč če se le da se za stare stranke še bolj potrudim in me je tole kar si napisal res zmotilo in se ti zato opravičujem.

Lep pozdrav vsem pa hvala za takšno reklamo
cheer.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Citat:
Uporabnik darwin pravi:

Meni je po prvem pogovoru poslal ponudbo z resnimi končnimi cenami. Konkurenca je bila tudi po parih telefonskih klicih še vedno za 10-20% dražja. Ko sva pokazala njegov predračun, so cene s težavo izenačili in pri znesku skoraj 6000 eur dali še 10 eur dodatnega popusta in v tem primeru se mi je zdelo fer, da vzamem pri njem.

Če ti že gre nekdo na roke z izjemno nizkimi cenami, in vidiš da drugje nisi niti blizu, potem je edino korektno do njega da ne mahaš z njegovim predračunom okoli,saj ima verjetno on lahko težave z dobaviteljem ( ko se bo toliko in toliko dealerjev pritožilo da nemore delati zaradi njega).

Mal pameti v roke fantje, ne sam na svojo rit gledat.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.656
111
63
KSZ.

Kako je pa s servisom če recimo naročiš belo tehniko iz Nemčije in je artikel ki nima servis v Sloveniji ?

Recimo da bi hotel pralni stroj Siemens Siwamat, ki se v Sloveniji ne prodaja ?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Tudi sam sem vso belo tehniko (hladilnik, pečica, pralni stroj, pomivalc, indukcija in napa, kjer je bila še največja razlika v ceni med njim in ostalimi ponudniki - ca. 300€) vzel pri Sevljetu in moram rečt, da sem bil izredno zadovoljen z odnosom in ceno + tega niti dostova na štajersko ni bila problem
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.662
6.057
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik darwin pravi:

Meni je po prvem pogovoru poslal ponudbo z resnimi končnimi cenami. Konkurenca je bila tudi po parih telefonskih klicih še vedno za 10-20% dražja. Ko sva pokazala njegov predračun, so cene s težavo izenačili in pri znesku skoraj 6000 eur dali še 10 eur dodatnega popusta in v tem primeru se mi je zdelo fer, da vzamem pri njem.

Če ti že gre nekdo na roke z izjemno nizkimi cenami, in vidiš da drugje nisi niti blizu, potem je edino korektno do njega da ne mahaš z njegovim predračunom okoli,saj ima verjetno on lahko težave z dobaviteljem ( ko se bo toliko in toliko dealerjev pritožilo da nemore delati zaradi njega).

Mal pameti v roke fantje, ne sam na svojo rit gledat.
Točno, res ne vidim razloga da mahate z njegovim predračunom konkurenci, ker se bo ta zgodba potem počasi končala. Če že morate mahati in ”izsiljevati” potem skrije podatke od sevljeta.
Sam osebno se takega odnosa ne grem. Vprašam kakšna je cena, kakšni so pogoji za morebitne popuste in se zahvalim. Če je cena ok in so tudi drugi pogoji ok je posel, sicer pa to naredim pri konkurenci in neizbranega ponudnika ne obveščam(sploh pa ne pisno s predračunom) kje sem kupil, kaj šele po kakšni ceni sem zadevo dobil.
Mislim da imam s sevljetom 4 posle, (med 200-600 evri na posel) za vse se je za moje pojme dobro posvetil kljub temu da sem kupoval posamezen kos in ne kpl bele tehnike v vrednosti nekaj k€.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Sem jih gledal na sejmu v Kolnu. Aparati so čist odbiti. Cene pa še bolj
smile-1.gif

Evo še primer pečice, ki je v živo sicer precej boljša kot na sliki:
http://www.vzug.com/ch/de/product/ch-Catalog/54A006?category=oven
Cena malo več kot 7000 frankov
smile-1.gif

Drugače je vse narejeno v Švici.

Ko sem jih vprašal, če imajo kakšen interes voziti v Slovenijo so bili zainteresirani. Ko pa sem povedal, da nas je 2 mio, jih je pa minilo
smile-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Ta ima očitno res neko napredno tehniko - vodo denimo greje s toplotno črpalko. Tega doslej še nisem videl pri pralnem stroju. Za Miele mi ni znano, da bi imel v sebi kaj posebnega. Ko sem leta 2007 kupil sušilni stroj s toplotno črpalko pri Miele še niso vedeli, kaj je to toplotna črpalka. Na nemškem testu sušilcev pa tudi takrat ni bil kako posebej izpostavljen, razen po ceni seveda.